Kasap, Kadınlarımızın her alandaki başarılarını alkışlıyoruz

Kasap, Kadınlarımızın her alandaki başarılarını alkışlıyoruz
07 Mart 2018 Çarşamba Saat 17:14 0

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gelişen ve gelişmeye devam eden bir toplum olarak kadınların hayatımızdaki yeri ve rolünün çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Kasap, Hayatın her alanında olduğu gibi çalışma hayatında da kadınların sayısız örnek gösterilebilecek başarısını hep birlikte alkışladıklarına işaret etti.

Çalışma hayatında olsun, sosyal hayatta olsun kadın emeğinin takdir edilmeden geçirilen her sürenin anlamsız kalan bir süre olarak nitelendirdiklerini kaydeden Kasap, 8 Mart kadınlar günü mesajında şu ifadelere yer verdi.

“İslam’da kadın ve erkek birbirinin parçalarıdır. Sosyal hayatımızda olsun çalışma hayatımız da olsun kadın ve erkek birbirlerini tamamlayan bir bütünün iki varlığıdır. Kadının iş gücüne katılım oranı yıllar geçtikçe dünyada olduğu gibi ülkemizde de artmaktadır. Batıda ve gelişmiş ülkelerde iş gücüne katılım sayısı ülkemizden daha fazladır. Bu oran yüksekliği batının kadına verdiği değer daha fazladır anlamına gelmez. Batıda yaşam koşulları gereği kadın çalışmak zorunda, erkeğin kadına bakma zorunluluğu duyusu yok, aksi taktirde kadınların çalışmaması halinde ekonomik olarak bakıma muhtaç hale düşerler. islam ülkelerinde ve ülkemizde ise kadına daha çok eş, anne, ev hanımı, nazlı bir varlık gözüyle bakıldığından ve erkeğin evi geçindirmek zorunda olmasından dolayı kadınların iş gücüne katılım oranı daha düşük olması doğaldır. Dinimiz kadınlara bu kadar değer verirken batı toplumunun eleştirisine maruz kalmamız ise hem düşündürücüdür, hem de haksızlıktır. Kadınlar toplumun nefret duygusunun karşılığı olmamıştır. Günümüze bakarsak eğer; kadına verilen değerlerin düştüğünü ve kadınlara yönelik fiziksel ve ruhsal çok fazla şiddetin yapıldığını görüyoruz. Bu şiddetin en kısa sürede bitmesini umuyor ve kadına olan şiddeti kınıyoruz. Cennet analarımızın ayakları altındadır diyen İslam’da kadın bir anne, bir öğretmen ve mükemmel bir terbiyecidir aslında. İslam dinin de bu tutumla yaklaşılan kadınlara günümüzde de aynı değeri ve saygıyı göstermemiz gerekmektedir. Sadece İslamiyet içinde değil tüm toplumlarda olması gereken tutum da budur aslında .Kadınları tek bir gün değil her gün hatırlamamız dileği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bütün kadınların kadınlar gününü kutlar hayatlarının her alanında başarılar dilerim.”dedi


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

1 gün önce...

Üniversiteden kaçan kaçana! Personel sayısı da yarı yarıya düştü

Başarısızlığının yanında alanı dışındaki her konud [...]

1 gün önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

9 saat önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

2 saat önce...

950 paket kaçak sigara ele geçirildi

Yapılan yol kontrolünde 950 paket kaçak sigara ele [...]

1 gün önce...