Mardin’de ‘Muhtarlar Günü’ programı

Mardin’de ‘Muhtarlar Günü’ programı
18 Ekim 2017 Çarşamba Saat 17:01 0

Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekili de olan Mardin Valisi Mustafa Yaman, 19 Ekim Muhtarlar Günü” dolayısıyla muhtarlarla yemekli toplantıda bir araya geldi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘19 Ekim Muhtarlar Günü' dolayısıyla bir program düzenlendi. Polis Evi’nde düzenlenen programa; Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, Mardin İl Jamdatma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, kamu kurum amirleri ile muhtarlar katıldı.

Programda konuşan Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Vali Mustafa Yaman, görev süresi içerisinde muhtarlarla önemli günler geçirdiğini ifade etti.

Mardin’de muhtarlarla birlikte hareket ettiklerini belirten Yaman, “15 Temmuz’u, 16 Nisan Referandumu gibi birçok önemli günü birlikte geçirdik. Muhtarlarla birlikte hareket etmemiz, çok özlenecek bir tablo. Yüzümüzün akıyla kentimiz bu imtihanlardan yüzümüzün akıyla geçti.” dedi.

Muhtarların görevlerini çok güzel bir şekilde ifa ettiğini kaydeden Yaman, “Bizler, Büyükşehir olarak sizinle işbirliğimiz daha artı. Sizlerin isteklerinizi alarak yatırım yapmaya çalışıyoruz. Mardin ilimiz siz ve bizlerin gayretleriyle şantiye alanına dönmüş durumda. Bu işbirliğimiz devam edecek. Sizlerden aldığımız talepleri imkânlarımız dâhilinde yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

Mardin'de yatırım bütçesinin yüzde 80'nini kullandıklarını söyleyen Yaman, “Şu ana kadar yaklaşık 280 milyon lira harcadık. Yılsonuna kadar bu daha da artacak. Bütçemizin kat kat üstünde bir yatırımı hep beraber uyguluyoruz. Aslında bu dönemde sizlerin bize çok büyük katkıları var. Bu işbirliğinden dolayı çok mutluyum. Ayrımız gayrımız yok. Hepimiz biriz. Bundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Sizlerin muhtarlar gününü kutluyorum, her gününüz böyle olsun.” dedi.

Artuklu Belediyesi Başkan Vekili Kaymakam Şakir Öner Öztürk ise muhtarların muhtarlar günü kutlayarak, “Her anlamda bizim yükümüzü hafifleten, bize güç veren ve işlerimizi kolaylaştıran kişilerin başında muhtarlarımız geliyor. Karşılıklı aile ilişkileri içerisinde dostluklarımızı devam ettiriyoruz. Her zaman için kapılarımız sizler için açıktır.” diye konuştu.


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Veysi Şahin, Dur Durak bilmiyor

Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Veysi Şahin 2 [...]

1 gün önce...

Kapı Kapı Dolaşıp, 3 Dilde Oy İstiyor

Mardin’de seçim çalışmasını sürdüren ba [...]

8 saat önce...

AK Parti ve Erdoğan için köy köy dolaşıyor

22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünm [...]

1 gün önce...

Saadet Partisi'nden AK Parti'ye Katılım

Saadet Partisi Mardin merkez Artuklu İlçe Kadın [...]

23 saat önce...

Mardinli Gençler Balkanları Tanıma Turunda

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Must [...]

1 gün önce...