Kızıltepe'de toplu iftar bereketi

Kızıltepe'de toplu iftar bereketi
17 Mayıs 2018 Perşembe Saat 15:46 0

Kızıltepe ilçesinde bir hayırseverin katkısıyla belediye tarafından yaklaşık bin 500 kişiye iftar yemeği verildi.

Kızıltepe Belediyesi tarafından bir hayırseverin sponsorluğunda Cumhuriyet Meydanı'nda iftar yemeği verildi. Hafız Özkoç’un Kur’an- tilaveti ve yapılan duanın ardından yaklaşık bin 500 kişi aynı anda iftarını açtı.

Açılan iftarın ardından açıklamada bulunan Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, siyonist işgal çetesinin şehit ettiği Filistinli Müslümanlar nedeniyle Ramazan ayına hüzünlü girdiklerini söyledi.

Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin katkılarıyla Cumhuriyet Meydanı'nda yaklaşık 2 bin kişiye iftar yemeği verileceğini belirten Odabaş, hastane bahçesinde bulunan çorba çeşmesinden iftar saatlerinde çorba akacağı Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan çorba çeşmesinde ise şerbet akacağını söyledi.

“Bu sene Ramazana hüzünlü giriyoruz”

Odabaş , “11 ayın sultanı, başı rahmet, ortası mağfiret, sonu kurtuluş olan Ramazan ayının ilk gününe, Kızıltepeli hemşerilerimizle, burada iftarımızı açarak girmiş bulunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Bu sene Ramazan'a hüzünlü giriyoruz. Özellikle Filistin’de 60’ın üzerinde şehit, 3 bin 500'ün üzerinde yaralı olması nedeniyle Ramazan’a buruk bir şekilde giriyoruz, hepimiz üzgünüz! İnşallah Ramazan ayının tüm İslam âlemine birlik, beraberlik, kardeşlik, huzur getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

“Ramazan ayı boyunca günde yaklaşık 2 bin kişiye iftar verilecek”

Ramazan ayı boyunca hayırseverlerin katkılarıyla belediye tarafından yaklaşık 2 bin kişiye iftar vereceklerine dikkat çeken Odabaş, “Tüm Kızıltepeli hemşerilerimizi iftarımızı beraber açmak üzere burada bekliyoruz. Bugün Kasım Tuğmaner hemşerimiz sağ olsun belediyemizin sponsoru oldu. Kızıltepeli hemşerilerimize iftar sofrasını açtı, kendisine teşekkür ediyorum. 30 gün boyunca burada hayırseverlerimizi ve hemşerilerimizi buluşturmaya devam edeceğiz, şimdiden tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

“Ramazan ayı boyunca iftardan sonra çorba çeşmesinden şerbet akacak”

Odabaş, son olarak şunları söyledi: “Hastane bahçesinde bulunan çorba çeşmemizden hasta ve hasta yakınları için iftar saatlerinde çorba akmaya devam edecek. Çarşı merkezinde bulunan Cumhuriyet Meydanı'ndaki çeşmemizden ise geçen seneki gibi iftardan sonra şerbet akmaya devam edecek.”
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Mardin'de çiçeklerle karşılandı

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi'nde Patisinin [...]

1 gün önce...

Devrilen TIR'da 1 ölü 1 yaralı

Nusaybin ilçesinde kömür yüklü tır devrildi. [...]

1 gün önce...

DEDAŞ'tan Kaçak Elektrik İçin Panoyu Yaktılar İddiası

DEDAŞ tarafından gazete haber merkezlerine gönd [...]

1 gün önce...

Derik'li Çocukların Son Havuz Keyfi

Havaların ısınmasıyla Mardin Büyükşehir Bel [...]

1 gün önce...

Split klima yangına neden oldu

Nusaybin'de bir evde split klimadan kaynaklı yang [...]

1 gün önce...