Mardin Park'tan Gazetecilere Check-up hizmeti

Mardin Park'tan Gazetecilere  Check-up hizmeti
10 Ocak 2019 Perşembe Saat 16:44 0

Mardin Park Hastanesi 10 Ocak Gazeteciler Gününe Özel il ve ilçelerde görev yapan gazetecilere ücretsiz Check-up hizmeti verildi.

Hastanenin Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz, tarafından karşılanan gazeteciler, kendilerine uygulanılacak Check-Up için hasta yönlendirme görevlilerinin refakatinde ilgili birimlere götürülerek ilgili tetkik ve muayeneye tabii tutuldu.

Bünyesinde 35'i Uzman doktor, 130 Sağlık personeli, toplamda ise 320 personeli ile Mardin'de kurulan ilk Özel Hastane olma özelliği taşıyan Mardin Park Hastanesi; 68 hasta yatağı, 33 kuvözlü yeni-doğan yoğun bakım, 30 yetişkin yoğun bakım ve daha birçok sağlık hizmetiyle Mardin ve çevre illere hastalara hizmet veren Özel Mardin Park Hastanesi şehirde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcilerine ücretsiz Check-up hizmeti vererek bölgede bir ilke imza attı.

Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı ve Mardin Life Gazetesi Yazı işleri Müdürü Kadir Üründü, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan, Mardin Life Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nezir Güneş, İhlas Haber Ajansı ve İLKE Haber Ajansı temsilcisi Mehmet Salih Keskin, Anadolu Ajansı Muhabiri Furkan Güneş, Mardin Time Dergisi Sahibi Mehmet Ali Demir, Kır'atım Gazetesi temsilcisi Mustafa Erkar, Mardin life muhabiri İsmail Aydoğan ve Arif Altunkaynak, Yurt Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Aydoğan ile ilçede görev yapan bir çok ulusal ve yerel medya temsilcisi geleneksel hale getirilen Check-up hizmetinden yararlandı.

Özel Mardin Park Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz, Gece gündüz demeden görevleri başında olan gazetecilerin sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları için kurumsal olarak imkanları dahilinde destek oluyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını söyledi.

Gazetecilerin zor ve meşakkatli bir görev yaptığına işaret eden Ersöz, ‘’Halkın haber alma hakkını zor şartlar altında yerine getiren basın mensupları kamuoyunu gelişmelerden haberdar etme adına önemli bir kamu görevini yerine getiriyorlar. Bu özel günlerinde Mardin’de görev yapan basın mensuplarımızın sağlıklı bir bedene sahip olmaları ve bunu sosyal yaşamlarına da pozitif anlamda yansıtabilmeleri açısından kurumsal olarak bir nebze de olsa katkıda bulunmak istedik. Bu özel günlerinde Mardin Park Hastanesi olarak; basın mensuplarımıza bu günümüzü ayırarak onları Check-up’tan geçirme kararı aldık ve bu uygulamayı üç yıldır gerçekleştirerek, geleneksel hale getirdik. Misafirimiz olan gazetecilerimizi yöneticilerimizin şahsında bugün ağırlıyor olmaktan ve ilgili tetkikleri uyguluyor olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Check-up uygulamamızın sonunda çıkan tetkikler ve sonuçlar gösteriyor ki; Maşallah bütün gazetecilerimiz, tıpkı karakterleri gibi, sağlıklı bir beden ve bünyeye sahipler. Bütün gazetecilerimize bundan sonraki yaşamlarında da tıpkı bugünkü gibi sağlıklı bir yaşam diliyoruz. Basın mensuplarımıza hastanemizin kapıları her zaman ardına kadar açıktır.” diye konuştu.

Özel Mardin Park Hastanesi yetkililerine gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür eden Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Gazetecilerin sosyal yaşamına katkıda bulunmak amacıyla her yıl geleneksel hale getirilen 10 Ocak Gazeteciler Günü'nde Check-up uygulamasını taktirle karşıladıklarını söyledi.

"CHECK-UP UYGULAMASI TAKVİME BAĞLANMALI"

Özel Mardin Park Hastanesi’nin şehirde daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunulması konusunda Mardin’de önemli bir görev ifa ettiğini kaydeden Üründü, “Öncelikle Özel Mardin Park Hastanesi yöneticilerine gazetecilere yönelik yaptıkları bu örnek uygulamadan dolayı tebrik ediyorum. Uygulamayı aslında gecikmiş bir uygulama olduğunu ifade etmeliyim. Zira; herkesin sağlıklı bir şekilde görevini ifa edebilmesi için çalışan gazetecilerin sağlığı da resmisi ya da özeli hiç fark etmez bütün sağlık kurumlarının ilgisi dahilinde olması gerekiyor. Bu ilgiyi beklemek gazetecilerin en tabii hakkıdır. 25 yıla aşkın süredir gazetecilik yapan bir meslek mensubu olarak ilk kez böyle bir uygulamayla karşılaşıyor olmak şahsen beni de meslektaşlarımızı da mutlu etti. Biz gazeteciler, yoğun çalışma temposu nedeniyle, sağlık sorunlarımızı her zaman ihmal eder, öteleriz. Meslektaşlarımızda yoğun olarak, gözlerinde görme kaybı, boyun ve bel fıtığı rahatsızlığı, strese bağlı olarak da baş ağrıları sık karşılaşılan rahatsızlıkların başında geliyor. Bu rahatsızlıklarla ilgili teşhis ve belirtileri daha erken fark edilip, tedbir alınması için tıpkı bugün yapıldığı gibi; benzer uygulamaların bir takvime bağlanması ve rutin bir şekilde yürütülmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mardin Özel Park Hastanesi Halkla İlişkiler Müdürü Sadettin Ersöz, Gazetecilere yönelik yapılan Check-up uygulamasının ardından hastane yönetimi adına gazetecilere iyi dileklerini iletti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SAĞLIK HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Vatandaş, gramla bile altın alamaz hale geldi

Altın fiyatlarının sürekli değişmesiyle iş yapamaz [...]

1 gün önce...

600 dönümlük alan kül oldu

Midyat ile Nusaybin arasında çıkan yangında yakla [...]

1 gün önce...

Boya yaparken akıma kapılarak yaralandı

Dargeçit ilçesinde boya yaparken elindeki demir ci [...]

1 gün önce...

Büyükşehirde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Mardin Büyükşehir Belediyesi ile DİSK’e bağlı Gene [...]

1 gün önce...

Yeni Hasat Sezonu Ziyareti

Kızıltepe Belediyesi Eş Başkanı Nilüfer Elik Yılma [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar