Kasap, Kadınlarımızın her alandaki başarılarını alkışlıyoruz

Kasap, Kadınlarımızın her alandaki başarılarını alkışlıyoruz
07 Mart 2018 Çarşamba Saat 18:14 0

MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Gelişen ve gelişmeye devam eden bir toplum olarak kadınların hayatımızdaki yeri ve rolünün çok önemli olduğunun altını çizen Başkan Kasap, Hayatın her alanında olduğu gibi çalışma hayatında da kadınların sayısız örnek gösterilebilecek başarısını hep birlikte alkışladıklarına işaret etti.

Çalışma hayatında olsun, sosyal hayatta olsun kadın emeğinin takdir edilmeden geçirilen her sürenin anlamsız kalan bir süre olarak nitelendirdiklerini kaydeden Kasap, 8 Mart kadınlar günü mesajında şu ifadelere yer verdi.

“İslam’da kadın ve erkek birbirinin parçalarıdır. Sosyal hayatımızda olsun çalışma hayatımız da olsun kadın ve erkek birbirlerini tamamlayan bir bütünün iki varlığıdır. Kadının iş gücüne katılım oranı yıllar geçtikçe dünyada olduğu gibi ülkemizde de artmaktadır. Batıda ve gelişmiş ülkelerde iş gücüne katılım sayısı ülkemizden daha fazladır. Bu oran yüksekliği batının kadına verdiği değer daha fazladır anlamına gelmez. Batıda yaşam koşulları gereği kadın çalışmak zorunda, erkeğin kadına bakma zorunluluğu duyusu yok, aksi taktirde kadınların çalışmaması halinde ekonomik olarak bakıma muhtaç hale düşerler. islam ülkelerinde ve ülkemizde ise kadına daha çok eş, anne, ev hanımı, nazlı bir varlık gözüyle bakıldığından ve erkeğin evi geçindirmek zorunda olmasından dolayı kadınların iş gücüne katılım oranı daha düşük olması doğaldır. Dinimiz kadınlara bu kadar değer verirken batı toplumunun eleştirisine maruz kalmamız ise hem düşündürücüdür, hem de haksızlıktır. Kadınlar toplumun nefret duygusunun karşılığı olmamıştır. Günümüze bakarsak eğer; kadına verilen değerlerin düştüğünü ve kadınlara yönelik fiziksel ve ruhsal çok fazla şiddetin yapıldığını görüyoruz. Bu şiddetin en kısa sürede bitmesini umuyor ve kadına olan şiddeti kınıyoruz. Cennet analarımızın ayakları altındadır diyen İslam’da kadın bir anne, bir öğretmen ve mükemmel bir terbiyecidir aslında. İslam dinin de bu tutumla yaklaşılan kadınlara günümüzde de aynı değeri ve saygıyı göstermemiz gerekmektedir. Sadece İslamiyet içinde değil tüm toplumlarda olması gereken tutum da budur aslında .Kadınları tek bir gün değil her gün hatırlamamız dileği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle bütün kadınların kadınlar gününü kutlar hayatlarının her alanında başarılar dilerim.”dedi


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

5 saat önce...

Yağmur Mardinli çiftçilere bereket getirdi

Uzun bir kuraklık döneminin ardından bu yıl bol ya [...]

1 gün önce...

Şükrü Cevheroğlu: Kentsel dönüşüme başlayacağız

AK Parti Kızıltepe Belediye Başkan adayı Şükrü Cev [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki Kutlamanın Mermileri Nusaybin'e Düştü

Nusaybin ilçesi karşısında bulunan Haseke'ye bağlı [...]

1 gün önce...

WhatsApp'a Yalan Haberlerin Yayılmasını Engellemek İçin İki Önemli Özellik Geldi

WhatsApp, yalan haberlerin ışık hızıyla yayılmasın [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN