Kızıltepe'de şarbon hastalığı iddiası

Kızıltepe'de şarbon hastalığı iddiası
17 Eylül 2018 Pazartesi Saat 18:13 2

Kızıltepe'de ikamet eden 64 yaşında Azize Dağlık, ismindeki bir kadın şarbon hastalığı şüphesiyle Kızıltepe'de bir özel hastanede tedavi altına alındı.

İlçedeki özel hastanenin Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Turan Pehlivan, kesin teşhisin sağlık bakanlığının açıklayacağını söyledi.

Edinilen bilgilere göre, Kızıltepe Ersoylu Mahallesinde oturan 64 yaşındaki Azize Dağlık, ismindeki bir kadın geçtiğimiz günlerde kalp yetmezliği ve nefes darlığı sebebiyle Kızıltepe Devlet Hastanesine kaldırıldı. 

Durumu ağırlaşan Dağlık Kızıltepe'deki bir özel hastanenin yoğun bakım servisine sev edildi. Burada yapılan testler sonucunda hastada şarbon hastalığı olabilme ihtimali için izolasyon odasına alındı ve sonuçlar sağlık bakanlığını gönderildi.

Hasta hakkında basına açıklama yapan hastanenin Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Turan Pehlivan, "Bundan yaklaşık bir hafta önce hastanemize Kızıltepe Devlet Hastanesin'nden sev edilen bir hastada yapılan kültürler sonucunda kanda şarbon kültürü şüphesine rastladık. Bunun üzerine sağlık bakanlığına bilgi verdik. Onlarda tekrar bizden örnek istediler. Bakanlıkta tekrar bakıp, çalışıp teyit edecekler. Bundan sonra kesin tanı olup olmadığını bize bildirecekler. Biz gerekli tedbirlerimizi aldık. Hastayı diğer hastalardan ayırdık. İzolasyon dediğimiz odamızda onu ayırdık. Her ihtimale karşı diğer hastalarımızda da çeşitli tetkikler yaptık. Bakanlıktan haber bekliyoruz." dedi.

Hastanın durumunun ciddiyetini koruduğunu belirten Pehlivan, "Hastamız zaten kalp yetmezliği ve zatüre teşhisi ile gelmişti. 3'üncü basamak yoğun bakıma sevk edildiği için bize gelmişti. Bu hastalar yoğun bakımdan çıkana kadar ciddi risk altındadır. Buna da ek olarak gerekli ilaçlar eklendi tedavisine. Şuan şarbon ile ilgili olan kısmı şüphe bile olsa tedavimizi devam ediyor." açıklamasını yaptı.

Şarbon şüphesi ile izolasyon odasına alınan hastanın oğlu Halef Dağlık, "Annemizde şarbon şüphesi olduğunu söylediler. Kesin sonuçlar açıklanacak. Annemiz tedavi ediliyor. Bakanlığın bu konu hakkında kendilerine yardımcı olmasını istiyorum." şeklinde konuştu.YORUMLAR :::

  1. Ğursi
    19 Eylül 2018 Çarşamba Saat 19:52 CEVAPLA
    Sağlıkta çağ atladık. Şarbonu geri getirdik.
  2. Rukiye
    18 Eylül 2018 Salı Saat 16:40 CEVAPLA
    Umarım yalandir

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Arazisini satarak futbol takımı kurdu

Kızıltepeli Fahrettin ile Yusuf Işık kardeşle [...]

9 saat önce...

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl [...]

1 gün önce...

Harire Şenliğinin ikincisi düzenlendi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin ikinci kez d [...]

1 gün önce...

Büyük tarihi eser operasyonu

İstanbul Polisi, cumhuriyet tarihinin en önemli [...]

1 gün önce...

Kaşıkçı'nın cenazesi Mardinli birine teslim edildiği ileri sürüldü

Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu'nda ö [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
1
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6