Klimalı, Televizyonlu, Kütüphaneli Duraklara ilgi büyük

Klimalı, Televizyonlu, Kütüphaneli Duraklara ilgi büyük
25 Haziran 2018 Pazartesi Saat 19:27 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman yaptığı açıklamada şehirde vatandaşların konforunu düşündüklerini ve çalışmalarını bu doğrultuda yaptıklarını kaydetti.

Yaman, “Herşey vatandaşlarımızın mutluluğu için”

Mardin Büyükşehir Belediyesi şehirde yaptığı çalışmalar ile Mardin halkının takdirini kazanıyor. Mardin’in istenilen düzeye gelmesi için kısa sürede birçok büyük projeye hayat veren Büyükşehir Belediyesi, ulaşım sisteminde de önemli çalışmalara hayat veriyor. Şehir içi ulaşımda tüm otobüslerin yenilenmesinde son aşamaya gelen Büyükşehir Belediyesi vatandaşların otobüs bekledikleri duraklara da konfor kattı. Bu bağlamda akıllı duraklar ile vatandaşlar olumsuz hava koşullarından etkilenmezken, beklerken de klimadan faydalanıyor, kitap okuyor ve televizyon izleyebiliyor. Bu özellikleriyle akıllı duraklar vatandaşlar tarafından övgüler alıyor

Hemşehrilerimizin konforunu önemsiyoruz

“Mardin’de hemşehrilerimizin en iyi projeleri hak ettiğini düşünüyor ve uygulamalarımızı bu düşünceyle gerçekleştiriyoruz” diyen Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “İlimizde vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayan çalışmalar ile mutlu ediyoruz. Şehrimizin değişimi ve gelişimi gözle görülmekle beraber her bölgemiz çalışmalarımızla adeta şantiye alanına dönmüştür. Biz vatandaşlarımızın istek ve önerilerini dikkate alan bir yapıda yolumuzda ilerlemekteyiz. Hemşehrilerimiz bize ulaşım konusunda da beklentilerini dile getiriyorlardı. Biz bu konuda önemli çalışmaları hayata geçiriyoruz. Otobüslerimizi modern ve çağın gereklerine uygun hale getirmekle beraber, vatandaşlarımızın bekledikleri duraklara kadar güzel çalışmaları hayata geçirdik” dedi.

Duraklarımızda konforlu bir şekilde bekliyorlar

Yeni duraklar hakkında bilgi veren Yaman, “Şehrimiz özellikle sıcakların yoğun bir şekilde hissedildiği bir şehirdir. Biz gerek yaz aylarında gerekse kış aylarında vatandaşlarımızın otobüs beklerken hava koşullarından etkilenmemesi için çalışmalarımızı planladık. Bu nedenle kapalı klimalı, mini kütüphaneli ve televizyonu olan durakları yaptık. Şimdi hemşehrilerimiz beklerken kitap okuyabiliyor veya televizyon izleyebiliyor. Klima ile de olumsuz tüm koşulları bertaraf edebiliyor. Biz duraklarımızın hepsinin bu şekilde olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Öte yandan yeni duraklarda bekleyen vatandaşlar da memnuniyetlerini dile getirerek, Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettilerYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Duyan Ailesi'nin Mutlu Günü

Mardin Mimarlar Odası Başkanı Mimar Önder Duya [...]

1 gün önce...

Tedbirsizlik az daha can alıyordu

Nusaybin ilçesinde Mardin Yolu Caddesi olarak bil [...]

1 gün önce...

400 Yataklı Ek Hastane için ilk kazma vuruldu

Mardin'de 150 yataklı eski devlet hastanesi binas [...]

1 gün önce...

5 bakanlıkta bakan yardımcıları belli oldu

Adalet, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağ [...]

1 gün önce...

3 yetim annesi kadının 'İş' çığlığı

MARDİN'de, eşi kanser hastalığı nedeniyle vef [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Tekin Oruç
1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

….. dir 15 Temmuz

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Gençlere Dair...

4
Mehmet Kızılkaya
5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

Beklentiler…

6