Kızıltepe belediye başkanından bayrak açıklaması

Kızıltepe belediye başkanından bayrak açıklaması
11 Nisan 2019 Perşembe Saat 15:34 3

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bazı basın-yayın organlarında çıkan Türk bayrağının indirildiği haberini yalanladı.

Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz, bazı basın-yayın organlarında çıkan, ve göreve başladığı gibi ilk icraatının Türk bayrağını indirmek olduğu yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirterek çıkan haberleri yalanladı.

31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisinden (HDP) Kızıltepe Belediye Başkanlığı görevine seçilen Nilüfer Elik Yılmaz, 09 Nisan 2019 Salı günü mazbatasını alarak göreve başlamasının ardından hakkında bazı basın yayın organlarında çıkan haberlere tepki göstererek yapılan haberlerin asılsız olduğunu ve bununla ilgili hukuki süreç başlatacaklarını açıkladı.

Belediye başkanı Nilüfer Elik Yılmaz Türk bayrağını belediye hizmet binasından indirdiği yönünden çıkan haberler ile ilgili olarak Belediye’de basın mensupları ile bir araya gelerek konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Göreve başladığı gün belediye binasına geldiğinde iddia edildiği gibi hizmet binasının ön kısmında binayı kaplayan büyük bir bayrağın bulunmadığını belirterek çıkan haberleri yalanlayan Yılmaz şunları söyledi, “ Sizinde bildiğiniz gibi Salı günü mazbatamı alarak saat 11.00 civarında belediye geldim.

Belediye önünde bir açıklama yaptıktan sonra makama geçtim, açıklama yaparken de görüldüğü gibi bayrak direklerinde bulunan Türk Bayrağı ve Belediye flamalarının dışında başka bir bayrak mevcut değildi. Direklerde bulunan Bayraklar da yerinde duruyor, bazı basın organlarında iddia edildiği gibi bayrak indirilmesi yönünde bir talimatım olmadığı gibi Bayrak ile bir sorunum yok ve olmazda, Bu hepimizin Bayrağıdır. Bu haberi yapanlar ile ilgili olarak hukuki süreç başlatacağız.” İfadelerine yer verdi.YORUMLAR :::

 1. Kiziltepeli
  12 Nisan 2019 Cuma Saat 20:59 CEVAPLA
  Hepimizin misafir oldugu bu konuk evinde din kardeşliğimizi yasayalim agiz tadiyla hepimiz biriz kardeşiz türk de bizim kürt de laz da cerkezde..... biz biriz aramiza nifak tohumu ekmek isteyenlere firsat vermeyi n iyi aksamlar.
 2. ahmet
  12 Nisan 2019 Cuma Saat 15:56 CEVAPLA
  işte bu...bunu söylemek çok zor değilmiş bu BAYRAK hepimizin
 3. Mehmet
  12 Nisan 2019 Cuma Saat 01:35 CEVAPLA
  Çekemiyorlar sayın baskan. Başladılar çamur atmaya, işleri güçleri karalamak bunların

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kan davası barışla bitti

Kızıltepe'de iki yıl önce bir kişinin ölümüyle baş [...]

1 gün önce...

Kamışlı'daki tarlalarda yangın, Nusaybin'de önlem

SURİYE'nin Kamışlı kentindeki tarlalarda çıkan yan [...]

1 gün önce...

Ağaç kesen şahıs gözaltına alındı

Ormanlık alanda kaçak olarak meşe ağacı kesen şahı [...]

1 gün önce...

Sınavlar için ücretsiz servisler yapıldı

Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına girecek ol [...]

1 gün önce...

Genç Yaşında kalp krizi geçirdi

Mehmet Akalan'ın oğlu Abdullah Akalan geçirdiği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7