Kızıltepe sokakları sirk gösterisiyle şenlendi

Kızıltepe sokakları sirk gösterisiyle şenlendi
11 Ekim 2018 Perşembe Saat 11:34 0

Uluslararası Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Festivali Kızıltepe'de start verdi. Sirk gösterisi Kızıltepeli gençlere unutulmaz bir gün yaşattı. Festival kapsamında yarısı Suriyeli olmak üzere 12 çocuk sirk eğitimi alacak.

UNİCEF, GAP İdaresi, Türkiye Kalkınma Vakfı, Mardin gençlik ve Kültür Evi ile Mardin Kültür Derneği tarafından Uluslararası Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Festivalinin 12’cisi Kızıltepe ilçesinde kortej yürüyüşü ile başladı. Sirk sanatçıları Cumhuriyet meydanında bir gösteri gerçekleştirdi. Gösteriye Kızıltepeli gençler yoğun ilgi gösterdi. Projede sayesinde yarısı Suriyeli olmak üzere 120 çocuk sirk eğitimi görecek.

Proje hakkında açıklamalarda bulunan Uluslararası Mezopotamya Sirk ve Sokak Sanatları Festivali Proje Koordinatörü Gültekin Çelik, “ Bu sene 12’incisini düzenliyoruz. Açılış kortejimizi Kızıltepe Kilise Caddesinde yaptık. Cumhuriyet Meydanında sonlandırdık. Arkadaşlarımız gösteri düzenliyorlar. Bu 14 gün sürecek bir projedir. Mardin’in bütün ilçelerine ve nüfus yoğunluğunun olduğu köylere de düzenleyeceğiz. Bu proje aslında Türkiye ve Suriyeli çocukların sosyal uyumu çerçevesinde düzenlenen bir projedir. Bu proje sonunda 120 çocuğa; yarısı Suriyeli ve yarısı Türkiyeli olmak kaydıyla eğitimler düzenliyoruz. Bu eğitimler sirk ve sokak sanatları ile ilgili oluyor.” dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Hakkını aramak için Mardin'den Ankara'ya yürüyor

Nüfus kayıtlarında 14 yıl ölü gözüken ve bu süre z [...]

16 saat önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

1 gün önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

1 gün önce...

Kızıltepe’de elektrik kesintisi olacak

TEİAŞ tarafından yapılacak çalışmalar nedeniyle Cu [...]

21 saat önce...

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

13 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar