“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu

“LC Waikiki Aileleri Mardin'de Buluşturdu
21 Ekim 2018 Pazar Saat 12:44 1

Hürriyet Kitap ve LC Waikiki işbirliğiyle, yıl boyunca 12 şehirde 12 uzman ile devam eden “LC Waikiki Aile Buluşmaları” projesinin altıncısı Mardin´de düzenlendi. Mardin'de düzenlenen buluşmaya erken yaşta yapılan evliliklere dikkat çekildi.

Türkiye´nin farklı şehirlerinde anne-babalara çocuk yetiştirmenin sırlarının anlatıldığı “LC Waikiki Aile Buluşmaları” devam ediyor. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt´un moderatörlüğündeki LC Waikiki Aile Buluşmaları´nın altıncısı Dicle Kalkınma Ajansı Konferans Salonu´nda gerçekleştirildi. Buluşmada, Hürriyet Kitap tarafından yayınlanan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi´nin uzmanlarından Psikolojik Danışman Dolunay Kadıoğlu ve LC Waikiki Malzeme Kalite Güvence Müdürü Arzu Konyalı ile birlikte “çocuklarda mahremiyet eğitimi” konuşuldu.

Her ay rehberde yer alan uzmanlardan birisinin farklı bir şehirde anne-babaların sorularını yanıtladığı LC Waikiki Aile Buluşmaları´nda Psikolojik Danışman Dolunay Kadıoğlu, mahremiyet eğitiminin çocuklara nasıl verilmesi konusunda ebeveynlerin yapması gerekenleri anlattı.

Çocuklarda mahremiyet eğitiminin 5 yaş altında başladığı bilgisini veren Kadıoğlu, çocuğa mahrem bölgelerini nasıl koruyacağını ve nasıl “Hayır” diyeceğinin verdiği örneklerle anlattı.

Bölgenin kanayan yarası olan erken yaşta evliliklere de değinen Kadıoğlu, "Erken yaşta evlilik bu bölge için 14-15 yaşları olabilir ama ben yasal anlamda izin verilen 18 yaştaki bir evliliğin bile erken olduğuna inanıyorum. Bu yaştaki bir kız çocuğu anne olmak için kendini ne kadar hazır hissedebiliyor. Dünya Sağlık Örgütü ve insanın zihinsel bedensel ruhsal büyüme ve gelişimi üzerine yapılan yüzlerce bilimsel çalışma 18 yaşına kadar her bireyi çocuk kabul eder. "dedi.

Buluşmada anne babaların sorularına da cevap verildi. LC Waikiki Aile Buluşmaları’ kapmasında gerçekleşen buluşma sonrasında, kitabın editörü Ömür Kurt tarafından imzalanan 200 Adımda Çocuk Yetiştirme Rehberi katılımcılara armağan edildi. Hürriyet Kitap’tan çıkan rehberde 13 uzmanın 0-6 yaş dilimi çocuk yetiştirme konusundaki 200 ayrı adımdaki görüşleri yer alıyor.

50 kişiye 50 TL´lik hediye çeki

LC Waikiki Malzeme Kalite Güvence Müdürü Arzu Konyalı da "Türkiye´nin lider moda ve perakende markası olan LC Waikiki´nin, Hürriyet Kitap ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ‘LC Waikiki Aile Buluşmaları´ anne babalara çocuk yetiştirme konusunda eşsiz bilgiler veriyor. Çocuk sağlığının önemine dikkat çekmek için gerçekleştirilen bu etkinlik, her ay bir uzmanı Türkiye´nin bir şehrinde ücretsiz olarak halkla buluşturuyor. Türkiye, Çin ve Bangladeş olmak üzere 3 tam kapasiteli laboratuvarda, 4500´ü ekolojik olmak üzere günde ortalama 13.500 test yapan LC Waikiki, çocuk sağlığı ve gelişimi konusunda da ebeveynlere destek veriyoruz. Bu doğrultuda daha önceki buluşmalarda olduğu gibi Mardin buluşmasında da katılımcılara ürün güvenliği ve sağlığı konusunda da bilgiler vererek 50 şanslı aileye LC Waikiki´den 50 TL´lik hediye çeki armağan ediyoruz."dedi.


12 şehir 12 konferans

Bebek ve çocuk ürünlerinde uyguladığı kalite standartlarındaki hassasiyeti, çocukların sağlıklı ve mutlu yetişmesi için de gösteren LC Waikiki, “Aile Buluşmaları” ile 12 ayda 12 uzman ile 12 şehirde ebeveynlerle buluşturuyor. 0-6 yaş aralığındaki çocukların gelişimi için önemli olan noktalara dikkat çekilen “LC Waikiki Aile Buluşmaları” İstanbul, Antalya, Ankara, İzmir, Denizli, Mardin, Gaziantep, Eskişehir, Trabzon, Kars, Adana, Nevşehir illerini kapsayacak. Buluşmalara aileler, Ender Saraç, Tan Sağtürk, Üstün Dökmen, Başak Demiriz, Zeynep Köse Çapay, Ramazan Şimşek, Şirin Seçkin, Özgür Öner, Serap Duygulu, Dolunay Kadıoğlu, Yıldız Dilek Ertürk, Eyüp Sabri Ercan gibi alanında uzman isimlerle bir araya geliyor.
YORUMLAR :::

  1. Mahmut YİĞİT
    22 Ekim 2018 Pazartesi Saat 06:28 CEVAPLA
    Aileleri tarafından zorla evlendirmeler hariç toplumda kayda değer "erken evlilik" diye bir sorun yoktur. tam tersi çok ciddi bir EVLENEMEME SORUNU VARDIR. Eğer bir sorun aranıyorsa oda giyim kuşamda yaşam tarzında, edepsiz ve gayri ahlakilik ile kız erkek ilişkilerinde gittikçe yayılan gayri meşru beraberliklerdir. Bir bilinçlenme yapılacaksa bu konularda yapılmalı. Tv gazete ve diğer yayın organları ile insanımızın İFSAD'ında önemli bir rolü olan HÜRRİYET gazetesinin bu konularla ilgilenmesi "CİĞERİN KEDİYE TESLİM EDİLMESİ" gibi bir şey. Baksanıza uzmanımız (!) nasılda bizi aydınlatıyor (!) "Aslında 18 yaştaki evlilikte bana göre evlenmek için erkendir."
    Hem konu itibari ile hem Hürriyet gazetesi gibi yalnış bir partnerle bu işe soyumasını LC WAIKIKI'YE Yakıştıramadım. Bunun yerine mesela her ilden fakir bir gencimizi evlendirseydi hayırda bir çığır açardı.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

19 saat önce...

Arbani Aşiretinden AK Parti'ye katılım

Kızıltepe’nin önemli aşiretlerinden biri olan Erba [...]

1 gün önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN