Kızıltepe'de engelliler haftası etkinlikleri

Kızıltepe'de engelliler haftası etkinlikleri
16 Mayıs 2019 Perşembe Saat 09:14 0

Özel Yeni Yaşam Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde düzenlenen programda Halk Eğitim Merkezi Mobil kuaför ekipleri tarafından engelliler tıraş edilirken Ahbap Platformu Mardin İl Temsilciliği tarafından verilecek konserde söylenen şarkıları Halk Eğitim Merkezi İşaret Dili ekibi bu şarkıları işaret diline çevrildi.

Tıraş olan engelliler mutlu olduklarını belirtirken verilen konserde de doyasıya eğlendiler.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdulkadir Gümüş şunları söyledi:

“Engelliler haftasında bir güzellik olsun bir farkındalık yaratmak amacıyla Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Mobil berber ekibimiz var. Bu mobil berber ekibimiz dez avantajlı öğrencileri traş etmek amacıyla kurmuştuk. Şu ana kadar 4 bine yakın öğrencimizi tıraş ettik. Ama böyle önemli günlerde etkinliklerde farkındalık olsun diye bu tür etkinliklere gönderiyoruz. Bu günde engelliler haftası nedeniyle bu rehabilitasyon merkezindeki engellileri tıraş ederek onların yüzünü güldürmek istedik. Birde işaret dili ekibimizle geldik. Konser verilecek. Çocuklarımızı eğlendirmeye çalışırken aynı zamanda işaret dili ekibimizde bu şarkıları işaret diliyle anlatmaya çalışacak.” dedi.

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi Kurs eğitmeni Serdar Ulutaş ise “10-16 mayıs engelliler haftası olmasından dolayı ve halk eğitim merkezinde açmış olduğum mobil kuaför sosyal sorumluluk projesini yerine getirmek için engelliler haftasında engelli kardeşlerimizin saçını kestik. Onların yüzündeki gülüşleri mutluluğu ve saçlarının güzel oluşu bizim hayata güzel bakmamıza sebep oluyor.” diye konuştu.

İşaret dili ile ilgili 20 tane öğrencilerini olduğunu bu öğrencilerle beraber engellilere belirli şarkılar seçtiklerini belirten Halk Eğitim Merkezi eğitmeni Gülbahar Oktar Kalkan da etkinlikte bu şarkıları işaret diline çevireceklerini söyledi.

Ahbap Platformu Mardin Başkanı Fatma Kılınç yaptığı açıklamada “bu gün engelliler haftası kapsamında Yeni Yaşam Rehabilitasyon Merkezinde engelli bireyler beraber bir konser düzenleyeceğiz. Amacımız engellileri sadece bu hafta içinde değil bütün günlerde anılması ve bilinmesi, onların eğitimine ve diğer konularda desteklemektir.”YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

1 gün önce...

Türkiye'de kayıtlı işsiz sayısı açıklandı!

Türkiye İş Kurumu kayıtlı işsiz sayısını açıkladı. [...]

1 gün önce...

Facebook 500 kişiyi işe alacağını duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformla [...]

1 gün önce...

Altın yükselişini sürdürüyor! İşte güncel fiyatlar

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının [...]

1 gün önce...

Son dakika! Aşiret kavgasında kan aktı: 6 ölü

Arazi anlaşmazlığı yüzünden aşiret mensupları aras [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7