Kösen, Elektrik kesintilerine esprili bir dille yaklaştı

Kösen, Elektrik kesintilerine esprili bir dille yaklaştı
21 Mart 2018 Çarşamba Saat 16:41 0

Son günlerde özellikle Kızıltepe, Derik ve Mazıdağı'nda artan elektrik kesintilerine bir tepki de Dünyanın en uzun insanı olan Mardinli Sultan Kösen'den geldi. Kösen, Derik'e bağlı Dede Mezrası'ndaki evinde 3 gündür elektriksiz kaldığını kaydederek, elektrik kesintilerine esprili bir dille yaklaştı.

Derik'e bağlı Alibey köyü Dede mezrasında yaşayan ve 2 metre 51 santimetrelik boyu ile dünyanın en uzun insanı olarak Guinness Rekorlar Kitabına giren Mardinli Sultan Kösen, DEDAŞ’ın elektriği kesmesine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

3 gündür devam eden elektrik kesintisine sosyal medya hesabından tepki gösteren Kösen, uzaya gitmeye karar verdiğini belirtiyor.

Kösen, Facebook hesabında yaptığı paylaşımda, “Mardin köylerinde 3 gündür kesilen elektrik yüzünden ben uzaya gitmeye karar verdim. Çünkü artık sosyal medya hesaplarıma bakamıyorum. Şarjım da bitti, haklarınızı helal edin. Artık uzaydan takip edersiniz.” diyerek DEDAŞ’ın elektrik kesintilerini tiye aldı.

Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü; Kızıltepe, Nusaybin ve Derik ilçelerine bağlı yüzlerce kırsal mahallenin (köyün) elektriğini, bazı abonelerin “borçlarını ödemedikleri” gerekçesiyle 3 gün önce kesmişti.

Elektriği kesilmesi nedeniyle köylüler adeta isyan etmiş, içecek su dahi bulamadıklarını belirterek DEDAŞ’ın uygulamasına tepki göstermişti.

DEDAŞ: 2016 YILINDAN KALAN 400 MİLYON LİRA BORÇ VAR
Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi yetkilileri ise, Mardin bölgesinde elektrikle tarımsal sulama yapan çiftçilerin 2016 yılından kalma 400 milyon liranın üzerinde borçları bulunduğunu belirterek, 2017 yılına ait borçların da hala ödenmediğini kaydetti. Yetkililer, "Dicle Elektrik Dağıtım olarak, enerji arzını sürdürebilmemiz için 2 yıldan bu yana bekleyen alacağımızı tahsil etmemiz gerekiyor. Peşin parayla aldığımız elektriği tüketiciye veriyoruz ancak bu denli yüksek meblağların ödenmemesi işleyişisekteye uğratıyor. Meskende elektrik kesintisine gitmemiz söz konusu değil. Biz sadece uzun süreden bu yana borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriğini kestik. Ne kadar önlem alsak da, borcunu ödemiş olan bazı aboneler de bu durumdan etkilenebiliyor. Aynı hattan beslenen ve borcu olmayan bazı çiftçilerin de elektriğinin kesildiğine yönelik şikayetler alıyoruz. Bu konuya ilişkin saha çalışması başlattık. Elektrik borcu olmayan çiftçilere enerji ihtiyaçlarını gidermeleri için jeneratör desteği sağlayacağız, jeneratörün kira ve yakıt giderini ödeyeceğiz. Borcu olmayan müşterilerimizin, diğerleri yüzünden sıkıntı yaşamasını hiçbir şekilde istemiyoruz" açıklamasında bulundu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Artuklu Belediyesi, Halk Ekmekle Halkın Yanında!

Artuklu Belediyesi'nin sosyal projeler kapsamında [...]

1 gün önce...

AK Parti İl Yürütme Kurulu belirlendi

Ak Parti Mardin İl Yönetimi yürütme kurulu üyeleri [...]

18 saat önce...

Suçüstü yakalandılar

Nusaybin'de hırsızlar çaldıkları tüfeği satmaya [...]

1 gün önce...

Şahin'den KOBİ Destek Paketine yönelik açıklama

Kızıltepe Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı M [...]

1 gün önce...

Cevheroğlu Kaymakam Yüzer’i ziyaret etti

AK Parti genel merkezi tarafından Kızıltepe beledi [...]

1 gün önce...