MARTOD, Travel Turkey İzmir Fuarı'na katılacak

MARTOD, Travel Turkey İzmir Fuarı'na katılacak
04 Aralık 2017 Pazartesi Saat 19:10 0

Mardin Turizm Yatırımcıları ve Otelciler Derneği(MARTOD), Türkiye’nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Fuarı’na katılacak.

MARTOD 7-10 Aralık tarihlerinde gerçekleştirilecek olan "Travel Turkey İzmir Fuarı"na katılacak.
Fuar ile ilgili açıklamalarda bulunan MARTOD Başkanı Özgür Güngör, Travel Turkey İzmir Fuarı'nın önemine değinerek, "Travel Turkey İzmir Fuarı geçtiğimiz yıl 69 İl ve 63 ülkeden toplam 33 bin 688 kişinin ziyaret ettiği Emitt İstanbul Fuarı ile birlikte Türkiye'nin en önemli turizm buluşmalarından birisi olma özelliğini taşıyor. Fuarda bu yıl Türkiye'ye 2016 yılında 1 milyon kişiden fazla turistin ziyaret ettiği Ukrayna partner ülke olacak. Bu kapsamda Mardin Valiliğinin girişimleri ve organizasyonunda fuara katılıyoruz."dedi.

TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI'NA YOĞUN KATILIM OLACAK
Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Mardin standının bu yıl da büyük ilgi göreceğine inandıklarını belirten MARTOD Başkanı Güngör, "Fuarda Mardin'deki otellerimiz stanta yer alacak. Aynı zamanda bazı tesislerimiz de özel stantlarıyla burada Mardinimizi temsil edecekler. Bu yılki fuarın bir özelliği de var. Mardin'mizin özellikle yurtiçi pazarda tanıtımı için önem arz eden Travel Turkey İzmir Fuarı'nda MARTOD üyelerimizden de hazır bulunacak olanlar var. Fuara Mardin ilinden yoğun bir katılım bekleniyor. Fuar boyunca MARTOD olarak gerek yurtiçi, gerek yurtdışı muhataplarımızla yoğun bir diyalog içinde olmayı, Mardin'mizi, bölgemizi ve kültürümüzü en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz" dedi.

7 Aralık’ta başlayacak ve 3 gün sürecek olan fuarın Mardin’in turizmine katkı sunacağını belirten Göngür, fuarın Türkiye’nin ve değişik ülkelerle bölgelerin turizm zenginliklerini, farklı destinasyonlarını yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapmakta olan son tüketicilere göstermeyi hedeflediğini söyledi. Gerek yurtiçi turizmciler gerekse de uluslararası katılımcı ve ziyaretçilerle yeni işbirlikleri geliştirilmesi ve var olan ilişkilerin sürdürülmesi adına turizm sektörünü bir araya toplayacak olan fuara katılımın faydalı olacağını düşündüklerini dile getiren Güngör, "Travel Turkey İzmir Fuarı kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da, dünyanın çeşitli ülkelerinden fuara katılacak olan yabancı ve yerli katılımcılara Mardin tanıtılacak ve ilimizde bulunan turizm işletmeleri ile iş bağlantıları kurulmasına yönelik girişimlerde bulunulacaktır. İlimizde faaliyet gösteren turizm işletmecileri ile kurulacak bağlantılar ile turizm sektörünün gelişmesine katkı yapan ortaklıkların oluşturulması fırsatı elde edilecektir" dedi.

Turizm katılımcılarının yanında fuarın son iki günü halk günü olarak ayrıldığından fuar standını ziyaret edecek olan İzmirlilerin Mardin’i keşfetmeleri ve tatil programlarına Mardin gezisini eklemelerine yönelik bilgilendirmelerinde yapılacağını kaydeden Güngör, "Özellikle İzmir’de yoğun olarak yaşayan Mardinlilerin memleketlerini ziyaret etmek düşüncesiyle gerçekleştirecekleri turistik geziler ilimizin ekonomisini canlandıracak ve aynı zamanda diğer İzmirlilerin davet edilmesini de sağlayacaktır" şeklinde konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

TURİZM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Uyuşturucu operasyonunda 8 tutuklama

Mardin’de düzenlenen uyuşturucu ve kaçakçılık oper [...]

1 gün önce...

Öter: “Kumar, bahis, uyuşturucu ve faiz toplum için ciddi tehdittir”

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başk [...]

1 gün önce...

Madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık yaratmak için bisiklet sürdüler

İl sağlık müdürlüğü koordinatörlüğünde Dargeçit il [...]

1 gün önce...

Öğretmenlere müjde! 26 Mart'ta 20 bin atama yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen [...]

1 gün önce...

Vatandaşa büyük kolaylık! E-devlette 5 yeni hizmet kullanıma sunuldu

e-Devlet Kapısı üzerinden, risk merkezi raporu baş [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN