Kefalet Kooperatifi Başkanı Doğru güven tazeledi.

Kefalet Kooperatifi Başkanı Doğru güven tazeledi.
19 Şubat 2018 Pazartesi Saat 09:01 0

İlçe Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda yapılan Genel Kurul seçimlerine tek liste ile gidildi. 2 bin 110 üyesi bulunan Kooperatifin Genel Kurulunda yeniden görev verilen Başkan Doğru ve yönetimi güven tazelemiş oldu.

Divan başkanlığını Esnaf ve Sanatkarlar Kredi-Kefalet Kooperatifi Bölge Birlik Başkanı Mehmet Emin Varan’ın yaptığı Genel Kurulda Kooperatif adına söz alan S.S. Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkan Yardımcısı ile Mardin Esnaf Odalar Birliği (MESOB) Başkanı İsa Tunç, Tek liste ile kongreye gittiklerini hatırlatarak, Kongreye gelen üyelere teşekkür etti. “Biz Esnaf ve Sanatkarlarımıza hizmet etmek onların krediye ulaşımını sağlamak kredi ihtiyaçlarını karşılamak üzere görevlerimizi yapmaktayız. Yüzde 50 faiz indirimli esnaf ve sanatkarlarımıza verilen kredi bize göre yetersizdir. Esnafın hibe kredilerle desteklenmesini istemekteyiz.” Şeklinde konuşan Tunç, Kongre boyunca kesik olan elektrik konusunda da bu arıza ve kesintilerden dolayı esnafın iş yapamadığını ve mağdur olduğunu, İlçede çevre yoluna ihtiyaç duyurduğunu belirterek ilgililere çözüm için talepte bulundu.

"Elektrik Sorununun düzeltilmesini istiyoruz.”

Başkan yardımcısı Tunç konuşmasına şöyle devam etti. “Esnaf ve sanatkarlarımız kongre için toplanmış ama burada elektrik yok. Bu şunu gösteriyor ki Bu esnaf ve sanatkarlar kazanmıyor çünkü genel olarak elektrik yok, köylerimizde elektrik yok, çiftçilerimizin elektriği yok. Sanatkarlarımızın elektriği yok. Buradaki hizmet veren elektrik şirketi ilçenin kaderi ile oynamaktadır. Ekonomisi ile oynamaktadır. Kesinlikle bu şirketin bölgemizden tasfiye edilmesi gerekiyor. Devletimiz hükümetimiz bunu daha iyi bir şekilde incelemesi ve düzeltmesi gerekiyor. Elektriğin normal hale gelebilmesi için oda GAP suyunun toprak ile buluşmasıyla mümkün olacaktır. Ancak 1995’te bitmesi gereken GAP hala bitmemiştir. Elektrik şebekelerimiz eskidir. Her an kopuyor her an arıza görüyor bazen bir gün bazen iki gün, günde iki saat, 4 saat, 5 saat kesilmeyen gün yoktur. Bunun düzeltilmesini istiyoruz. Esnaf sanatkarlarımız adına halkımız adına burada yaşayan insanlarımız adına mutlaka elektrik sorununun giderilmesi gerekiyor.”

Minibüsçülerden Otobüs Kredisi Talebi!

Tunç konuşmasında Divan başkanlığı yapan Bölge Birlik Başkanı Varan’dan Minibüs esnafının otobüs talebine destek olmasını talep ederek şöyle konuştu. Kızıltepe’de taşıma yapan Minibüs kooperatifinden minibüs taşımacığının yerini alması için otobüse alımı için yapılan kredi başvurusu olumsuz sonuçlandı, biz buradan 100 Minibüsün trafikten çekilip yerine 50 Otobüsün alımı için yapılan kredi başvurusu için sayın bölge başkanından bunun takibi ve onayı için destek ve söz istiyoruz.” Açıklamasına yer vermesi üzerine Varan da bu konuyu çözeceklerine dair söz verdi.

Genel kurulda Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin’de yaptığı konuşmada, “Halka hizmet eden insanlarla daima gurur duyuyoruz. İlk önce hak sonra halktır. Bu halkı temsil eden güzide insanlara başarılar diliyorum. Kızıltepe hizmetlerin en iyisine laiktir. Enerji konusunda aksaklıklar yaşanıyor vatandaşın kendi parasıyla satın aldığı hizmetler aksatılıyor. Vatandaşın parasıyla aldığı hizmet aksatılamaz. Vatandaşın parasıyla satın aldığı hizmetlerde duyarlılık gösterilmesi lazım. Keyfi uygulamalara son verilmesi lazım.“ şeklinde konuşan Şahin, Genel kurulun Kızıltepe esnafına üyelerine ve seçilecek yönetime hayırlı olması temenni etti.

Kongrede yeniden SS Kızıltepe Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığına seçilen Aziz Doğru teşekkür konuşmasında, Yaptıkları hizmetlere değinerek her zaman esnafın yanında yer aldıklarını ve yer almaya devam edeceklerini belirterek, kendisine ve yönetimine destek olan tüm üyelere ve katılımcılara teşekkür etti.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

1 gün önce...

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

6 saat önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

3 saat önce...

Kaymakam Tekin'e ziyaret

Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Hal [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar