Kapı Kapı Dolaşıp, 3 Dilde Oy İstiyor

Kapı Kapı Dolaşıp, 3 Dilde Oy İstiyor
20 Haziran 2018 Çarşamba Saat 17:25 2

Mardin’de seçim çalışmasını sürdüren bağımsız milletvekili adayı Mahmut Aktaş, kentte çalmadık kapı bırakmadı.

Mardin'de seçim çalışmasını sürdüren bağımsız milletvekili adayı Mahmut Aktaş, kentte çalmadık kapı bırakmadı. Yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdüren ve 10 dil bilen Aktaş, kapısını çaldığı vatandaşlardan 3 dilde oy istiyor.

Mardin bağımsız milletvekili adayı Mahmut Aktaş, seçim çalışmalarını yoğun bir tempo ile sürdürüyor. Türkçe, Kürtçe, Rusça, Arapça, İngilizce, Farsça ve Türk Lehçelerinden Kırgızca, Özbekçe,Kazakça ve Tatarca dilleri olmak üzere 10 dil bilen Aktaş, bir araya geldiği Türk, Kürt ve Arap vatandaşlarla anadillerinde konuşarak oy istiyor. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Aktaş, hem seçilmesi durumunda yapmayı planladığı çalışmalarını anlatıyor hem de vatandaşların sıkıntılarını dinliyor.

"Mardin uluslararası platforma tanınmalı"

Uluslararası ilişkiler uzmanı da olan Aktaş, "4 yıllık fakülte mezunuyum ve 5 yıllık ayrı bir eğitim aldım. İkinci diplomamı aldım. Kırgız-Türk-Rus Enstitüsünden mezun oldum ve şuan açık öğretim gayrimenkul ekonomi bölümünü okuyorum. Meclise girersek halkımızın sorunlarını dile getireceğiz. Mardin tarihi ve güzel bir kent. Uluslararası platformda tanınması lazım. gençlerimizin ciddi sıkıntıları var. Eğitim konusunda oldukça bir sıkıntımız oldu ve bağımlı gencimiz çok. Bunların önüne geçmek için eğitim kurumları açmayı düşünüyoruz. Bu seçimde 25 Haziran sabahı bambaşka bir güne uyanacağız. 25 Haziran günü inşallah Meclis'e girebilirsek, halkımızı gezdik, gördük. Çok fazla olumlu cevaplar aldık. Kararsız kesim çok. Bizim ulaşmak istediğimiz kesimde çok güzel dönüşler aldık" dedi.

"Meclis'e girsek de girmesek de kazandık"

Partileri kötülemediklerini ancak bazı partililerin menfaatlerinin halkın önüne geçtiğini savunan Aktaş, "İnşallah herkese ulaşırız, ciddi bir oy alacağımızı düşünüyoruz. 25 Haziran sabahı inşallah Meclis'teyiz. Ama Meclis'e girsek de girmesek de kazandık. Biz Mardin'i canlandıracağız. Biz Mardin Kalesi'ni turizme açacağız. Müzemiz çok güzel. Çevre yolu sorunumuz var. Bunları çözmek için adayız. Sosyal medyayı da bu seçimde aktif kullandık. Hemen hemen her aileye dokunduk. Gençler olarak oy istiyoruz. Alacağımız bir oy partilerin yüz oyuna bedel" diye konuştu.
YORUMLAR :::

  1. Mardinli
    20 Haziran 2018 Çarşamba Saat 21:00 CEVAPLA
    Madem 10 dil biliyor niye üç dille oy istiyor. Hem bizim kapıyı da çalmadı. Çalmadık kapı birakmamış mış şimdiden atmasyon
  2. Mardinli
    20 Haziran 2018 Çarşamba Saat 18:08 CEVAPLA
    Valla bizim kapıyı çalmadı.kendisine kırgınım.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

3 saat önce...

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

2 saat önce...

Mardin'de Korkunç kaza 3 ölü 16 yaralı

Midyat ilçesinde, nişan törenine gitmekte olan ail [...]

1 gün önce...

Tır'ın çarptığı kadın olay yerinde vefat etti

Kızıltepe'de tarihi İpekyolu'nun üzerinden karşıda [...]

1 gün önce...

AK Parti Artuklu SKM Açılışını Gerçekleştirdi

AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN