Mardin Life

Kadir Üründü


kadirurundu@hotmail.com

Mardin Life

10 Ağustos 2017 Perşembe Saat 14:28

Mardin Life  Ailesi olarak 6 yıl önce bugün,  üç aylık ömür biçilen gazetemizin ilk sayısını çıkardık. O ilk sayının devamında dile kolay bugün sadece ve sadece Mardin’den haber veren kendi haberini sahada takip eden, özel haber dosyalarıyla gündem belirleyen, gündem oluşturan ve dahası marka değerini her geçen gün arttıran patronu olmayan tek gazete olma özelligiyle bin 530 sayı ile karşınızda olmanın onurunu yaşadık.

Allah'a sonsuz kez hamd ve senalar olsun..

Gazetemizin altıncı kuruluş yıldönümünü büyük bir gururla yaşıyoruz. Yol arkadaşım dostum sırdaşım ve en kestirme bir söylem ve tanımlamayla kardeşim Nezir Güneş ile beraber koyulduğumuz bu yolda hep yanıbaşımızda olan gözbebeğimiz Velit Aok'la beraber daha nice altı yıllar, daha nice 1530 sayıları yaşayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. 

Patron yönlendirmesi olmadan, sahadaki gündem takibiyle oluşturduğumuz özgün gündemle; tıpkı ilk günkü sayımızda not ettiğimiz “Biz tarafız, Mardin’den Yana” Sloganında olduğu gibi; Bizler sadece ama sadece Mardinimizden yana taraf olan bir gazete olduk oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz.
 
Düşman çatlatan bir şekilde bizleri sürekli kılan da bu tarafgirliğimizdir. Ama üzülerek değil sevinerek söylemeliyim ki kimi rotası bozuklar bizleri farklı olguların tarafı görmek istemekte ve görmek istedikleri şekliyle saldırılarına pervasızca devam etmekteler. 

İşte üzülerek değil sevinerek zikretmeye çalıştığım bu saldırıların hedefi olmaktan aldığım hazdır. Zira saldırıların seviyesizliği arttıkça yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu görme imkanımız da artmaktadır.    
                    
Şu unutulmamalıdır ki;       
                 
Mardin Life Gazetesi tarafı olduğu Mardin halkının gönlünde kurmuş olduğu tahtla bu günlere geldi. Bu durumu çekemeyenlerin yapmış olduğu seviyesiz saldırılar gönüllerdeki tahtta bulunan yerimizi daha da sağlamlaştırmıştır.        
                
Kardeşim Nezir Güneş ve gözbebeğimiz Velid Aok isimlerini saymakla bitiremeyeceğimi bildiğim için kendini dost sınıfında gören ve her biri bizim için ayrı bir değerimiz olan Mardin Life Gurubunun gönüllü kahramanı olan dostlarımıza da ayrıca müteşekkir olduğumuzu bu vesileyle not etmiş olayım. 

Bu ince ve uzun yolculukta dökülenlerin olduğunu da görmemezlikten gelmeden kalan sağlarla birlikte ama en önemlisi de kendisiyle birlikte aynı yol ve kader birliğinde olmaktan büyük onur duyduğum kardeşim Nezir Güneş, ani seyahat ve toplantılar nedeniyle sık sık zaruri hallerde yalnız bıraktığımız ama her yalnız kalışında işin ehli olduğunu, kazandığı tecrübeyle yokluğumuzu hiç mi hiç belli ettirmeyen gözbebeğimiz Velit Aok’la, İnternet ve bilişimdeki maharetiyle can damarımız olan Nasrettin Güneş kardeşimizle, Mardin Life müdavimlerini habersiz bırakmamak için mesai mefhumu gözetmeksizin geceli gündüzlü çalışan sayfa editörlerimizle ve dahası bütün Mardin Life Gönüllüleriyle beraber daha nice yıllar boyunca Mardinimizin hizmetinde olacağımız ümidiyle Samsun'dan herkese selam ve saygılar sunuyorum.


YORUMLAR :::

  1. Hasan Hadi
    11 Ağustos 2017 Cuma Saat 14:07 CEVAPLA
    Kalite ve başarılarınızın artarak devam etmesi temennisiyle nice yıllara Mardin Life!

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

DİĞER YAZILARI :::

Hepsini Gör
# YAZI TARİH
1. Bir seçimi daha geride bıraktık.. 26 Haziran 2018 Salı Saat 12:04
2. Ahmet hoca işini yap işini! 23 Mayıs 2018 Çarşamba Saat 22:11
3. Çocukluğumun Kızıltepesi 17 Nisan 2018 Salı Saat 23:06
4. Cumhurbaşkanımızın Dikkatine Ahval-ı Mardin! 15 Mart 2018 Perşembe Saat 19:04
5. AK Parti'de Yeni Dönem! 29 Aralık 2017 Cuma Saat 17:15
6. Ortaya Karışık 16 Aralık 2017 Cumartesi Saat 14:26
7. Battı - Çıktı ve Soru İşaretleri! 25 Ekim 2017 Çarşamba Saat 23:09
8. Hangisi Doğru ? 19 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 13:42
9. Sağlıkta Çözüm Mü, Şikayet Mi? 10 Temmuz 2017 Pazartesi Saat 17:10
10. Alkışlıyorum! 04 Mayıs 2017 Perşembe Saat 18:51

YORUMLANANLAR :::

Duyan Ailesi'nin Mutlu Günü

Mardin Mimarlar Odası Başkanı Mimar Önder Duya [...]

1 gün önce...

Tedbirsizlik az daha can alıyordu

Nusaybin ilçesinde Mardin Yolu Caddesi olarak bil [...]

1 gün önce...

400 Yataklı Ek Hastane için ilk kazma vuruldu

Mardin'de 150 yataklı eski devlet hastanesi binas [...]

1 gün önce...

5 bakanlıkta bakan yardımcıları belli oldu

Adalet, Gençlik ve Spor, Kültür ve Turizm, Sağ [...]

1 gün önce...

3 yetim annesi kadının 'İş' çığlığı

MARDİN'de, eşi kanser hastalığı nedeniyle vef [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Tekin Oruç
1
Fırat Ensari
Fırat Ensari

….. dir 15 Temmuz

3
Nezir Güneş
Nezir Güneş

Gençlere Dair...

4
Mehmet Kızılkaya
5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

Beklentiler…

6