Kur’an Kursu öğrencileri arası bilgi yarışması düzenlendi

Kur’an Kursu öğrencileri arası bilgi yarışması düzenlendi
17 Ağustos 2015 Pazartesi Saat 14:38 0

Yaz Kur'an Kursları eğitiminde son haftaya girilirken, Kızıltepe Müftülüğü bünyesindeki kurslarda okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde “Haydi gençler Kur’an ayında Kur’an’la buluşalım” sloganı ile başlatılan bu yılki Yaz Kur’an Kurslarında son haftaya girilirken, Kızıltepe Müftülüğü bünyesindeki kurslarda okuyan başarılı öğrenciler arasında bilgi yarışması düzenlendi.

23 Nisan İlkokulunda düzenlenen etkinliğe yaklaşık 300 camide eğitim gören ve kurslarında başarılı olan yaklaşık 150 öğrenci katıldı.

Düzenlenen programla ilgili bilgi veren Kızıltepe Müftü Vekili Kemal Kahraman, “21 Haziran’da başlayan Yaz Kur’an Kurslarımızda son haftaya girdik. Biz de çocuklarımızın aldığı yeni bilgilerden itikat, ibadet, siyer ve ahlak konularından 80 soru hazırladık. Ve çocuklarımızın seviyelerini belirlemeye çalıştık. İlçe ve köylerdeki yaklaşık 300 Kur’an Kursumuzdan en başarılı öğrencilerimizi seçtik. Yaklaşık 300 kursumuzdan 150 öğrencimiz katıldı. Diyanet İşleri Başkanlığının bize tahsis ettiği “Dinimi öğreniyorum I-II-III” kitaplarını daha önce öğrencilerimize dağıtmıştık. Soruları o kitapçıklardan hazırladık. Sınavı o kitapçıklardan gerçekleştiriyoruz. Sınavda ilk üçe giren başarılı öğrenci ve hocalarına ödül vermeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

ETKİNLİKLER HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

4 saat önce...

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

3 saat önce...

Mardin'de Korkunç kaza 3 ölü 16 yaralı

Midyat ilçesinde, nişan törenine gitmekte olan ail [...]

1 gün önce...

Tır'ın çarptığı kadın olay yerinde vefat etti

Kızıltepe'de tarihi İpekyolu'nun üzerinden karşıda [...]

1 gün önce...

AK Parti Artuklu SKM Açılışını Gerçekleştirdi

AK Parti Artuklu Belediye Başkan Adayı Abdulkadir [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN