Mardin Sınav Okulları'ndan Gerçek Sınav ve Mekan Provası

Mardin Sınav Okulları'ndan Gerçek Sınav ve Mekan Provası
15 Mayıs 2019 Çarşamba Saat 14:32 0

Mardin Sınav Okulları 15-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS’ye ( Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı) sayılı günler kala Gerçek Sınav Gerçek Mekan provasını gerçekleştirdi.

Mardin’de gerçekleştirilen sınavın adresi Mardin Artuklu Üniversitesi oldu. Binden fazla üniversite adayının katıldığı sınavda adaylar gerçek sınavın hem heyecanını hem de psikolojisini yaşadı. ÖSYM kurallarının birebir uygulandığı sınavda öğrencilerin üstleri güvenlik görevlileri tarafından aranırken cep telefonu ve diğer elektronik cihazlar toplandı. Gerçek sınav psikolojisini oluşturmanın öğrencileri 15-16 haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS’ye motive ettiğini belirten Okul Müdür yardımcılarından Selman Saruhan ilk defa sınav atmosferi yaşayacak olan öğrencilerin de tecrübe kazandığını vurguladı. Gerçek Mekan Gerçek Sınav provasının Mardin için bir ilk olduğunu, Mardin Artuklu Sınav Okulları olarak üniversite adayları ve lise öğrencilerine ilkleri yaşatmaya devam edecekleri sözlerini ekleyen Selman Saruhan, sabahın erken saatlerinde Artuklu Üniversitesi Kampüsüne gelip sınava giren tüm üniversite adaylarına YKS’de başarılar dilediğini ve gerçek mekan gerçek sınav provasına göstermiş oldukları yoğun ilgi için teşekkür ettiğini belirtti.

Okul Müdür yardımcılarından Tekin Akgül ise şu açıklamayı yaptı. 10 Mayıs Cuma günü Okulumuz öğretmenleri ve Trafik Şube Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla öğrencilerimizle beraber Eski TOKİ mevki karayolu üzerinde Trafik Uygulama Eğitim Etkinliği gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz trafik polisi yelekleri giyerek polis ve öğretmenlerimiz gözetiminde araçları durdurup sürücülere trafikte yayalara geçiş önceliği konusunda bilgi verip, trafik kuralları konusunda el broşürleri dağıttı. Tekin Akgül bu etkinliğe katkı sağlayan başta Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik şube ekipleri olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ettiğini söyleyip eğitimde ilkleri yaşatmaya devam edeceklerini belirttiYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EĞİTİM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite bu yıl da BAŞARISIZLIK sıralamasını kimseye kaptırmadı!

İsmi skandal ve yolsuzluklarla gündeme gelen Mardi [...]

1 gün önce...

Türkiye'de kayıtlı işsiz sayısı açıklandı!

Türkiye İş Kurumu kayıtlı işsiz sayısını açıkladı. [...]

1 gün önce...

Facebook 500 kişiyi işe alacağını duyurdu

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformla [...]

1 gün önce...

Altın yükselişini sürdürüyor! İşte güncel fiyatlar

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının [...]

1 gün önce...

Son dakika! Aşiret kavgasında kan aktı: 6 ölü

Arazi anlaşmazlığı yüzünden aşiret mensupları aras [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN


YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

GÖBEKLİ TEPE

1
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Musa Ağabey

2
Abdurrahim Akdağ
Abdurrahim Akdağ

Endüstri 4.0

7