HABER: Kızıltepe'de Muhteşem Düğün | Mardin Life Gazete, Dergi, Ajans ve Matbaası
Kızıltepe'de Muhteşem Düğün
29 Ocak 2012 Pazar Saat 13:56
Kızıltepe’nin tanınan iki ailesi olan Çalış ile Alioğlu ailelerinin akrabalık bağlarını perçinleştirdikleri düğün görkemli geçti. Düğünde gelin Ebru Çalış’a altın kemer armağan edilmesi dikkat çekti.

Kızıltepe’de yerleşik olan Ömeri Aşiretinin ileri gelenlerinden İşadamı Tacettin Çalış’ın Kızı Ebru Çalış ile Alioğlu Ailesinin AVEA Kızıltepe Bölge Distribütörü olan oğulları Ahmet Alioğlu yaşamlarını muhteşem bir düğün töreniyle birleştirdiler.

Kızıltepe’nin gözde salonlarından biri olan Dünaysır Düğün Salonu’nda gerçekleştirilen düğün törenine; Ak Parti Mardin Milletvekili Abdurrahim Akdağ, Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık’ın da aralarında bulunduğu yörenin ileri gelen aşiret liderleri ve yaklaşık iki bin kişinin bulunduğu seçkin bir davetli gurubu da hazır bulundu

Davetlilere Çiğ Köfte ikramının ardından yöreye özgü (Hamis) adı verilen et kavurmadan yapılan düğün yemeğinin iki bin davetliye ikramıyla başlayan düğün töreni; Kızıltepe Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Nuri Alparslan tarafından kıyılan nikah töreniyle devam etti.

Gelin Ebru Çalış ile Damat Ahmet Alioğlu’nun yaşamlarını birleştiren nikah töreninin şahitliğini Ak Parti Mardin Milletvekili Abrurrahim Akdağ ile Kızıltepe Kaymakamı Erkaya Yırık yaptı. Nikah töreninin ardından kısa bir konuşma yapan Milletvekili Akdağ, her iki aileyi de tebrik ederken, genç çiftin çıktıkları mutlu evlilik yolunu aynı yastıkta, sağlıklı bir ömür ve en az üç çocukla süsleyecekleri mutlu bir yaşam dileklerinde bulundu.

Nikah töreninin ardından 12 katlı yaş pastayı birlikte kesen ve bir birlerine ikramda bulunan genç çift, ilk danslarını ışık ve konfeti yağmuru altında yaptılar. Yörenin tanınmış ses sanatçıları, davul-zurna ekibi ve Rıbbab adı verilen Kemençe eşliğinde oluşturulan uzun halay halkalarının arasındaki yerlerini alan gelin Ebru ile damat Ahmet’i oyun alanında yakınları da yalnız bırakmayarak mutluluklarını doyasıya yaşadılar. 

Ak Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, Mardin Eski Milletvekili Muharrem Doğan’ CHP Samsun Milletvekili Haluk Koç ve çok sayıda davetlinin gönderdiği telgrafların okunduğu düğünde gelin Ebru ile damat Ahmet’e takılan takılar arasında en çok ilgiyi Altın Kemer gördü.  

http://www.mardinlife.com/Kiziltepede-Muhtesem-Dugun-haberi-3897

Kızıltepe'de Muhteşem Düğün