Kanal M Açılıyor

Kanal M Açılıyor
10 Mayıs 2018 Perşembe Saat 09:16 1

Mardinli hemşehrimiz Abdulkadir Admış'ın genel müdürlüğünü yaptığı Kanal M yayın hayatına başlıyor. Merkezi Van'da bulunan ve Türkiye'nin yeni yüzü olarak yayın hayatın başlayan Kanal M Ulusal Yayın yapacak.

Genel Müdürlüğünü kuruluşundan bugüne kadar sürdüren hemşehrimiz Abdulkadir Admış, kanalın uzun süreden beri test yayınları yayınını sürdürdüğü bilgisini verdi.
Kanal ismindeki M harfi ve kendisinin de Mardinli olmasından dolayı çoğu zaman televizyonun bir Mardin kanalı olduğu soruları ile karşılaştığını anlatan Admış, "Televizyonumuz ne Mardin'in ne de Van'ın. Teleziyonumuz bütün Türkiye'nin televizyonu olacak. Hedef kitlemiz Van olduğu kadar İzmir'dir de, Mardin olduğu kadar Edirne'dir de. 5-6 aydan beri televizyonunun kuruluş çalışmalarını çok şükür bitirdik. Bütün dostlarımızı Cuma günüyapacağımız açılışımızı bekliyoruz. Test yayınlarımızı başarı ile bitirdik. Alt yapımız Türkiye'nin ulusal televizyonları ile eşdeğer hatta çoğunu geride bırakabilecek bir teknolojik altyapıya sahip. Stüdyolarımız, yayın merkezimiz ile 30 kişilik bir ekiple Haber Dairesi kurduk. Tamamen HD yayın yapacak bir kaliteli alt yapı oluşturduk. Televizyonumuz da haberlere de ağırlık vereceğiz. Bölgede ve il dışında birçok noktada canlı yayınlar yapacağız. Canlı yayın aracımız şu an göreve hazır durumda. Görkemli bir açılışla yayınlarımıza başlayacağız. Açılışımızda izleyicilerimize sürprizlerimiz olacak. Ayrıca İstanbul, Ankara gibi ülkemizin en önemli şehirlerinde stüdyo kurmayı planlıyoruz."dedi.
Kanal isminin niçin M olduğu konusunda çok soru aldıklarını anlatan Admış, "Televizyon kanalımızın ismini bir yerle angaje olunmaması için özellikle bu ismi seçtik. "M"(em) Türkçe, Kürtçe ve Farsça biz demektir. Ayrıca İngilizcede 1 yani One-Van çağrıştırdığı için böyle bir tercihte bulunduk. Çünkü Kanal M merkezi Van'da ulusal yayın yapacak olan televizyonudur. Yapıcı, birleştirici, kucaklayıcı bir yayın anlayışıyla bölgemizden Türkiye'ye açılan bir göz olmak istiyoruz ve bunları yaparken, Mardin'in bütün kültürel güzelliklerini ve bütün seslerini ekrana taşımak istiyoruz. Siyasi farklılıklarını, ideolojik farklılıklarını, kültürel farklılıklarını birer zenginlik olarak ekrana taşımaya çalışacağız. Bunları yaparken tek şartımız her şeyin yapıcı olmasıdır. Yıkıcı, tahrip edici hiçbir şey bizim yayın konumuz olmayacak. Yeter ki farklılıkları, güzellikleri söylesin. Biz bütün yapıcı farklılıklara açık olacağız."ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

FETÖ'nün yeni yapılanması Mardin'de çökertildi

FETÖ’cüler 15 Temmuz’dan 1.5 yıl sonra TSK [...]

15 saat önce...

Mardin’de kaçak sigara operasyonu: 4 gözaltı

Mardin’de sigara kaçakçılarına yönelik düz [...]

1 gün önce...

Mardin'de araması bulunan 50 kişi yakalandı

Mardin'de çeşitli suçlar nedeniyle haklarında [...]

1 gün önce...

Çiftçiler ‘Damlama Sulama Sistemi’ne geçiyor

Pamuk ve mısır ekili tarlalarında Damla Sulama [...]

1 gün önce...

Son Dakika! Bedelli Askerlik Torba Yasa İçinde Meclis'e Sunuluyor

Son dakika! AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Tu [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Tekin Oruç
1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

….. dir 15 Temmuz

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Gençlere Dair...

4
Mehmet Kızılkaya
5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

Beklentiler…

6