Mardin'de 39 bekçi göreve başladı

Mardin'de 39 bekçi göreve başladı
07 Aralık 2017 Perşembe Saat 16:45 0

İçişleri Bakanlığınca Mardin il genelinde emniyet müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere alınan 39 mahalle ve çarşı bekçisi için Mardin Polis Evi'nde yemin töreni düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende bekçiler Türkiye bayraklarıyla donatılan masalara ellerini koyarak, yemin metnini okudu.

İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, yaptığı konuşmada, bugüne kadar 333 çarşı ve mahalle bekçi adayının yemin töreninden sonra mesleğe başladığını söyledi.

Bugün de 39 bekçinin yemin törenini yaptıklarını belirten Onar, devlet olmanın en başta gelen vasıflarından birinin vatandaşın can ve mal güvenliğini sağlamak olduğunu kaydetti.

Onar, “Ülkemiz, geçmişten günümüze kadar pek çok terör örgütü ile mücadele etmiş ve günümüzde de FETÖ, PKK/KCK, DHKP/C, DEAŞ gibi devletin varlığına ve bütünlüğüne karşı gelen terör örgütleri karşısında, kararlı ve azimli bir şekilde mücadelesini sürdürmektedir. Hiçbir güç bizleri Devletimize karşı olan bu Terör örgütleriyle mücadele etme kararlılığımızdan vazgeçiremeyecektir. Siz Meslektaşlarımızda sürdüreceğimiz bu kutsal mücadelede artık yer alacaksınız. Teşkilatımızın bir ferdi olmayı onur duyarak taşımanız dileğiyle; yeni göreviniz hayırlı, yolunuz ve bahtınız açık olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun.” diye konuştu.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman da bekçilere görevlerinde başarı diledi.
Daha sonra 39 bekçiye sertifikaları Vali Yaman, Emniyet Müdürü Onar, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk tarafından verildi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Kızıltepe Zabıtası, gelişi güzel yola bırakılan bariyerleri kaldırttı

Kızıltepe'de Cadde ve sokaklarda iş yeri sahipl [...]

5 saat önce...

Apartmanın kapısını çaldılar

Kızıltepe'de kimliği belirsiz kişi ya da kişi [...]

1 gün önce...

Mavidemir, Nevruz Günü'nü Kutladı

AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı [...]

1 gün önce...

DİKA'da yeni uzmanlar işbaşı yaptı

Dicle Kalkınma Ajansı’nın (DİKA) 2017 Yılı [...]

1 gün önce...

MESOB Başkanı Tunç, Midyat'taki esnafları ziyaret etti

Mardin Esnaf Odaları Birliği Başkanı İsa Tun [...]

1 gün önce...