Kocaeli Mardin kardeşliğini pekiştirmek için geldiler

Bakan Işık Mardin'de Kocaeli Mardin kardeşliğini pekiştirmek için geldiler
18 Haziran 2017 Pazar Saat 22:03 0

Mardin'de Kocaeli-Mardin Gönül Köprüsü İftar Programına katılan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Önümüzdeki süreçte Mardinlilerin bu terör örgütüne, bu hainlere karşı koyacağı tepki inşallah Mardin'in önünü daha da açacak."dedi.

Kocaeli-Mardin Gönül Köprüsü Programı kapsamında Mardin'e gelen Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ı Mardin Havalimanı'nda Mardin Valisi Mustafa Yaman, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 70. Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mekanize Piyade Tugay Komutanı Albay Altan Er, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Zafer İzcan ve diğer yetkiler karşıladı. İlk olarak 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığını ziyaret ederek, Tugay Komutanı Albay Er'den brifing alan Bakan Işık, burada ismini taşıyan ağaç dikti. Kışladaki askerlerle bir süre sohbet eden Bakan Işık, daha sonra Yeşilli Belediyesine geçti. Burada ilçe halkı tarafından karşılanan Bakan Işık, Yeşilli İlçe Belediye başkanı Hayrettin Demir'de ilçenin sorunları hakkında bir brifing aldı. Brifingden sonra Başkan Demir, tarafından Bakan Işık'a bakır işlemeli yöresel salon mangalı hediye edildi.
Mardin'in binlerce yıllık tarihi ve medeniyeti ile muhteşem bir şehir olduğunu belirten Bakan Işık, Mardin'in Türkiye'nin sembol şehirleri arasında yer aldığını dikkat çekerek, "Maalesef bölgemiz terörden dolayı uzun yıllar hak ettiği kalkınma hamlesini yapamadı. Biz Mardin'in ve bölgenin teröre teslim olmaması ve kalkınması için elimizden gelen bütün gayreti gösterdik. Ancak kalkınmada birinci öncelik huzur ve güvendir. Huzur ve güvenin tam olarak sağlanması tam bir kalkınma için şart. Bu açıdan da önümüzdeki sürecin hem Mardin hem de bölgemiz açısından çok daha iyi olacağı kanaatindeyim."dedi.
Yeşilli İlçe programından sonra Bakan Işık ve beraberindekiler, Kocaeli Mardin Gönül Köprüsü Programı kapsamında AK Parti Kocaeli il teşkilatı tarafından verilen iftar programına katıldı. Burada iftar için toplanan yaklaşın bin kişiye hitap eden Bakan Işık, "Geleceğe güvenle bakıyoruz, Gelecekten eminiz. Geleceğin, çocuklarımız için gençlerimiz için çok daha güzel olacağını bütün kalbimizle inanıyoruz. Yeter ki biz birliğimizi beraberliğimizi kardeşliğimizi muhafaza edelim. Biz inşallah bu birlik ve beraberlik anlayışı ile bu dayanışma anlayışı ile teröre karşı amansızca mücadelemizi sürdürürken kardeşliğimizi de inadına pekiştirecek adımları hayata geçirerek yolumuza devam edeceğiz. Buradan Mardin'de Allah'ın izni ile bu zemin var. Mardin'de bu irade var. Mardin'de bunu benimseyen güzel insanlar var. Geçen yılla bu yıl arasında ki Mardin'i ziyaret eden turist sayısı ikiye katlanmış. İnşallah önümüzdeki yıllar daha da güzel olacak. Önümüzdeki süreçte sizlerin bu terör örgütüne bu hainlere karşı koyacağınız tepki inşallah Mardin'in önünü daha da açacak. Bu topraklar kardeşliğin yoğrulduğu topraklardır. Bu topraklarda ayrılıkçı otları bitmez. Bu topraklar ancak birliğin beraberliğin tesanütün kardeşliğin dayanışmanın ve yardımlaşmanın topraklardır. Başka bir ot burada bitmez. Mardin demek farklılıklarımız inkar etmeden birlikte yaşamayı becermek demektir. bu açıdan Mardin kültürünün sadece Türkiye değil, bütün dünyaya örnek olacak bir kültür olacağına inanıyorum. Kocaeli Halkının kardeş selamını getirdim. Kocaeli'nde Mardinli kardeşlerimizle et ve tırnak gibiyiz. Artık Kocaeli ve Mardin vilayetleri de kardeş şehir oldu. Artık Kocaeli ve Mardin illeri de bir birileri ile et ve tırnak oldular."diye konuştu.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Seçimle ilgili bir açıklama da Nurettin Kasap'tan geldi

MÜSİAD Şube Başkanı Mehmet Nurettin Kasap, Cu [...]

1 gün önce...

Dicle Elektrik’ten Bloke Açıklaması:

Dicle Elektrik, tarımsal sulamada kullandığı e [...]

1 gün önce...

Midyat köyünden İspanya’da şampiyonluğa uzandılar

Midyat’ın Sivrice Köyü’ndeki ilköğretim [...]

1 gün önce...

Öğrencilere "Sosyal Güvenlik Bilinci" eğitimi

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Midyat İlçe Müdü [...]

1 gün önce...

Eski hükümlülere sertifika verildi

Mardin'de açılan girişimcilik kursu eğitimleri [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Yeşil Liste

1
Kadir Üründü
2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Hey Gidi Değirmenci Amca

3
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

Koalisyon Arası Referandum

5
Mustafa Aydın
6
Şerefxan Ciziri
7