Kahraman KYK Kız Yurdunda Öğrencilerle Buluştu

Kahraman KYK Kız Yurdunda Öğrencilerle Buluştu
19 Mart 2019 Salı Saat 21:57 0

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, Mardin Kredi Yurtlar Kurumu Kız öğrenci yurdundan üniversite öğrencisi kız öğrencilerle buluştu.

31 Mart Belediye seçimleri öncesi seçim çalışmalarını sürdüren Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Vejdi Kahraman, KYK Mardin Kız Öğrenci Yurdu'nda öğrencilerle bir araya geldi.

Kız öğrencilerle sohbet eden, öğrencilerin karşılaştıkları sorunlarını dinleyip, çözüm için görüşmelerde bulunan başkan adayı Kahraman, AK Parti belediyeciliğinde gençlere yönelik hazırladığı projeleri anlattı.

"TERCİHİNİZİ, HUZURDAN AYDINLIK YARINLARDAN YANA KULLANIN"

Gençlere önem verdiklerini, gençlere yapılan yatırımların Türkiye'nin aydınlık geleceğine yapılan yatırım olduğunu kaydeden Büyükşehir Adayı Kahraman, "Seçim kampanyamız boyunca gençlerle daha fazla zaman geçirmeyi, sizin taleplerinizi dinlemeyi, daha güzel, daha huzurlu bir Mardin'de nelerin yapılabileceği üzerinde görüş alışverişinde bulundum. Sizlerle vakit geçirmek, sohbet etmek,aydınlık huzur dolu yarınlara dair kadim şehrin mutlu geleceği adına parlak zekanızdan yararlanıp, projelerimizi güncelleyip, Mardin için yeni katkılarda bulunmak benim için çok büyük mutluluk, ayrı bir heyecan oluşturuyor. Sizler memleketin geleceği için çok önemlisiniz. Bu yurt binasında bin 500 öğrencimiz hayallerine, aydınlık geleceğini inşaa etmek için ders çalışıyor, eğitim yaşamını sürdürüyor. Eğitiminizi tamamladıktan sonra inşallah her biriniz hedeflediğiniz görevlere mesleklere atanmak üzere yeni bir yaşama başlayacaksınız. İşte bütün bunlardan önce yaşınız çok fazla müsait olmadığı için ve o dönemleri yaşamadığınız için sizlere eski Türkiye'yi anlatmayacağım, eski Türkiye'yi, AK Parti dönemi öncesindeki Tükiye'nin nasıl bir Türkiye olduğunu Annelerimizden, Babalarımızdan, abla ve abilerimizden sorarsanız elbet anlatırlar. Ancak ben sizin dikkatinizi yakın geçmişte hep birlikte yaşadığımız O çukur ve barikat politikasıyla şehirlerimizin nasıl huzursuz, nasıl sıkıntılı bir dönem geçirdiğini hatırlatmak istiyorum. O sıkıntılı dönemlerin yerel yönetimleri ellerinde bulunduran yanlış tercihlerin aracılığıyla geldiğini hatırlatmak istiyorum. Arkadaşlar, bizler bugün tercihlerimizin ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak ve sizlerle sohbet etmek üzere sizlerle buluşmak istedik. Huzurun olmadığı yerde hiç bir şey olmaz, huzurun olmadığı yerde eğitim de olmaz, mutlu bir gelecek hedefi de olmaz. O yüzden sizlerden tercihinizi hizmetten yana, huzurdan yana daha iyi bir yaşam hedefleyerek, gençler için yaptığının daha fazlası için gecesini gündüzüne katan AK Parti'nin gönül belediyeciliğinden yana kullanacağınızdan şüphe duymuyorum. Sizlerle daha sık bir araya gelecek ve sizlerin dile getirdiği, bizlerin de not aldığı bütün sorunları çözeceğimin sözünü veriyorum."YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kan davası barışla bitti

Kızıltepe'de iki yıl önce bir kişinin ölümüyle baş [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki tarlalarda yangın, Nusaybin'de önlem

SURİYE'nin Kamışlı kentindeki tarlalarda çıkan yan [...]

1 gün önce...

Ağaç kesen şahıs gözaltına alındı

Ormanlık alanda kaçak olarak meşe ağacı kesen şahı [...]

1 gün önce...

Sınavlar için ücretsiz servisler yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek ol [...]

1 gün önce...

Genç Yaşında kalp krizi geçirdi

Mehmet Akalan'ın oğlu Abdullah Akalan geçirdiği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7