Mardin polisi sağlık taramasından geçti

Mardin polisi sağlık taramasından geçti
10 Ağustos 2018 Cuma Saat 17:21 0

Mardin ve ilçelerinde görevli yaklaşık 3 bin polis sağlık taramasından geçirilirken, sağlık sorunu tespit edilen polisler uzman hekimlere yönlendiriliyor.

Mardin İl Sağlık Müdürlüğü ’Sağlıklı Yaşam Aracı’ hekim ve sağlık çalışanları ile kentte görev yağan polisleri sağlık taramasından geçiriyor.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü ve Kızıltepe İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli polisler için emniyet bahçesine kurulan alanda sağlık taraması yapıldı. Sağlıklı hayat merkezi çalışanları, ilçe sağlık müdürlüğü ve halk sağlığı hizmetleri başkanlığı çalışanları tarafından gerçekleştirilen taramada ilk olarak il emniyet müdürlüğü çalışanlarından yaklaşık 255 polise boy, kilo, bel çevresi, kan şekeri, tansiyon ölçümü, ciğer ölçümleri içeren sağlık taraması yapıldı. Riskli gruplara aile hekimleri ve hastanelerde tam muayene önerisinde bulunuldu.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz uygulamanın tüm ilçelerde yapılacağını belirterek sağlıklı yaşam temennisinde bulundu. Proje kapsamında risk görülen bireylerin hastanede uzman hekimlere ya da aile hekimlerine yönlendirildiğini belirten Yavuz, obezite, sigara ile mücadele tansiyon kontrolü noktasında ilk taramaların önemli olduğuna dikkat çekerek erken müdahale ve tanı ile çok daha sağlıklı bir yaşam sürülebileceğini söyledi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Evlerini su basan vatandaşlardan yardım çağrısı

Mardin'de altyapı yetersizliği nedeniyle evlerini [...]

1 gün önce...

Siyonist işgalciler, Gazze'ye bomba yağdırdı

​Siyonist işgalciler, abluka altındaki Gazze'ye bo [...]

23 saat önce...

Mardin'de turizm gelişmeye devam ediyor

Mardin Gönül Elçileri tarafından "Hikayemiz" adlı [...]

1 gün önce...

Doğa harikası şelale keşfedilmeyi bekliyor

Son iki yıl içerisinde sağlanan huzur ortamıyla ta [...]

1 gün önce...

Mili Savunma Bakanı Akar Mardin'de

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye sınırında [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN