Kılıç, ova muhtarlarının taleplerini dinledi

Kılıç, ova muhtarlarının taleplerini dinledi
08 Şubat 2018 Perşembe Saat 15:31 0

AK Parti İlçe Başkanlığı’nca muhtarlarla düzenlenen istişare toplantılarının üçüncüsü yapıldı. AK Parti Kızıltepe ilçe Başkanı Faruk Kılıç ve parti yöneticilerinin ova kesiminden bulunan 30 aşkın kırsal mahalle muhtarının hazır bulunduğu kahvaltılı istişare toplantısında köylerin sorunları masaya yatırıldı.

Davetlerini kırmayıp, düzenledikleri kahvaltılı istişare toplantısına katılan ova köyleri mahalle muhtarlarına teşekkür eden İlçe Başkanı FarukKılıç, bölgenin sorunlarına birebir vakıf olan halkın temsilcisi olan muhtarları dinleyerek, çözüm yollarını hep birlikte ortak akılla çözmeyi amaçladıklarını söyledi.

Muhtarların dile getirdiği köylerde bulunan sorunları, birer birer not altına alarak, bir bilgi bankası oluşturduklarını ifade eden Kılıç, “Sorunların daha anlaşılır bir şekilde kayıt altına alınması ve çözüm odaklı bir çalışmayla gerek belediye nezdinde gerekse kaymakamlık nezdinde dile getirilmesi hususunda takipçi olmaya çalışacağız. Bizim bu toplantıları düzenliyor olmamızın asıl nedeni halkın daha iyi anlaşılması ve sorunlarının kendi temsilcileri tarafından dile getirilmesidir. Üçüncüsünü düzenlediğimiz bu tplantıların ilk ikisinde aldığımız tepkiler, yaptığımız çalışmanın gerek muhtarlarımızdan gerekse de vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılandığıdır. İnşallah bu toplantılarımızın devamını getireceğiz. Tabi sadece muhtarlarımızla da değil; STK Başkanlarımız, kanaat önderlerimizi de aynı konsept içinde buluşmalarımızı sürdüreceğiz.”diye konuştu.
Kılıç, Merkez mahalle muhtarları ve kırsal bölge muhtarlarıyla yapılan toplantılarda karşı karşıya kaldıkları mevcut en büyük sorunların başında DEDAŞ’ın önemli bir yer kapladığını kaydetti.

Şehir merkezinde ve kırsalda mahallelerde vatandaşlara haksız yere kesilen cezalar abartılı faturalara karşı büyük bir tepki olduğuna işaret eden Kılıç, “Cezalar ve abartılı faturalara olan tepkilerin yanında, enerji nakil hatlarının eskimiş ve günümüzde talepleri karşılayamaz durumda olmasından kaynaklı yaşanan elektrik kesintileri, sık sık yaşanan arızalar, vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. DEDAŞ’ın bölgeye yapılacak yatırımlar konusunda verdiği vaatlerden hiç birini yerine getirmemiştir. Muhtarlarımızın dile getirdiği genel sorunlar arasında ise belediyemizden olan beklentilerdir. Kırsal bölgeler ve şehir merkezinde temizlik hizmetinin düzenli yapılmadığı, çöp noktalarında yeterli çöp konteynırlarının bulunmadığı, kırsal mahallelerde toplu çöp toplama noktalarının yapılması ve belediye tarafından düzenli bir şekilde aktarılması istenmektedir. Kırsal mahallelerimizde taziye evlerinin çıkmış olmasına rağmen yer için çözüm bulunamamaktadır, Bu sorunun bir an önce çözülmesi konusunda talepleri oldu. Kırsal bölgemizde yapılan grup yolları memnuniyetle karşılanmış ve olmayan yolların bir an önce projeye alınması talep edilmektedir. Kırsal bölge muhtarlarından Başak mahalle muhtarı Abdulvahap Tezdönen, yapılan toplantıda, bu toplantıları memnuniyet ile karşıladıklarını ve İlçe Başkanı Kılıç ve yönetimine teşekkür etti.
Tezdönen, genel olarak bölgenin sorunlarının hemen hemen benzer olduğunu, bu sorunların başında bölgedeki yolların, köy içi alt yapının, köy içi elektrik şebekelerinin ve taziye evlerinin bir an önce yapılması hususunda taleplerini dile getirdi.
Toplantıda söz alan Akça mahalle muhtarı Seydo Çılgın ise, İlçe teşkilatının muhtarları muhatap alarak çözüme odaklanıcı bir toplantı düzenliyor olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek İlçe başkanı Kılıç’a ve yönetimine teşekkür etti.
Çılgın, Kızıltepe çevre yolunu sorununun çözüme kavuşturulması, şehir merkezindeki trafik sorunu ve merkezdeki kaldırımların işgal edilmesi, kırsal mahallelerde su şebekelerinin ve su kulelerinin elden geçirilmesi noktasında görüşlerini dile getirdi.

AK Parti Kızıltepe İlçe başkanı Kılıç, toplantının sonunda dile getirilen sorunların çözümü konusunda takipçi olacaklarını, yeni projelerin üretilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Başkan Kılıç, toplantıya katılan Sürekli Mahalle Muhtarı Sinan Kartal, Yalınkılıç Mahalle Muhtarı Hamdullah Güçlü, Akkoç Mahalle Muhtarı Ömer Faruk Işık, Kalaycık Mahalle Muhtarı Masum Yaşin, Araköy Mahalle Muhtarı Zeydan Karakuş, Hacıhasan Mahalle Muhtarı İdris Damar, Aktulga Mahalle Muhtarı Abdulvahap Akdağ, Öğrencik Mahalle Muhtarı Musa Topçul, Büyükayrık Mahalle Muhtarı Ahmet Ege, Tuzluca Mahalle Muhtarı Nurettin Yiğit, Akça Mahalle Muhtarı Seydo Çılgın, Yeşilköy Mahalle Muhtarı İsmail Özkan, Güngören Mahalle Muhtarı Serdar Üşenmez, Yaylım Mahalle Muhtarı Ahmet Songur, Bağrıbütün Mahalle Muhtarı Halil Aydın, Yayıklı Mahalle Muhtarı Mehmet Salih Yiğit, Yumurcak Mahalle Muhtarı Bilal Görgün, Başak Mahalle Muhtarı Abdulvahap Tezdönen, Dikmen Mahalle Muhtarı Aziz Karaaslan, Konuklu Mahalle Muhtarı Abdulkadir Dündar, Dora Mahalle Muhtarı Ömer Karaboğa ve Ülker Mahalle Muhtarı Abdulkadir Kılınçaslan'a teşekkür etti.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Öter: 'Kaldırım yenileme ve düzenleme çalışmaları önemli'

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF. Başka [...]

11 saat önce...

'Geçmeyen baş dönmesi beyincik sarkmasının belirtisi olabilir'

Baş dönmesi ( vertigo) ve nedenleri hakkında bilgi [...]

1 gün önce...

STEM yenilenebilir enerji ve proje yazma eğitimi

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, Artuklu [...]

1 gün önce...

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer'den "Arapça tabelalara" ilişkin açıklama

Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, ilçedeki arapça [...]

1 gün önce...

Milli Eğitim Müdürü Çetin: Feda edecek tek bir öğrencimiz yok

Nusaybin Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin, Birleştir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN