Mardin’de DGS heyecanı

Mardin’de DGS heyecanı
21 Temmuz 2018 Cumartesi Saat 12:03 0

Mardin'de meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunları DGS'ye girdiler.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programları mezunlarına yönelik düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı (DGS), bütün Türkiye'de olduğu gibi Mardin'de de başladı.

Saat 10.00'da başlayan sınav öncesi adaylar, kimlik kontrolünün ardından sınava girecekleri salonlara alındılar. Öğrencilerin salonlara alınmasının ardından adaylar içeride ter dökerken, dışarıda bekleyen ailelerinin ise dua ettiği görüldü.

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan yetenek testi uygulanacak. Testte 120 soru yer alacak. Sınav 150 dakika (2,5 saat) sürecek.

Sınava giren öğrencilerden Abdurrahman Kürşat, heyecanlı olduğunu ifade ederek, "Geleceğim için ve daha güzel bir yere gelmek için 4 yıla hazırlanmak için sınava giriyorum. Tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum, Allah utandırmasın." dedi.

Sınava giren tüm öğrencilere başarılar dileyen Mehmet Yılmaz, askerlik durumu dolayısıyla bu sınava katıldığını söyledi.

Kızını sınava getiren Yüksel Bozdağ, "Allah onun ve arkadaşlarının emeklerini boşa çıkarmasın. Allah yardımcıları olsun. İnşallah sınavları çok güzel ve başarılı geçer diye temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

Yeğenini sınava getiren Abdulkadir Özgür, "İnşallah sınavı güzel geçer ve güzel bir yere gelir, kazanır. Umudumuz bu seneye kalmış, inşallah başarır." şeklinde konuştu.

Adaylardan Rojhat Özgür de şunları söyledi: "DGS'ye gireceğiz, hazırız. Allah'ın izniyle heyecanlı da değilim. Çünkü özgüvenim var. Bir de çok iyi hazırlandım, çok iyi çalıştım. Sadece sınava girmeyi bekliyorum. İnşallah güzel geçecek, güzel olacak. 2 aydır bu sınava hazırlanıyorum. Hedefim ilahiyatı 4 yıllık yapmaktır. Kendime güveniyorum, inşallah başarılı bir şekilde sınavdan çıkacağım."

Yaklaşık 5 aydır sınava hazırlandığını ve heyecanlı olmadığını dile getiren Merve Şimşek ise "Hedefim hemşirelik bölümüdür, inşallah kazanırım." dedi.
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Flaş Haber! Yarım Kalan İşini Tamamlamak için Aday Oldu

Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığına AK [...]

1 gün önce...

Acabey: Tarihi Artuklu'yu, modern belediyecilikle bütünleştireceğiz!

Mardin Belediyesi İmar Müdürlüğü görevinde [...]

1 saat önce...

Adaylar, tanıtım toplantısında teşkilatla buluştu

AK Parti Artuklu belediye başkan aday adayları t [...]

1 gün önce...

Güvenlik korucusu adaylarına spor eğitimi ve sözlü mülakat

Midyat'ta güvenlik korucusu alımı için açıla [...]

1 gün önce...

Kaçakçılık operasyonu

Düzenlenen bir operasyonda piyasa değeri 252 bin [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Faraç Çobanoğlu
Faraç Çobanoğlu

Yerel Seçimlere Giderken…

2
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

Nasıl mı Okudum?

4
Fırat Ensari
5
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

7