Kocaeli'nden Mardin'e Kardeşlik Çıkarması

Kocaeli'nden Mardin'e Kardeşlik Çıkarması
25 Haziran 2016 Cumartesi Saat 14:20 2

AK Parti Genel Merkezi tarafından Mardin ile 'Kardeş Şehir' ilan edilen Kocaeli'nden aralarında Milli Savunma Bakanı Fikri Işık ve AK Parti Kocaeli milletvekilleri, büyük şehir belediye başkanı ve İl Başkanın da aralarında bulunduğu 120 kişilik heyet, kiralanan özel uçakla, Mardin'e geldi.

AK Parti Genel Merkezi tarafından devam ettirilen Batı’dan Doğu’ya Kardeşlik programı çerçevesinde AK Parti Kocaeli İl teşkilatı 120 kişilik bir ekiple Mardin’e geldi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, AK Parti Mardin Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, il kadın ve gençlik kolları başkanları, ilçe belediye ve ilçe başkanlarının da içinde bulunduğu heyet özel uçakla Mardin Havaalanına geldi.
Mardin Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilleri Ceyda Bölünmez Çankırı, Orhan Miroğlu, İl Başkanı Mehmet Ali Dündar tarafından çiçeklerle karşılanan AK Parti Kocaeli heyeti ilk olarak Mardin Valiliğini ziyaret etti.

MARDİN, BİRLİKTE YAŞAMIN BAŞKENTİ
Burada kurum müdürleri tarafından karşılanan Bakan Işık valilik şeref defterini imzaladı. Daha sonra Valilik makamında gazetecilere bir açıklamada bulundu. Konuşmasında Mardin ve Kocaeli illerinin kardeşliğine vurgu yaparak, "Türkye'nin başkenti Ankara'dır ama kardeşliğin ve birlikte yaşamanın başkenti ise Mardin'dir. Mardin tarih boyu büyük bir kültür ve medeniyet merkezi oldu. Bugün de bu özelliğini korumaktan birlikte yaşama kültürünün özellikle Türkiye'nin her yerinden gelen insanların kardeşçe yaşadığı hatta Osmanlı Coğrafyasının da pek çok yerinden gelen insanların kardeşçe yaşadığı Kocaeli'nden birlikte yaşama kültürünün en güçlü olduğu Mardin'e bir ziyaret gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretten dolayı gerçekten çok mutluyuz. Kocaeli'nden milletvekili arkadaşlarımız, büyükşehir belediye başkanımız, il başkanımız, teşkilatımız, sivil toplum örgütü temsilcilerimiz, gazetecilerimizle berber bugün Mardin'den bulunmaktan çok büyük bir bahtiyarlık duyuyoruz, büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Mardin aslında herkesin defalarca gelip her bir karışını görmesi gereken muhteşem bir şehir. Daha önce Mardin'e defalarca gelmiş bir arkadaşınız olarak söylüyorum. Gerçekten Mardin Türkiye'nin en önemli ve en güzel turizm destinasyonlarından biridir. Hatta ilk üçe girecek merkezlerden birisi ama inşallah bu terörle mücadeleyi Allah'ın izniyle başarı ile sonuçlandırdıktan sonra inanıyorum ki Mardin herkesin görmeyi çok arzu ettiği ve edeceği onun için de yoğun olarak geleceği bir merkez haline gelecek."dedi.

TERÖRLE AMANSIZCA MÜCADELE EDECEĞİZ AMA KARDEŞLİĞİMİZİ GÜÇLENDİRECEK ADIMLARI ATMAKTAN DA GERİ DURMAAYCAĞIZ
Bölgede devam eden operasyonlarla ilgili olarak da Bakan Işık, "Şuanda büyük bir mücadele veriliyor. Burada en büyük sevincimiz Mardin halkının teröre ve teröristlere pirim vermemesi. Bu noktada terörle mücadelede Türkiye Cumhuriyeti hükümetine ve ilgili kurumlara desteğini açıkca ortaya koymasıdır. Biz bunun ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. terörle mücadele en önemli unsur. halkın desteğini almaktır. Bu anlamda Mardin halkının bu konuda desteğini almaktan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Bir tek sivil vatandaşımızın zarar görmemesi, gelmemesi için de çok büyük bir titizlikle bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Terörle amansızca mücadele edeceğiz ama kardeşliğimizi güçlendirecek adımları atmaktan da dün olduğu gibi bugün de hiç bir zaman geri durmayacağız. Türkiye'nin tek çıkar yolu birliği ve berberliğidir kardeşliğidir bu topraklarda bin yıldır kardeşce yaşıyoruz bundan sonra da inşallah kıyamete kadar bu topraklarda kardeşçe yaşamaya devam edeceğiz. Biz bu bilinçle bu şuurla bu anlayışla özellikle Mardinimiz başta olmak üzere bölgemize ve ülkemize hizmet etmeye edeceğiz. Mardin Halkına şimdiden bize gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.İnşallah Mardin ve Kocaeli'nin dostluğu bugün dönerken daha çok güçlenmiş olacak inşallah en kısa zamanda Mardin'den bir heyeti Kocaeli'nde ağırlamak imkanımız inşallah olacak. Attığımız bu adım bu iki şehir arasındaki dostluğu kardeşliği çok daha pekiştirecektir."diye konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 20 bin atama yapılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Etimesgut mitinginde yaptığ [...]

1 gün önce...

Mardin eski İl Emniyet Müdürü Pekcan vefat etti

Mardin önceki İl Emniyet Müdürü Lütfullah Uğur Pek [...]

1 gün önce...

Hapishanede çok kitap okuyan mahkûm ödüllendirilecek

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adalet bakanlığı [...]

1 gün önce...

DP Artuklu Belediye Encümenleri Açıklandı

31 Mart Yerel seçimlerinde siyasi partiler aday be [...]

1 gün önce...

Üç kişinin öldüğü kazaya sebebiyet veren şoför tutuklandı

Midyat'ta geçtiğimiz 3 kişinin öldüğü, 16 kişinin [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN