Kazaya bakarken kazaya sebep oldu

Kazaya bakarken kazaya sebep oldu
17 Şubat 2018 Cumartesi Saat 17:59 0

Kızıltepe'den geçen tarihi İpekyolu’nda yaşanan kazayı aracı seyir halindeyken izlemeye dalan sürücü ikinci kazaya neden oldu.

Kızıltepe’den geçen tarihi İpekyolu’nda aynı anda meydana gelen 2 ayrı kazada yaralanan ve ölen olmazken araçlarda maddi hasar oluştu.

Kazalar, ilçe otogarı yakınında bulunan tarihi İpekyolu’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Nusaybin istikametinden gelen seyir halindeki Nizam Konuk yönetimindeki 73 HA 724 TIR, aynı istikamette seyir halindeki Abdülcelil Abik, yönetimindeki 47 PA 184 plakalı otomobile çarptı. Çarpmanın etkisiyle savrulan otomobil yolun ortasındaki bariyerlere çarparak durabildi.

Diğer kaza ise aynı istikamet ve aynı yerde meydana geldi. İddiaya göre, ismi öğrenilemeyen 73 SZ 472 plakalı Tanker sürücüsü, seyir halinde ilerken ilk kazaya baktığı esnada, aynı istikamette seyir halindeki Ahmet Demir yönetimindeki 34 EC 4194 otomobile arkadan çarptı.

Yaşanan her 2 iki kazada da ölen ya da yaralanan olmazken, araçlarda maddi hasar oluştu.

“Çok şükür yaralı yok”

Eşi ile birlikte Fizik tedavisinden dönerken, otomobiline TIR’ın çarptığını söyleyen, 47 PA 184 plakalı otomobil sürücüsü Abdülcelil Abik, kazayı şöyle anlattı:

“Çarpmanın etkisiyle bir anda neye uğradığımızı şaşırdık. TIR otomobilimize çarptıktan sonra bizi sürükledi ve orta refüjde otomobil dönerek durabildi. Telefonla mı konuşuyordu ne yapıyordu bende bilmiyorum, bir anda bize çarptı. Çok şükür yaralı yok. Eşim biraz fenalaştı hastaneye götürdüler ama yaralı değil.”

“Kör noktama geldiği için görmedim”

73 HA 724 plakalı TIR sürücüsü Nizam Konuk ise “Nusaybin tarafından köprü üzerinden Kızıltepe ye geliyordum. Köprüden inince kesinlikle önümdeki otomobili fark etmedim. Otomobil sağ tali yoldan gelmiş, kör noktama geldiği için görmedim. 50-60 metre geldikten sonra otomobili fark ettim. Herhangi bir kastımız yok.” dedi.

“Kazaya baktığı esnada bize çarptı”

34 EC 4194 plakalı otomobil sürücüsü Ahmet Demir de hastaneden eve doğru kendi yolunda ilerlerken, 73 SZ 472 plakalı tanker sürücüsünün ilk kazaya baktığı esnada kendilerine çarptığını ve sürücünün sonradan kaçtığı iddiasında bulundu.

Her 2 otomobil sürücüsü de hastaneden gelirken yolda kaza geçirmesi ise dikkat çekti.

Polis, kazalarla ilgili soruşturma başlattı.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe'de Elektrik kesintisine tepki var

Kızıltepe'de bir çok köyde bugün elektrikler [...]

1 gün önce...

Miroğlu, oğlu Zerdeşt için mevlit okuttu

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, hayat [...]

1 gün önce...

Afrin İçin Meşaleli Zafer Yürüyüşü

Mardin’in Artuklu ilçesinde Artuklu 1071 Derne [...]

21 saat önce...

7'nci kattan düşen çocuk feci şekilde can verdi

Kızıltepe'de bir apartmanın 7'nci katından dü [...]

1 gün önce...

"Çanakkale'nin ruhunda ötekileştirme yoktur"

Kızıltepe Zahireciler Derneği ve Mardin Toplums [...]

1 gün önce...