Kur’an Kursu öğrencileri arası bilgi yarışması düzenlendi

Kur’an Kursu öğrencileri arası bilgi yarışması düzenlendi
17 Ağustos 2015 Pazartesi Saat 14:38 0

Yaz Kur'an Kursları eğitiminde son haftaya girilirken, Kızıltepe Müftülüğü bünyesindeki kurslarda okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde “Haydi gençler Kur’an ayında Kur’an’la buluşalım” sloganı ile başlatılan bu yılki Yaz Kur’an Kurslarında son haftaya girilirken, Kızıltepe Müftülüğü bünyesindeki kurslarda okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlendi.

23 Nisan İlkokulunda düzenlenen etkinliğe yaklaşık 300 camide eğitim gören ve kurslarında başarılı olan yaklaşık 150 öğrenci katıldı.

Düzenlenen programla ilgili bilgi veren Kızıltepe Müftü Vekili Kemal Kahraman, “21 Haziran’da başlayan Yaz Kur’an Kurslarımızda son haftaya girdik. Biz de çocuklarımızın aldığı yeni bilgilerden itikat, ibadet, siyer ve ahlak konularından 80 soru hazırladık. Ve çocuklarımızın seviyelerini belirlemeye çalıştık. İlçe ve köylerdeki yaklaşık 300 Kur’an Kursumuzdan en başarılı öğrencilerimizi seçtik. Yaklaşık 300 kursumuzdan 150 öğrencimiz katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığının bize tahsis ettiği “Dinimi öğreniyorum I-II-III” kitaplarını daha önce öğrencilerimize dağıtmıştık. Soruları o kitapçıklardan hazırladık. Sınavı o kitapçıklardan gerçekleştiriyoruz. Sınavda ilk üçe giren başarılı öğrenci ve hocalarına ödül vermeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Derikli Hakim ve Savcı Kardeşler Aynı Gün Dünya Evine Girdi

Derik ilçesi nüfusuna kayıtlı Hakim Mahammed [...]

1 gün önce...

Gökdemir, Öğretmenevi müdürlüğü görevine başladı

Kızıltepe Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Me [...]

1 gün önce...

Üzümün pestil, pekmez ve sucuk yolculuğu başladı

Mardin'de asırlardır süren bağ bozumu zamanın [...]

1 gün önce...

Gençler Bakandan Kalenin turizme açılmasını istedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Mard [...]

1 gün önce...

Mardin'den İstanbul'a uzanan el ile bebeğine sarıldı

Derik ilçesinde bugüne kadar engelli hayvanlara [...]

1 gün önce...