Kaymakam Yüzer, İlk mesai gününü okullara ayırdı

Kaymakam Yüzer, İlk mesai gününü okullara ayırdı
17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 19:13 1

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Kızıltepe'de de ilk ders zili yapılan etkinlikler eşliğinde çaldı. Eğitim-öğretimin ilk gününe tesadüf eden göreve başlama süreci nedeniyle Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, 71 bin öğrencinin bulunduğu Kızıltepe'de ilk mesai gününü okul ziyaretleriyle başlatmış oldu.

Kızıltepe ilçesinde 71 bin öğrenci 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde ders başı yaparak okul sezonunu açtı. 248 okulda, 1.927 derslikte temel eğitimde 55 bin, orta öğretimde 16 bin olmak üzere toplamda 71 bin öğrenci ilk gün heyecanı yaşadı.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Kızıltepe ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer ile ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az, TOKİ okulunu ziyaret ederek öğrencilerin ilk gün heyecanına ortak olarak, öğrenci ve öğretmenler ile sohbet ettiler.

Eğitimin önemine atıfta bulunan Kaymakam Yüzer, Kızıltepe'deki eğitim kalitesi ve başarısına katkıda bulunmak için bütün öğretmen ve öğrencilerin yanında olacaklarını söyledi.

İlçe Milli eğitim Müdürü Az sabah programında da şube müdürleri ile ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet İlkokulu, Mehmet Akif İnan Ortaokulu ile İbn-i Sina M.T. Anadolu lisesini ziyaret ederek 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için başarı dileklerinde bulundular.
YORUMLAR :::

  1. kızıltepeli
    17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 23:01 CEVAPLA
    okul ziyaretleri evet yapılsın ama gereken de yapılsın pkk lı öğretmenleri çürük öğretmenleri okullarımızda görmek istemiyoruz bulundukları heryeri kirtletiyor sağlam temiz hiçbirşey bırakmıyorlar

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hırsızlar bu sefer kameradan kaçamadı

Midyat ilçesinde, bir otelin yüzme havuzuna giren [...]

1 gün önce...

Eşsiz gün batımı manzarası

Suriye sınırındaki Nusaybin ilçesinde güneşin batı [...]

1 gün önce...

Üründü ile Öztürk Ailelerinin Mutlu Günü

Mardin Life Gazetesi’nin köşe yazarlarından Eğitim [...]

1 gün önce...

Belediyespor Kulübü Yönetimi Belirlendi

Kızıltepe Belediyesi Meclisinden oluşan Kızıltepe [...]

1 gün önce...

Midyat Kent Park tamamlandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Mi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar