Mardin Atletizm Spor Kulübünden 3 Madalya

Mardin Atletizm Spor Kulübünden 3 Madalya
16 Mayıs 2017 Salı Saat 17:33 0

Türkiye Atletizm Federasyonu faaliyet programın ’da yer alan Küçükler TAF ligi festivali Mardin, Elâzığ, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Tunceli’den oluşan 5 il, ilçeler ve kulüplerinin 29 takım ve 330 sporcu ile katıldığı grup yarışmaları Diyarbakır'da yapıldı.

Mardin atletizm spor kulübü 12-13 yaş kızlar ve erkekler kategorisinde yapılan yarışmalarda üstün başarı göstererek Mardin’e 3 madalya kazandırdı. Takım sıralamasın ’da 30 takım arasından Mardin atletizm spor kulübü 6. Sırada, yeni kurulan Mardin atletik spor kulübü ise 7. sırada tamamladı.

TAF Küçükler festivalin’de Mardin ilini başarılı bir şekilde temsil edildiğini belirten Kulüp Başkanı Mehmet Münir Cura yarışmalar ile ilgili yaptığı açıklamada,

Dar ve kısıtlı imkanlarla Mardin Atletizm Spor Kulübü olarak, başarılı işlere imza atmanın gururunu yaşadıklarını kaydederek, elde edilen başarıların Mardin'de Atletizim sporu adına elde edilmiş önemli bir başarı olduğunun sözlerini ekledi.

Mardin Atletizm sporu adına elde edilecek yeni başarılara bundan sonra da yelken açmaya devam edeceklerini belirten Münir Cura: “TAF küçükler festivali yoğun katılımın yaşandığı grup merkezi olan Diyarbakır ilinde sporcumuz Emsal Nurselin Acar uzun atlama branşın’da 3.52 atlayarak birinci oldu. Erkeklerde uzun atlamada 4.46, 80 metreyi 10.80 koşan Ramazan Kılıç 3. bitirerek iki bronz madalya toplamda üç madalya ilimize kazandırdık. Bu sonuçla Türkiye finallerine kulübümüzden Emsal Nurselin Acay ve Ramazan Kılıç’ın 17 Haziran 2017 tarihinde Isparta ilinde düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecekler.”
Mardin atletizm spor kulübü olarak alt yapıda önemli bir başarı elde ettiklerini dile getiren Kulüp başkanı Cura, sporcuların başarısının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

AK Parti Kızıltepe Gençlik Kollarına yeni atama

AK Parti Kızıltepe Gençlik Kolları Başkanlı [...]

1 gün önce...

ORTADOĞU’DA DENGE OYUNU

Sözlerime, 11 Temmuz 1995’de Srebrenitsa’da v [...]

1 gün önce...

Mardinli öğrenciler İçişleri Bakanı ile görüştüler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Biz Anadoluy [...]

1 gün önce...

Motosiklet Sürücülerine Ceza Yağdı

İçişleri Bakanlığının talimatıyla, Emniyet [...]

1 gün önce...

Çaldıkları paralarla Lüks Hayat Yaşayan Hırsızlara Polis Baskını

Mardin’in Nusaybin ilçesinde 5 ayrı ikametten [...]

1 gün önce...