LGBT etkinliği iptal edildi ancak yanlışta ısrar sürüyor!

LGBT etkinliği iptal edildi ancak yanlışta ısrar sürüyor!
15 Haziran 2019 Cumartesi Saat 13:08 0

Mardin’de “Kadın Kurultayı” adı altında düzenlenmek istenilen "LGBT" etkinliği, gelen tepkiler üzerine iptal edildi ancak programın ileri bir tarihe ertelenmesi bu yanlıştan halen dönülmediğini gösterdi.

TMMOB Mardin İKK, “Kadın Kurultayı” adı altında düzenlenmek istenilen "LGBT" etkinliğini iptal ettiklerini açıklarken halkın haklı tepkisini ortaya koyanları provokatörlükle itham etti.

Mardin’de halkın büyük tepkisini çeken LGBT etkinliği, gelen tepkiler üzerine gerçekleşmeyecek. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), "Kadın Kurultayı" adı altında aralarında Mardin’in de bulunduğu farklı şehirlerde "LGBT etkinliği" gerçekleştirmeye hazırlanıyordu.

15 Haziran Cumartesi günü Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Toplantı Salonunda yapılması planlanan kurultay ile ilgili yapılan haberlerin ardından kurultayın düzenleneceği yer konusunda geri adım atılırken, Mardinlilerin tepkisi üzerine Mardin Büyükşehir Belediyesi etkinliğin duyurusunu resmi internet sitesinden kaldırdı.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, resmi internet sitesinde yaptığı duyuru ile etkinlikten desteğini geri çektiğini duyururken, etkinliğin düzenleyicisi Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Mardin İl Koordinasyon Kurulu da tepkiler üzerine etkinliğin gerçekleşmeyeceğini açıkladı.

Halkın tepkisini ortaya koyanlar provokatörlükle itham edildi

TMMOB Mardin İKK tarafından yapılan açıklamada, gerçekleştirmek istenen Mardin Yerel Kadın Kurultayının ana tartışma konusunun "mühendis, mimar ve şehir plancısı kadınların meslek yaşamlarını sürdürürken karşılaştığı sorunlar ve bölge özelinde kadın olmaktan kaynaklı olarak yaşanan sorunlar olması" olduğu ileri sürüldü.

Kurultay programının öğleden sonraki bir oturumunda bir kadın psikoloğun ‘Önyargı ve Ayrımcılığın Sosyalizasyonu, LGBTİ + Temel Kavramlar’ başlıklı bir sunum gerçekleştirmesi planlandığı aktarılan açıklamada, bu konunun işlenmesine tepki gösteren halk ve bunu haberleştiren medya provokatörlükle itham edildi.

Haber üzerine bazı sosyal paylaşım ağlarında etkinliğin gerçekleştirilmesine izin verilmeyeceği yönündeki söylemleri "tehdit" olarak algılayan TMMOB, açıklamasında, halkın tepkisini ortaya koyan söz konusu medya kuruluşlarını, "halkı galeyana getirme amacı güttüğünü" ileri sürerek büyük bir iftirada bulundu.

Söz konusu haberleri "yalan" olarak nitelendiren TMMOB, ilgili medya kuruluşlarına hitaben "bu tarz yalan haberlerden vazgeçmeleri konusunda uyarıyoruz." diyerek tehditkar bir dil kullandı.

Tepki çeken program ileri bir tarihe ertelendi

Programı ileri bir tarihe ertelediklerini belirten TMMOB, LGBT sapkınlığını konu alan bir programı yapmaktan vazgeçmediklerine işaret ederek erteleme sebebine ilişkin ise "güvenlik" gerekçesini öne sürdü.

Programı erteleme sebeplerinden birinin de "Medeniyetler Şehri Mardin ve Mardinlileri töhmet altında bırakacak söylem ve eylemlerden kaçınmak" olduğunu aktaran TMMOB'un, halkın inanç ve değerlerine aykırı programları düzenlemek istemesindeki ısrarı ise sözüm ona bu "hassasiyetlerinde" ne kadar samimi olduklarını gösterdi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başıboş köpekler mahallelerde korku salıyor

Artuklu merkez ve özellikle de Nur Mahallesi TOKİ [...]

1 gün önce...

Müşteri yokken yaptığı tek iş Kur'an okumak

Kızıltepe Yeni Camii önünde açtığı seyyar tezgâhla [...]

5 saat önce...

Büyük Bayan Giyim Parçları Buyukmoda.com'da

Kıyafet seçiminde genelde zorlanan kadınlar büyük [...]

1 gün önce...

Emine nine 5. kuşak torunu severek etrafına neşe katıyor!

7'si vefat etmiş, 7'si de hayatta olan 14 çocuk An [...]

1 gün önce...

taklalar atarak karşı şeride geçti

Midyat'tan Mardin istikametine doğru seyir halinde [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Darbeler…

1
Mustafa Aydın
Mustafa Aydın

Ahlak Üzerine Denemeler

2
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Hayatın Kendisi…

3
Kadir Üründü
Kadir Üründü

Ters Açı...

4
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Girdi, Sermaye, Kaynak

5
Muhammed Dağ
Muhammed Dağ

Aydın(lık) Sorunsalı

6
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Ol Û Ziman

7