Mardin turizmi masaya yatırıldı

Mardin turizmi masaya yatırıldı
29 Kasım 2017 Çarşamba Saat 11:36 1

​Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından turizmin aktörleriyle düzenlenen toplantıda sorunlar masaya yatırılarak, çözüm noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.

Son zamanlarda turizme verdiği destekleriyle dikkat Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), turizmin en önemli paydaşları olan otel işletmeleriyle bir araya geldi.

Mardin’deki bir otelde Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) işbirliğiyle düzenlenen istişare toplantısında, Mardin turizmi masaya yatırıldı, turizmin geliştirilmesi için görüş alışverişinde bulunuldu.

Toplantıya ilişkin İLKHA’ya açıklamalarda bulunan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, hem bu toplantıdan hem de daha sonra yapılacak olan toplantılardan çıkan sonuçların projeye dökeceklerini söyledi.
Son dönemlerde bölgede yaşanan olumsuz olaylardan en çok etkilenen grubun başında otelcilerin geldiğini dile getiren Genel Sekreter Altındağ, şunları söyledi:

"Mardin’imizin bel kemiği, ekonominin süreklisi olan turizm sektöründe faaliyet yürüten işletmelerle önemli bir toplantı düzenledik. Mardin denilince akla turizm geliyor ve turizmin mutfaktaki en önemli aktörü otelcilerimizdir. 47 otelimiz var, bunlar Mardin’in vitrinini gün ışığına çıkartıyor. Otelcilerimizle beraber fikir jimnastiği yapmak ve onların sorunlarına derman olabilmeyi istedik. Varsa sorunlarıyla beraber onlara bir danışmanlık hizmeti yapıp, bakanlık nezdinde, yerelde ve özel sektörde neler yapabilirizi konuşmak istedik. Verimli bir toplantı oldu. Özellikle son dönemlerde bölgemizde yaşanan terör hadisesinin en büyük mağdurları otelcilerimizdir. Devletin yapmış olduğu teşviklerle ilgili bilgilendirmelerde bulunduk. Bu toplantı, rutin hale gelecek. Toplantılardan çıkan sonuçları projeye dökmeye çalışacağız. Bugün de çok önemli sonuçlar çıktı. Bundan sonra daha geniş katılımlı bir toplantıyla bunu aktif hale getireceğiz. Bizim temel amacımız, turizmin bel kemiği olan otelleri şahlandırmaktır. Mardin’in yaşanabilir bir dünya kenti olduğunu anlatmak ve buradaki en önemli görevin otelcilerde olduğunu anlatabilmektir. Biz sürekli onlarla beraber olacağız, sorunlarını çözmeye çalışacağız."
Mardin Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Azat Güngör ise toplantının DİKA Genel Sekreteri Altındağ’ın talebi üzerine düzenlendiğini söyledi.

MARTOD Başkanı Güngör, "Turizmciler ile DİKA arasında bir istişare toplantısı düzenledik. Mardin turizmini konuştuk ve DİKA’nın yapabilecekleri konusunda görüş alışverişinde bulunduk. Hayırlara vesile olmasını diliyorum. Gayet güzel ve verimli bir istişare toplantısı oldu. Ben tüm otelciler adına teşekkür ediyorum." dedi.

İstişare toplantısına; Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, Mardin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Lokman Toprak, Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Başkanı Azat Güngör, otelciler ve işletme sahipleri katıldı.YORUMLAR :::

  1. Halit Bin Velid
    29 Kasım 2017 Çarşamba Saat 11:53 CEVAPLA
    Mesele Masa etrafından toplanmak yemekleri yemek içmek değildir. Empati duygusu harekete geçirmektir.

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

EKONOMİ HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Dolar Bozdurana %50 İndirim

Mardin Sevgi Eğitim Kurumları’ndan Dolar Bozdu [...]

1 gün önce...

İşte O Ürünlerün Tam Listesi Amerikan Ürünleri Malları Neler?

AMERİKAN ÜRÜNLERİ MALLARI NELER? İŞTE ABD ME [...]

17 saat önce...

Vatandaş yastık altında tuttuğu altınını satmaya başladı

Altın fiyatlarının son günlerde rekor üzerine [...]

17 saat önce...

Kurban satıcıları fiyatlardan şikâyetçi

Kurban Bayramı'na sayılı günler kala Mardin'in [...]

1 gün önce...

Mahallelinin Taş İsyanı Toz ve çamura taşlı çözüm

Midyat Gölçük Mahallesi’nde bulunan esnaf ve [...]

1 gün önce...