Mardin ZMO'da yeni statü hazırlığı

Mardin ZMO'da yeni statü hazırlığı
12 Ağustos 2017 Cumartesi Saat 12:44 0

Mardin’de faaliyet gösteren Ziraat Mühendisleri Odası Temsilciliği, Oda statüsüne kavuşmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Ziraat Mühendisleri Mardin Şube Temsilciliği yönetim Kurulu üyeleri, Ankara’da çeşitli temaslarda bulunarak, oda yeterliliği konusunda yapılması gerekenler üzerine yol haritasını belirledi.
ZMO Mardin Temsilciliği Şube Başkanı Vedat Durak ile Oda Yönetim Kurulu Üyeleri, ZMO Genel Başkanı Özden Güngör ile görüşmelerde bulundu. ZMO Mardin Şubesi’nin yaptığı çalışmaları anlatan Durak ve beraberindekiler, Mardin ZMO Şubesi’nin Oda statüsüne kavuşması için genel merkezden destek talebinde bulundu.

ZMO Genel Başkanı Özden Güngör, Mardin ZMO’nun Oda statüsüne kavuşması için yapılması gerekenler konusunda Mardin Şubesiyle beraber çalışmaya hazır olduğunu kaydetti.

Yapılan görüşmenin ardından başlatılan Oda çalışmasıyla ilgili değerlendirmeden bulunan Mardin ZMO Başkanı Vedat Durak, Mardin temsilciliğinin oda statüsünü elde etmek için üye sayısının üçte ikisinin 3/2’sinin imzalı onayına ihtiyaç duyduklarını kaydetti.

ZMO Mardin Şube Başkanı Durak, “Yaklaşık 20 aydır vekaleten sürdürmekte olduğumuz görevimizde arkadaşlarımızla birlikte mesleki birlikteliğimizin daha iyi bir noktaya getirilebilmesi için çalıştık. ZMO’nun şube temsilciliği olmak yerine oda statüsüne kavuşabilmesi için başlattığımız çalışmaları genel merkezimizin onay ve desteğiyle yeni bir ivme kazanmış oldu. Bu konuda Mardin’de bulunan çok değerli meslektaşlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Meslektaşlarımızın üçte ikisi yani bir diğer değişle 3/2’sinin onay destek imzasına ihtiyacımız var. Bu konuda meslektaşlarımızın imza atmaktan imtina etmeyeceğine inanıyorum. Daha güçlü bir mesleki oluşum ve daha güçlü bir dayanışma için meslektaşlarımıza imza desteğinde bulunarak oluşumumuzu daha güçlü hale getireceğimizden hiçbir şüphem yok.” dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Elektrik sorunuyla ilgili ortak açıklama

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Ceyda [...]

1 gün önce...

Mardin'de FETO Operasyonu

Mardin merkezli 6 ilde Fetullahçı Terör Örgüt [...]

1 gün önce...

Yorgana sarılarak kaçırılan kızın ailesi Cumhurbaşkanından Yardım İstedi

Yeşilli'de 16 yaşındaki genç kızın uyuduğu [...]

1 gün önce...

Çiftçilerden DEDAŞ’ın uygulamasına isyan var

Kızıltepe kırsalındaki bazı mahalleler hariç [...]

1 gün önce...

Kız kaçırma olayına ilişkin bir tutuklama

Yeşilli'de 16 yaşındaki kızın uyuduğu sırad [...]

1 gün önce...