MESOB Başkanı Tunç, Midyat'taki esnafları ziyaret etti

MESOB Başkanı Tunç, Midyat'taki esnafları ziyaret etti
21 Mart 2018 Çarşamba Saat 14:36 0

Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Tunç, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Midyat'ta bulunan meslek odalarını ziyaret etti, Esnaf ve sanatkarları ziyaret ederek sorunlarını dinledi, esnafların nevruz bayramını kutladı.

Mardin Esnaf ve Meslek Odaları Birliği Başkanı İsa Tunç, Midyat'ta bulunan mesleki odaları ziyaret etti, esnaf ziyaretinde bulunarak, esnafların sorunlarını dinledi.

Midyat Esnaf ve Sanatkarlar Oda Başkanı Rıfat Direkçi ile birlikte Midyat Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Zeki Ayyıldız'ı beraberindeki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ziyaret eden Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Tunç, daha sonra Midyat'ta bulunan esnafları ziyaret etti.

Esnaflarla sohbet eden Başkan Tunç ve beraberindekiler, Mardin il genelinde bulunan ilçelerde bulunan bütün esnafları ziyaret ettiklerini, bugün de Midyat'ta bulunan esnafları ziyaret ettiklerini, esnafların son durumu ve ve yapılabilecek çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

"Mardin Meslek Odaları Birliği Olarak yapabileceğimiz ne varsa her zaman odalarımızın ve dolayısıyla da esnaflarımızın yanındayız" diye Başkan Tunç, "Odalarımız için elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki döneme bakarak kendimize yeni hedefler koymamız gerekir. Birlik ve beraberliği esas alarak odamızın içinde ve dışında yapabileceklerimizi yapacağız ve yapamadıklarımızı diğer kurumlarla iletişime geçerek yapmaya çalışacağız. Esnaf odaları başkanlarımızı ve alanlarında faaliyetlerini sürdüren bileşenleri, üyelerini ayrıştırmadan birlik ve beraberlik içerisinde esnaflarımız için nasıl bir çalışma ortaya koymamız gerektiğini, esnaflarımızla bire bir konuşarak, onları ziyaret ederek, oda başkanlarımızı da yanımızda bulundurarak istişare ediyoruz. İnşallah hep birlikte esnaflarımızdan da edindiğimiz verileri, Oda başkanlarımızın da görüş ve önerileriyle destekleyecek ve yapılması gereken çalışmaları rapor haline getirip ilgili birimlerle paylaşacağız. Bu vesileyle bugün 21 Mart Nevruz Bayramı, Yeni gün anlamına gelen bu özel günün inşallah esnaflarımızın sıkıntılarını geride bırakmaya vesile olacak yeni bir gün olmasını diliyorum ve bütün esnaflarımızın nevruzunu kutluyorum" dedi.

İlk kez Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanın Midyat esnafını ziyaret ettiğine dikkat çeken Midyatlı esnaflar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, esnaflar olarak bulundukları dar boğazdan çıkmaları için hükümletin çeşitli başlıklar altında esnaflara kredi desteği vermesi gerektiğini, bu konuda mesleki odaların çalışmalarda bulunmaları gerektiğine vurgu yaptılar.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Duyan Ailesi'nin Mutlu Günü

Mardin Mimarlar Odası Başkanı Mimar Önder Duya [...]

1 gün önce...

Tedbirsizlik az daha can alıyordu

Nusaybin ilçesinde Mardin Yolu Caddesi olarak bil [...]

1 gün önce...

400 Yataklı Ek Hastane için ilk kazma vuruldu

Mardin'de 150 yataklı eski devlet hastanesi binas [...]

1 gün önce...

5 bakanlıkta bakan yardımcıları belli oldu

Adalet, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağ [...]

1 gün önce...

3 yetim annesi kadının 'İş' çığlığı

MARDİN'de, eşi kanser hastalığı nedeniyle vef [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Tekin Oruç
1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

….. dir 15 Temmuz

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Gençlere Dair...

4
Mehmet Kızılkaya
5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

Beklentiler…

6