Kaymakamlıktan yetimlere iftar yemeği

Kaymakamlıktan yetimlere iftar yemeği
21 Mayıs 2019 Salı Saat 09:48 0

Kızıltepe Kaymakamlığı “Dünya Yetimler Günü” münasebetiyle hayırseverlerin de katkılarıyla kaymakamlık bahçesinde yetim çocuklarının ailelerine iftar yemeği verdi.

Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, İslam'ın yetimlere çok önem ve değer verdiğine dikkat çekerek, sadece Ramazan ayında değil, yıl boyunca yetimlerin hatırlanması gerektiğine dikkat çekti.

 

Kızıltepe Kaymakamlığı “Dünya Yetimler Günü” münasebetiyle hayırseverlerin de katkılarıyla kaymakamlık bahçesinde yetim çocuklarının ailelerine iftar yemeği verdi.

Yaklaşık 700 kişinin katıldığı iftar yemeğine yetim ailelerinin yanı sıra Kaymakam Mehmet Yüzer, kurum müdürleri, Oda ve STK başkanları katıldı.

Kaymakam Yüzer, iftardan önce masaları tek tek dolaşarak yetim ailelerin çocuklarıyla ilgilenerek kendileriyle sohbet etti.

Yenişehir Camii İmamı Nasrullah Gümüşçü’nün okuduğu Kur’an-ı Kerim'in ardından Yüzer,  günün anlam ve önemi hakkında bir konuşma yaptı. İslam'ın yetimlere çok önem ve değer verdiğine dikkat çeken Yüzer, Kur’an-ı Kerim'in 23 ayetinde yetimlerin hakkı ve hukukunun geçtiğini aktardı.

Yüzer, “Bizler yetim bir Peygamberin (sallallahu aleyhi vesellem) ümmetiyiz. Dinimiz yetimlere çok önem ve değer vermiştir. Kur’an-ı Kerim’de 23 ayet’te yetimlerin hakkı ve hukuku geçmeklerdir.  Dinimiz bu kadar önem verirken İslam İşbirliği Teşkilatının da yetimler için bir gün tesis etmesi gerekirdi. 2013 yılında ülkemizin de girişimleriyle Ramazan’ın 15’inci günü ‘Dünya Yetimler Günü’ olarak kabul edildi ve 2013 yılından günümüze kadar yetimlerin hukukunun unutulmaması için bir gün olarak değerlendirilmektedir. Peygamber efendimiz (sallallahu aleyhi vesellem)  bir hadis-i şerifte şöyle buyuruyor. ‘Her kim sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşarsa o kişiye elinin değdiği saçlar adedince sevap yazılır.’ Yetimler bizim için hem bir emanet, hem de sevap kazanmak için bir fırsattır. Sadece Ramazan da değil, yıl boyunca yetimlerimizi hatırlayalım.” dedi.

Yemeğe katkı sunan hayırsevere Kaymakam Yüzer Kızıltepe'yi temsil eden başak tablo hediye etti. İlçe Müftüsü Masum Taşçı’nın yaptığı duanın ardından akşam ezanın okunmasıyla iftarlar açıldı. 
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

19 saat önce...

Artuklu Belediyesi Tarihine Sahip Çıkıyor

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı “Beledi [...]

1 gün önce...

Hem de İzmir'den Öğrencilere Sıradışı Karne Hediyesi

İZMİRLİ Öznur Vardar, Mardin'de bulunan ilkokullar [...]

1 gün önce...

Üretilen çiçekler dikilmeye başlandı

Kızıltepe Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü bü [...]

1 gün önce...

Öğrencilere Ücretsiz Ulaşım Müjdesi!!!

Belediye araçları, öğrenci ve sınav görevlilerine [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7