Mardin’de Nevruz Coşkusu

Mardin’de Nevruz Coşkusu
21 Mart 2018 Çarşamba Saat 14:36 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman baharın gelişini simgeleyen Nevruz’u en anlamlı şekilde kutladıklarını söyledi.

Mardin’de 21 Mart Nevruz Bayramı coşkuyla kutlandı. Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda sabah saatlerinde başlayan programa Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Stantların da kuruduğu etkinlikte nevruz ateşi protokol üyeleri tarafından yakıldı. Daha sonra sembolik olarak demir dövülürken, yerel ve ulusal sanatçılar alanı dolduran binlerce vatandaşa unutulmaz dakikalar yaşattı. Öte yandan halk oyunları da programda sergilenirken vatandaşlara da çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Anlamlı şekilde kutladık

Programda bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Baharın gelişini ilimizde en anlamlı ve dolu şekilde kutladık” ifadesini kullandı. Yaman şöyle devam etti: “Coğrafyamızda bulunan tüm ülkelerde Nevruz Bayramı coşkuyla kutlanmaktadır. İlimiz de her sene olduğu gibi bu coşkuya en anlamlı şekilde ortak olmaktadır. Bizler Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızı birlikte bu anlamlı gün için bir araya geldik. Geçtiğimiz yıl Nevruz Bayramı’nda da bu şekilde güzel etkinlikler yapmıştık. Hemşehrilerimiz ile böyle güzel bir etkinlikte buluşmaktan dolayı çok mutluyuz”

Mardin’de yüzler gülüyor

Mardin’de huzurla birlikte vatandaşların da mutlu olduğunu aktaran Yaman, “Bahar bayramına adına yakışır bir şekilde güzel bir havada girdik. Herkesin yüzünün güldüğünü görmekteyiz ve undan dolayı mutluluk duymaktayız. İnşallah bu hep böyle devam edecek. Şehrimize gelen turist sayımız artı. Misafir sayımız artı. Otellerimiz dolu ve esnafımızın yüzü gülüyor. 2018 yılı aynen bu şekilde çiftçilerimizin, esnafımızın ve bölge insanımızın yüzünün güldüğü yıl olacak. Bu vesileyle bu anlamlı günü kutluyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Konuşmaların ardından sanatçılar Semir Ortaç, Elif Buse Doğan, Nihal Ateş, Serkan Boran ve Murat Kurşun konserleri verildi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

FETÖ'nün Mardin Sorumlusu Mülki Yapıyı Anlattı

FETÖ'nün Mardin ve Şırnak kaymakam ve vali yardımc [...]

1 gün önce...

Üniversiteden kaçan kaçana! Personel sayısı da yarı yarıya düştü

Başarısızlığının yanında alanı dışındaki her konud [...]

1 gün önce...

Sun, Adaylık başvurusunda bulundu

DBP Mardin İl Eşbaşkanı Şeyhmus Sun, Artuklu Beled [...]

14 saat önce...

Mühimmat Ele Geçirildi

Dargeçit ilçesi kırsalında jandarma tarafından ger [...]

7 saat önce...

950 paket kaçak sigara ele geçirildi

Yapılan yol kontrolünde 950 paket kaçak sigara ele [...]

1 gün önce...