MTDF'de Aydın güven tazeledi

MTDF'de Aydın güven tazeledi
12 Ekim 2017 Perşembe Saat 00:21 0

Merkezi Mardin’de bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Olağanüstü genel kurul toplantısını yaptı.

65 Dernek bileşeni bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu MTDF, Tek listeyle gittiği seçime oylamaya katılan delegelerin tamamının oyunu alan İbrahim Aydın yeniden genel başkanlığa seçildi.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu kurucu genel başkanı ve onursal başkan Mehmet Şerif Öter Kongrenin açılış konuşmasında “Sevgi bağlarıyla güçlü ve gönüllük temelinde kurulan federasyonumuz tek liste ve gönül birliğiyle gittiği bu kongrede bir kez daha güçlü ve sarsılmaz birlik,beraberlik ve dayanışmasını tescillemiş oldu. 2011 Yılında kar amacı gütmeden tek amacı memleketimizin Demokrasisine, birlik, beraberliğine, sosyal, ekonomik ve her alanda kalkınmasına ve gelişmesine katkı sunmak amacıyla amacıyla arkadaşlarımızla birlikte kurduğumuz Kızıltepe STK Platformunun devamı olan sivil toplum alanındaki ağımızı genişletip, 2014 yılında Mardin toplumsal dayanışma federasyonumuzu kurarken sloganımız hepimiz birimiz, birimiz hepimiz, hiçbir yerde değiliz ama gerektiğinde halkımız için her yerde olacağız demiştik. Allah’a şükürler olsun geldiğimiz noktada Ülkemizde yaşanan bunca olumsuzluklara rağmen siyasi tarafsızlığını ve saygınlığını koruyan nadir sivil toplum örgütlerden biri olarak ilkelerimizden taviz vermedik. Federasyonumuz geçen süreçteki tecrübe ve bileşenlerimizin dayanışmasıyla bundan sonrada ortak değerimiz ülkemizin birliği, beraberliği temelinde farklı görüşte olan tüm kesimlerle kardeşlik ve sevgi köprüleri kurmayı ve geliştirmeyi başaracağına inanıyor ve İbrahim Aydın Kardeşimin başkanlığında yeni yönetimin Mardinimize ve Ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. “dedi.

MTDF Başkanlığına yeniden seçilen İbrahim Aydın yaptığı konuşmada “Federasyonumuzun en yetkili organı olan delegelerimizin tümü tek liste ile şahsıma ve yönetime yeniden görev vermiş ve güven duymuşlardır. Bu güvene layık olabilmek için bundan sonra arkadaşlarımızla daha çok çalışacağız.” dedi.

MTDF’nin genel kurulda yeni yönetim kurulu ve oluşan görev dağılımı şöyle şekillendi: İbrahim Aydın Genel Başkan, Cebrail Dinler Genel Başkan Yardımcısı, Menduh Kavan Teşkilat başkanı, Gönül Gümgüm aile ve kadın kolları başkanı, Yusuf Beğtaş Federasyon Danışmanı, Ahmet Yıldırım Gençlik kolları başkanı, Zeyni Yalçın Yönetim kurulu üyesi, Mehmet Sadık Erdoğan Yönetim kurulu üyesi, Lokman Kılınç Yönetim Kurulu üyesi, İdris Demir Yönetim kurulu üyesi, Mehmet Ali Kakız Yönetim Kurulu üyesi, Mustafa Omuk yönetim kurulu üyesi, Fethullah Karaca yönetim kurulu üyesi, Abidin Aslan Yönetim kurulu üyesi, Tacettin Yertüm yönetim kurulu üyesi, Nihat Ercan yönetim kurulu üyesi, Mehmet Koçhan yönetim kurulu üyesi
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Mardin'den götürdüğü 500 Milyon Yıllık Trilobit Fosili

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakült [...]

9 saat önce...

Derik'te Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

Derik İlçesi'nde dün akşam üzeri başlayan s [...]

1 gün önce...

Derik'te Sağanak Yağış Hayatı Olumsuz Etkiledi

Derik İlçesi'nde dün akşam üzeri başlayan s [...]

1 gün önce...

Derik'te Sağanak Yağış ile GAP Şelalesi Aktı Vatandaş Akın Etti

Derik İlçesi'ndeki GAP Şelalesi,dün etkili ola [...]

1 gün önce...

Abdest alan adamın cep telefonunu çaldı, kameradan yakalandı

Nusaybin ilçesinde, caminin avlusunda abdest alan [...]

1 gün önce...