Kuaför ve berberlerde durgunluk yaşanıyor

Kuaför ve berberlerde durgunluk yaşanıyor
18 Ağustos 2018 Cumartesi Saat 15:30 0

Kurban Bayramı hazırlığında olan Midyat’ta berberler ve bayan kuaförleri durgunluktan şikâyetçi. Önceki yıla oranla işlerinde yoğunluğun olmadığını belirtiler.

İlçe genelinde faaliyet gösteren berberlerin çoğu, iş piyasasının durgunluğundan söz ediyor. Esnaflar geçen bayramlara göre bu yılın biraz sakin olduğunu belirtti. Bayram hazırlıkları sürerken bir yandan kişisel bakım yaptıranların sayısında düşüş yaşanıyor.

Esnaflardan Vedat Akbulut,“Normalde müşteriler bayrama iki üç gün kala gelirlerdi. Bu yıl piyasada kimse yok. Arife günleri genelde yoğun oluyoruz. Yükselen kurlar hepimizi kötü etkiledi.“dedi.

Randevu alarak hizmet verdiğini kaydeden esnaflardan Mehmet Gözenoğlu “Yoğunluk yok eskisine göre, ülke ekonomisi aksıyor. Müşterilerimiz standart gelen geliyor ama kayda değer durum yok, geçen bayrama oranla daha düşük. Arife günü açığız, müşterilerimizi bekleriz.’’ sözlerini kullandı.

Bayan kuaförü Ayşegül Ürün ise “ Çok sakin geçiyor bu bayram, eski bayramlar gibi değil. Doların yükselmesi bizi de kötü etkiledi. Zam geldi, fiyatlar yükseldi. Biz eski bayramlar gibi olsun istiyoruz, böyle giderse bizde dükkânı kapatmak zorunda kalırız.’’
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Yeşilay'dan Okulun ilk günleri uyarısı

Yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte aile [...]

1 gün önce...

Şarbon Hastalığı şüphesine bakanlıktan yalanlama

Kızıltepe'de yüksek ateş ve öksürük şikay [...]

1 gün önce...

Mardin’de Demokrat Parti teşkilatı yeniden kuruldu

Demokrat Parti’nin, Mardin’de ve bazı ilçele [...]

1 gün önce...

'1 saatte bitirin' talimatı

Emniyet Genel Müdürü Celal Uzunkaya, 81 il emni [...]

1 gün önce...

Mazıdağı'nda "Hayat Namazla Güzeldir" programı

Kur'an Nesli Platformu tarafından Mardin'in Mazid [...]

1 gün önce...