Kızıltepeli atlet 4 yılda 50 madalya ve 2 kupa kazandı

Kızıltepeli atlet 4 yılda 50 madalya ve 2 kupa kazandı
09 Mart 2019 Cumartesi Saat 09:46 0

Kızıltepeli Umut Temel, atletizm sayesinde madde bağımlılığından kurtuldu, şimdi başarıdan başarıya koşuyor. Temel 4 yılda 50 madalya ve 2 kupa kazandı. İzmir’deki yıldız erkekler yarışmasında Türkiye ikincisi olarak milli takıma tekrar seçilen genç atlet 20 Nisan’da Balkan Şampiyonasında ay yıldızlı bayrağı dalgalandırmak istiyor.

Kızıltepe Mezopotamya Mahallesi’nde yaşayan 18 yaşındaki milli atlet Umut Temel çevresindeki arkadaşları sebebiyle bağımlılık yapan uyuşturucu madde ballyi kullanmaya başladı. Madde bağımlılığından kurtulmak için atletizme başlayan Umut Temel elde ettiği başarılarla mili takıma kadar yükseldi. 2014 yılında başladığı atletizmle kötü alışkanlıklardan da kurtulan Temel başarıdan başarıya koşuyor.

Milli atlet Umut Temel, “Arkadaşların yanındayken ben de alıştım madde kullanmaya. Ondan sonra işte benim bazı arkadaşlarım da sporcuydu. Arkadaşlarım spor yaparken benim de hevesim vardı. O zaman ben okuldan çıkarken ayakkabı boyacılığı yapıyordum. Bizim imkanlarımız olmadığı için işte spor yapamıyordum. Okuldan çıkarken eve para getirmek için çalışıyordum. İşte bir gün arkadaşlarla spora gittik, stada gittik.” dedi.

Temel sözlerini şöyle sürdürdü: “4 yıldır spor yapıyorum. 2 defa Balkan şampiyonu oldum. Türkiye rekortmenini oldum. Türkiye 2’incili oldum. Balkanda şampiyon oldum zaten. İstanbul’da Türkiye şampiyonasında 3 bin metrede Türkiye rekorunu kırdım. 4 yıl içerisinde 50 madalya 2 tane kupa aldım. En son başarım; İzmir’de yapılan yarışmada Balkan seçmesinde Türkiye ikincisi oldum. Milli takıma yine seçildim. Şimdi Yunanistan’da yarış yapılacak. Orada bayrağımı dalgalandırabilmek için elimden geleni yapacağım. Hedefim orada 1. Olmak, istiklal marşımızı okutmak.”

Milli atletin annesi Hatice Temel oğlu ile gurur duyuyor. Anne Temel, “Allah Halil İbrahim Erkan hocamızdan razı olsun. Onun sayesinde oğlum milli bir sporcu oldu. Maddi durumumuz iyi olmadığı için zorluklarla oğluma baktım. Şimdi onun bu başarısını görünce gururlanıyorum. İnşallah oğlum bu yarışa da gidecek ve Türkiye bayrağını dalgalandıracak inşallah. Orda istiklal marşını okuyacak.” açıklamasını yatı.

Temel Yunanistan’da 20 Nisanda yapılacak olan Balkan şampiyonasında ülkemizi temsil edecek.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Şekere yüzde 16 zam

Motorin ve çay fiyatlarındaki artışın ardından şek [...]

23 saat önce...

Türkiye birincisi Midyat'tan çıktı

Milli Eğitim Bakanlığınca, OKS kapsamında 1 Hazira [...]

1 gün önce...

SIRA DIŞI GÖRÜNTÜLER Dev Etçil Çekirgeler bu sefer Mardin'de görüldü

Mardin'de çiftçiler tarla biçerken, yaklaşık 15 sa [...]

1 gün önce...

MBB Gençlik Merkezinde ‘Film Günleri’ düzenleniyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri [...]

1 gün önce...

Katarlı'da çıkan yangında zarar büyük

Kızıltepe'de yaklaşık 15 bin fıstık ağacı ile 4 bi [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar