Kızıltepe'de tarihi geçmiş ürünlere el konuldu

Kızıltepe'de tarihi geçmiş ürünlere el konuldu
06 Aralık 2017 Çarşamba Saat 11:53 0

Kızıltepe Belediyesi zabıta ekipleri market ve güzellik salonlarına yönelik yaptığı denetimlerde tarihi geçmiş ürünlere el koyup imha etti.

Vatandaşların sağlığı ile ilgili denetimlerine ara vermeden devam eden Kızıltepe Belediyesi Zabıta ekipleri ilçedeki market, gıda ürünleri imal ve satışı yapan işyerleri ve güzellik salonlarını denetleme çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kızıltepe Belediyesi zabıta müdürlüğüne bağlı ekiplerin yoğun olarak sürdürdükleri denetim çalışmalarının sadece son 10 gününde toplam 139 market ve güzellik salonunu denetlenerek 20 işyerine cezai işlem uygulandı. Cezai işlem uygulanan işyerlerine toplamda 4 bin 586 TL para cezası verildi.

Belediye Zabıta ekipleri ilçedeki işyerlerine yönelik denetimlerde işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, satışa sunulan ürünlerin üretim izin belgeleri, son kullanım tarihleri, hijyen kurallarına uyumu ve fiyat etiketleri konularında kontroller gerçekleştirdi. Son 10 günde denetlenen market ve güzellik salonlarında yaklaşık bir kamyonet tarihi geçmiş ürüne el konarak imha edildi.
Belediye zabıta yetkilileri denetimlerin aralıksız süreceğini ve halkın sağlı ile oynanmasına izin vermeyeceklerini söylediler.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Yaman: 15 Temmuz Bilincini Gelecek Kuşaklara Aktaracağız

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

1 gün önce...

Mimarlar Odası Başkanlığına Önder Duyan Seçildi

TMMOB Mimarlar Odası Mardin Şubesi 10. Olağan G [...]

6 saat önce...

Gençlerin Kudüs Nöbetine konserli destek

Mardin Kudüs Platformu Nöbet Çadırı, dev bir [...]

6 saat önce...

Elektrik kesintisine tepki gösteren köylüler yolu trafiğe kapattı

Elektrik kesintilerine tepki gösteren köylüler, [...]

1 gün önce...

Ortaya Karışık

.

1 gün önce...