Kızıltepe'de Elektrik ve Su Kesintilerine tepki

Kızıltepe'de Elektrik ve Su Kesintilerine tepki
25 Temmuz 2017 Salı Saat 15:39 0

Kızıltepe'de son günlerde sık sık yaşanan elektrik ve su kesintisi vatandaşların tepkilerine neden oluyor.

Kızıltepe'de son günlerde artan uzun süreli elektrik ve su kesintileri vatandaşların tepkilerine neden oluyor. İlçenin özellikle kenar mahallelerinde günlerdir su sıkıntısı yaşanırken, ilçenin büyük bölümünde yaşanan enerji kesintileri de vatandaşları isyan ettirecek duruma getirdi.

Gazetemizi adeta telefon ve mesaj yağmuruna tutan Kızıltepeli vatandaşlar, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği bir zaman diliminde artan kesintilerin neredeyse hayatı durduracak noktaya getirdiğini kaydederek, kesintilerle ilgili tepkilerini dile getirdiler.

Yapılan kesintilerle ilgili önceden herhangi bir açıklama yapılmadığı için kesintilere hazırlıksız yakalandıklarını ve herhangi bir tedbir alamamaktan yakındılar. Yapılan kesintilerle 300 bin nüfuslu bir ilçeye adeta ortacağ hayatı yaşatıldığını kaydeden Mahsum A, "Elektrikler kesiliyor, kimse herhangi bir resmi açıklama yapmıyor, kesintinin neden kaynaklandığını ne zaman biteceğini kimse söylemiyor. Sadece yayılan dedikodularla yalan yanlış bilgilerle avunmak zorunda kalıyoruz. Su kesintileri en az elektrik kesintileri kadar büyük sıkıntı yaşatıyor. Hava sıcaklığı 50 derecelerde seyrediyor ama bizde ne elektrik ne de su yok. Beyaz Su'da arıza olduğunu basından okuduk ama bizdeki su sıkıntısının arızadan kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Bize gelen suyun farklı noktalara aktarıldığını düşünüyorum." dedi.

Esat D. İse, "Bu sıcakta elektrik ve su kesmek vicdana sığmaz, kaçak kullanım deniliyor ben buna inanmıyorum, İlgililer denetimlerini zaten yapıyor, kaçak kullananlara da fazlasıyla ceza uyguluyor. Havaların sıcaklığından terden elbiselerimiz üzerimize yapışıyor, bir duş almak için ne elektrik, ne de suyumuz yok. Kesintilere çözüm bulunmasını istiyoruz" dedi.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Kabalalılar AK Parti Genel Merkezine Seslendi

Kabala mahallesinde yaşayan kanaat önderleri ve aş [...]

1 gün önce...

Kılıç: Daima gücünü milletten alan tek parti AK Parti’dir

AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “12 Ocak C [...]

1 gün önce...

Emeklilere yakıt ve kira müjdesi

TÜED Genel Başkanı Ergün, kira fiyatlarındaki artı [...]

1 gün önce...

Cemiloğlu, SP'den başvurusunu yaptı

Ömerli eski belediye başkanı Servet Cemiloğlu, 31 [...]

1 gün önce...

 Satın aldığı daireye gelen elektrik cezası karşısında şok oldu  

Kızıltepe'de   satın aldığı dairenin elektriğini a [...]

12 saat önce...