Mardin'de Orhan Miroğlu İzdihamı

Mardin'de Orhan Miroğlu İzdihamı
14 Nisan 2018 Cumartesi Saat 18:54 0

Mardin'de ilk defa halka açık düzenlenen imza günü etkinliğinde Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu okurlarıyla buluştu. 15 Temmuz Parkında düzenlenen ve kitap satışından elde edilen geliri Mardin İHH aracılığıyla yetim ve yoksul ailelere dağıtılacak imza günü yoğun ilgi gördü.

Daha önce hiçbir kitap fuarının düzenlenmediği Mardin'deki ilk halka açık imza gününde Milletvekili Orhan Miroğlu'nu sevenler ünlü yazara kitaplarını imzalattırmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Yer yer izdihamın yaşandığı imza çadırında okurlar Miroğlu'ndan imza alabilmek için birbiriyle yarıştı. 
"Yeniyüzyıl, Kürtler ve Bağımsızlık"isimli yeni kitabının imza gününde yoğun bir ilgiyle karşılaşan Miroğlu, okuyucularının oluşturduğu kuyruğun imza günü süresinde bitmeyeceğini fark etmesi üzerine bütün programlarını iptal ettirdi.
Son kitabı "Yeniyüzyıl, Kürtler ve Bağımsızlık"ın en çok satan kitaplar arasına girmesinden de büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Miroğlu, kitabını imzalamaya gelenler arasında üç ayrı kuşağın olmasını takdir ettiğini söyledi. 
Eşi Canan Miroğlu'nun yalnız bırakmadığı Miroğlu burada yaptığı söyleşide, "Bir tek arzum Türkiye’de barış demokrasi, adalet ve eşitlik içerisinde bir arada yaşayabileceğimiz bir dünya, evren yaratmak. Şu Mardin’e dünyanın neresinden getirirseniz getirin; ister Kolombiya’dan ister Londra’dan İster Barcelona, Madrid’den ister Kahire’den ister Mekke, Medine’den bir yazarı getirin onu mutlaka kitap yazmaya teşvik eder. Çünkü kanın ve gözyaşının yanı başımızda Ortadoğu başta olmak üzere hemen hemen Dünyanın birçok bölgesinde insanları yasa ve acıya boğduğu bir dönemde, medeniyetlerimize beşiklik etmiş, medeniyetlerimizi üretmiş bir şehrin, kadim şehrin Mardin’in her gün barış festivalleriyle sanatçıları ağırlamasıyla, kendi yazarını güneşin altında bekleyerek bir imza almak amacıyla bekleyerek ortaya koyduğu bu muazzam duyguya herkes ama en çokta bir yazar saygıya ve selam durur. Özlediğimiz Mardin budur her gün kitapları konuşacağız. Rüyamız, beklentimiz, geleceğe dair umutlarımız budur. Şiddetin ve terörün bittiği, insanların o güvercin tedirginliklerini geri bıraktıkları bir Mardin hepimizin özlemi olan bir Mardin’dir. Dolayısıyla bu fikirlerimize değer verilmesini istiyoruz. Bölgemiz şiddetle terörle anılan bir şehir olmasını istiyoruz Kitabımı imzaladıklarım arasında çocuklar da vardı. İnşallah Onlar büyüdükleri zaman böyle kitapları okumak zorunda kalmazlar. Bu kitapta anlatılan trajediyi çok çok ama çok geride kalır inşallah. Bir yazar olarak bugün bana verdiğiniz bu sevinci, bu coşkuyu hiçbir zaman unutmayacağım. Ama şunu da fark ettim. Size karşı görev ve sorumluluklarım bugün biraz daha arttırmış oldu.”dedi.
Konuşmasında yakın korumalığını yapan Şehit polis memuru Şerife Özden'in hayat hikayesinin de kitabında yer aldığını anlatırken duygusallaşan Miroğlu, bir süre konuşmasına ara vermek zorunda kaldı. Miroğlu konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
"Beraber çalıştığımız birçok güvenlik mensubu kardeşimizin hikayeleri de yer alıyor. Bunlardan biri de hiçbir zaman unutamayacağım Şerife bunlardan biriydi. Şerife'nin benim için kızım Hiva'dan hiçbir farkı yoktur. Beraber köylere gittik, beraber şire üzüm yedik, tandır ekmeği yedik. Ama sonra Şerife'yi Midyat Emniyet Müdürlüğümüze yapılan bir saldırıda alçakça haince korkakça bir saldırıda kaybettik. Kitabının arka kapağını Şerife'nin kısa süren ömrünün son dakikalarını anlatan paragrafa ayırdım."
Kitaplardan elde edecek gelirlerin Mardin İHH' nın desteklediği bin 404 yetim çocuğun geliri için harcanacak olan imza gününe Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri ve Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, Artuklu Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, önceki dönemil başkanı Mehmet Ali Dündar, AK Parti ilçe başkanları, Mardin İHH Mardin Şube Başkanı Mehmet Timurağaoğlu, kamu kurum çalışanları, STK temsilcileri de katıldı.

YETİMLER ADINA MİROĞLU'NA ÖZEL TEŞEKKÜR
            Mardin İHH Başkanı Mehmet Timurağaoğlu da İHH bünyesinde Mardin'deki 1404 yetim yararına düzenlenen imza günü etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen başta Mardin Milletvekilimiz Orhan Miroğlu ve diğer bütün katılımcı ve okuyuculara teşekkür etti. 
            İmza Günü sayesinde Mardinli yetim ve yoksulların yüzünün güldüğünü anlatan Timurağaoğlu, Orhan Miroğlu'na imza gününün yanında kermese verdiği destekten dolayı da teşekkür etti.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı

HDP Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahme [...]

1 gün önce...

Beyninden portakal büyüklüğünde tümör çıkarıldı

Mardin'de şiddetli baş ağrısı ile göz kararması şi [...]

1 gün önce...

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 11 gözaltı

Mardin merkezli 11 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/P [...]

1 gün önce...

Çalhan: Yaşlılarımızın engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz

Yaşlılar Haftası nedeniyle bir basın açıklaması ya [...]

1 gün önce...

Ekmek israfına dikkat çekmek için kermes açtılar

Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez imam hatip ortaokulu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN