Köy çocukları sirk ile buluştu

Köy çocukları sirk ile buluştu
16 Nisan 2018 Pazartesi Saat 13:23 2

Mardin Her yerde sanat Derneği, Kızıltepe Lider kadın Derneği ile Kızıltepe çiftçiler derneğinin beraber yürüttüğü gezici sirk etkinliği ilk olarak Kızıltepe Sevimli köy çocukları ile buluştu.

Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani yardım (echo) tarafından fonlanan ve welthungerhilfe ile Mardin her yerde sanat Derneği, Kızıltepe Lider kadın Derneği birde Kızıltepe çiftçiler Derneği ortak bir etkinlik yaparak 15 Nisanda ilk olarak Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Sevimli köyündeki çocukları sirk ile buluşturdu. Köydeki çocuklar ve velilerin katılımı ile gerçekleştirilen gezici sirk çocuklara güzel zaman geçirirken, renkli kareler ortaya çıkardı.

Çocukları eğlendirmek ve imkanı olmayan köy çocuklarını sirk ile buluşturmak için iş birliği yaparak bir araya gelen Her Yerde Sanat Derneği, Kızıltepe lider kadın Derneği İle Kızıltepe Çiftçiler Derneği çocukları eğlendirirken derneklerin bir araya gelerek daha güzel şeyler yaptığının üstünü vurguladılar.

‘’Bu tür etkinliklerden köy çocuklarımız mahrum kalmasın’’

Kızıltepe çiftçiler derneği Başkanı Mikail Erbeyi, köylere bu hizmetlerin ulaşılması bizi çok mutlu ediyor. İstiyoruz ki bu tür şeylerden köy çocuklarımız mahrum kalmasın. Ayrıca Derneklerin yani kurumların iş birliği içerisinde olarak bu tür faaliyetler yapması onları daha güçlü ediyor ve daha çok hizmet yapılmış oluyor. İlk etkinliği köy muhtarı da olarak kendi köyümde yapmak istedim. Bu çocukların mutluluklarını görmek her şeye bedel. Ayrıca onların enerjisi bize işimizi daha çok sevdiriyor. Evet işimiz bu değil belki yani öyle diyenler olacaktır ama bence çocukları mutlu etmek hepimizin işi. Umarım bu tür etkinlikleri daha çok yaparız. sağlık, Eğitim, eğlence, kültür sanat olsun bir sürü etkinliği köy çocuklarımız ile buluştururuz. Katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz. Diye konuştu.



YORUMLAR :::

 1. Hero Ve OBEY tişörtleri
  16 Nisan 2018 Pazartesi Saat 14:07 CEVAPLA
  Bu dernek geçen yıl Mardin Müzesi'nde birlikte düzenledikleri festivalde çoçuklara HERO tişörtü giydiren ve Mardin Life'a dava açan dernek değilmi? Dernek başkanı tepkilere karşı HERO'yu derneğin her çocuk üyesini bir kahraman olarak gördükleri için yıllardır bir slogan sözcüğü olarak kullandıklarını belirten bir açıklama yapmıştı.Yani HERO yazılı tişörtler etkinliklerinde sıradan bir kıyafetmiş. Neden o sıradan tişörtler bu sirkte giyilmedi peki? Şimdilerde Mardin'de yeni moda olan İTAAT ET anlamına gelen OBEY yazılı tişörtler galiba. En son Mardin Müzesi'nde bir çocuğun üzerinde görülmüştü.
  • Hero ve OBEY
   18 Nisan 2018 Çarşamba Saat 10:35 CEVAPLA
   Merhaba yorumunuz için teşekürler
   bahsettiğiniz t-shirt ile ilgili dava sonucu suç unsuru bulunmadığından kavuşturmaya yer olmadı. Ayrıca provakatif yaklaşımınız doğru değil geçen dönem kullanılan t-shirtler neden şimdi giyilmedi. Çunkü şu andayeni t-shirtler kullanılıyorlar. ve üzerinde Ben bir sirk kahramanıyım diye arapça kürtçe türkçe ve ingilizce yazılı kendim gördüm. bu derneğinde çalışmalarını yakından takip ediyorum. sizden ricam klawyeden üfüreceğinize lütfen k*çınızı kaldırın gidin en azından bir çalışmada yer alın. vesselam

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

4 saat önce...

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

3 saat önce...

Mardin'de Korkunç kaza 3 ölü 16 yaralı

Midyat ilçesinde, nişan törenine gitmekte olan ail [...]

1 gün önce...

Tır'ın çarptığı kadın olay yerinde vefat etti

Kızıltepe'de tarihi İpekyolu'nun üzerinden karşıda [...]

1 gün önce...

AK Parti Artuklu SKM Açılışını Gerçekleştirdi

AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN