“Kızıltepe’nin bütün toprakları sulu tarımla buluşacak”

“Kızıltepe’nin bütün toprakları sulu tarımla buluşacak”
26 Mart 2019 Salı Saat 17:12 0

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Mardin’in Kızıltepe ilçesinde muhtarlar ve kanaat önderleri ile buluştu. Aksu, ““Kızıltepe’nin bütün toprakları sulu tarımla buluşacak. Ancak bununla ilgili yapısal ve tamamlanması gereken sorunları var. İnşallah bunları da tamamlayacağız.” dedi.

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu seçim çalışmaları kapsamında Mardin’e geldi. Aksu’nun ilk durağı Kızıltepe ilçesi oldu. Bakan yardımcısı burada kanaat önderleri ve muhtarlarla bir araya geldi.

Kızıltepe’ye önem verdiklerini anlatan Aksu, “Kızıltepe’nin bütün toprakları sulu tarımla buluşacak. Ancak bununla ilgili yapısal ve tamamlanması gereken sorunları var. İnşallah bunları da tamamlayacağız. Burası Kızıltepe Medeniyetlerin doğduğu, medeniyetlerin doyduğu bereketli topraklar. İnşallah bu bereketli toprakları daha sulu arazileri ile sizlerin imkanına sunacağız. Burası Kızıltepe yağmurun rahmet, suyun aziz bilindiği bir coğrafya. Bu kadim toprakların şifalı kaynakların renk renk nebatların yurdudur Kızıltepe.” dedi.

Tarımın savunma sanayisinden daha önemli olduğunu vurgulayan Aksu, “Siyasi durum ne olursa olsun tüketim ve ticaret engel tanımıyor. Dolayısıyla dünyanın bütün ülkelerinde beslenme, gıda ve sağlık konuları en önemli sıradadır. Hatta savunma sanayisinden daha önemli sıradadır. Bir devlet için savunma ve yerli silah sanayisi ne kadar önemliyse o devlet için tarım en az o kadar önemlidir.” açıklamasını yaptı.

Şükrü Cevheroğlu ise, “İlçemizde 1 milyon 200 bin dekar ekilebilir tarım arazisine sahiptir. Bunun yaklaşık olarak 1 milyon 100 bin dekar halı hazırda sulanmakta olup yaklaşık 100 bin dekar alanda sulanmaya müsaittir.” diye konuştu.

Programa AK Parti Mardin Milletvekilleri, İl Başkanı Faruk Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vejdi Kahraman, Kızıltepe Belediye Başkan Adayı Şükrü Cevheroğlu, partililer, oda başkanları muhtarlar ve kanaat önderleri katıldı.

İsmail AydoğanYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

POLİTİKA HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu

Aralarında iş adamı ve basın mensuplarının da yer [...]

1 gün önce...

TOKİ sözünün yerine getirilmesini istiyorlar

Savur'da yaşayan vatandaşlar, daha önce ilçede yap [...]

1 gün önce...

Çakmak tamirciliğiyle çocuklarını okuttu eşinin tedavisini yaptırdı

Kızıltepe ilçesinde ikamet eden Abdülkadir Kayan, [...]

1 gün önce...

26 yıllık evlat hasreti 'Ömer Halis’le sona erdi

Mardin'de şehit çocukları olan Aynur(42) ve İshak [...]

1 gün önce...

Derik'te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi

Derik İlçesinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birli [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

2
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

3
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

4
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7