“Mahalleme Havuz Geldi Projesi”nde havuzlar açıldı

“Mahalleme Havuz Geldi Projesi”nde havuzlar açıldı
18 Haziran 2018 Pazartesi Saat 21:52 0

Mardin Büyükşehir Belediyesi, “Çocuk Gülerse Şehir Güler Projesi” kapsamında çalışmalarını sürdürüyor. Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, okulların tatil olması ve çocukların güzel bir yaz mevsimi geçirmeleri için başlattığı çalışmalardan birisi olan “Mahalleme Havuz Geldi Projesi” startını verdi.

Bu kapsamda şehir merkezinde yer alan Hatuniye Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Abdülkadir Tutaşı Ortaokulu’nda kurulan portatif havuzlar, öğrencileri ağırlamaya başladı. 7-13 yaş arasında alınacak çocuklar yaklaşık 2,5 ay boyunca uzman öğretmenler eşliğinde eğitim alacaklar.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje, daha fazla insana ve daha fazla hemşehrimize dokunmak suretiyle, Mardin’e daha fazla hizmet edeceğiz.” dedi.

“Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak bu bir buçuk yılda ikinci defadır Mahalleme Havuz Geldi Projesi’nin açılışını yapıyoruz” diyen Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği görevle, “Sizin için çalışıyoruz” diyerek Mardin ilimize hizmet etmeye başladık. İlk söylediğimiz şuydu, “Çocuk gülerse şehir güler” sloganıyla ilk başlardaki mesaimizin büyük çoğunluğunu yavrularımıza ayırmıştık. Daha sonra, “Gençlik varsa gelecek var” dedik, gençliğe hizmet yaptık. “Kadınlar mutlu ise şehir mutludur” dedik kadınlarımızı mutlu ettik. Böylece şehirde huzur havası oluştu. İnşallah bunu hep beraber sürdüreceğiz.”

“Bu yıl ikincisini düzenliyoruz”

Bu yıl ikincisini düzenlediklerini kaydeden Yaman, “Geçen sene ilçelerde de başlattığımız bu projeye bu senede devam ediyoruz. Ramazan Bayramından Kurban Bayramına kadar. Yaklaşık 2 aylı süre içerisinde, değerli yavrularımız mahalleye gelen havuzlardan yararlanacaklar. Hem yüzme öğrenecekler hem de vakitlerini güzel geçirecekler. Bu kış buz pateni projemiz oldu, inşallah bu kışın devam edecek.” diye belirtti.

“Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje”

Yaman, konuşmasını şöyle sonlandırdı: “Mardin Büyükşehir Belediyesi artık bütçesini öğrencilere, gençlere, kadınlara, engellilere yani Mardinli hemşehrilerimize harcıyor. Bu şekilde devam edecek. Daha fazla yatırım, daha fazla sosyal proje, daha fazla insana ve daha fazla hemşehrimize dokunmak suretiyle, Mardin’e daha fazla hizmet edeceğiz.”

Konuşmaların ardından, bu yılki ikincisi düzenlenen, “Mahalleme Havuz Geldi Projesi”nin açılışı yapıldı. Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman ve beraberindekiler daha sonra, çocukların düzenlemiş olduğu sutopu maçını izlediÇekilen toplu fotoğrafın ardından açılış töreni son buldu.

Mahalleye Kurulan Havuzla Lisanslı Sporcu OldularYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

KÜLTÜR SANAT HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Başarılı köy çocuklarının evine kütüphane

Mardin Büyükşehir Belediyesince kırsalda yaşayan, [...]

15 saat önce...

Uyuşturucu operasyonunda 8 tutuklama

Mardin’de düzenlenen uyuşturucu ve kaçakçılık oper [...]

1 gün önce...

Öter: “Kumar, bahis, uyuşturucu ve faiz toplum için ciddi tehdittir”

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) Başk [...]

1 gün önce...

Madde bağımlılığıyla mücadelede farkındalık yaratmak için bisiklet sürdüler

İl sağlık müdürlüğü koordinatörlüğünde Dargeçit il [...]

1 gün önce...

Öğretmenlere müjde! 26 Mart'ta 20 bin atama yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı 20 bin sözleşmeli öğretmen [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN