Mardin'de İz bırakan futbolcular O köyden çıktı

Mardin'de İz bırakan futbolcular O köyden çıktı
06 Aralık 2018 Perşembe Saat 14:23 0

Mardin merkeze bağlı Höyüklü (Girmasek) Köyünde yetişen birçok futbolcu Mardin futboluna iz bıraktı.

Höyüklü (Girmasek) Köy bu yönüyle küçük bir Brezilya’yı andırır gibi. Adeta futbolcu fabrikası olan köyde birçok futbolcu İl dışına da transfer olarak Mardin’i temsil etmenin gururunu yaşarken eski futbolcular başarılı birer teknik direktör olarak görev yapmaya devam ediyor.

Dünya futboluna birçok futbolcu yetiştiren Brezilya bu yönüyle bir futbol fabrikası gibi görülüyor. Mardin’in Höyüklü (Girmasek) Köyüde senelerdir yetiştirdiği futbolcularıyla adete küçük bir Brezilya’yı anımsatıyor. Mardin’de adeta futbol fabrikası olan Girmasek Köyü’nde doğup büyüyen birçok futbolcu başarılarıyla Mardin futboluna büyük izler bıraktı. Burada yetişen futbolcular il dışında da oynadıkları takımlarda Mardin’in gururu oldu. Höyüklü Köyünden olan bu futbolcular hem hemen futbolun her kademesinde bulunuyor. Kimisi teknik direktör, kimisi yönetici ve kimi de kulüp başkanı oldu.

Höyüklü (Girmasek) köyünden yetişen bazı futbolcu ve teknik direktörler arasında Ağrıspor’da teknik direktör olarak görev yapan ve takımı şampiyonluğa oynayan Seyithan Özdaş, yine şampiyonluk kovalayan Nusaybin Belediyespor’da teknik dürektör olan Edip Çetik, Kızıltepe Barışspor, Fıratspor, 1946 Spor Kulüp başkanlıkları ve teknik direktörlük yapmış Sabahattin Derin ve Mardinspor ve Mardin Büyükşehir Belediyespor’da bir çok alanda çalışma içinde bulunan Şekip Elik ile Sirac Derin, Aydın Özdaş, Faysal Çapar ve Özgür Çetik Mardin futboluna iz bırakanlardan birkaç tanesi.

ŞEKİP ELİK: Şekip Elik futbola Mardin Tarımspor’da başladı. Ardından Cizrespor, Kızıltepespor, Mardinspor’da oynadı. 3. Ve 2. Lig’lerde menejerlik yaptı.

SEYİTHAN ÖZDAŞ: Futbolu Mardin spor genç takımında başladı. Kızıltepespor, Mardinspor Şanlıurfaspor, Ankara PTT, Batman Belediyespor’da oynadı ve futbolculuk kariyerine burada son noktatı koydu. Özdaş futbolu bıraktıktan sonra teknik direktörlüğe başladı.

EDİP ÇETİK: Nusayabin Belediyespor’u çalıştıran Edip Çetik Mardinspor’da futbola başladı. Mardinspor, Cizrespor, Kızıltepespor Şanlıurfaspor, Siverekspor’da oynadı. Çetik, Nusaybin Demirspor’da futbolu bıraktı. Burada teknik direktörlüğe başladı. Birçok takımı çalıştıran Çetik, şimdi Nusayabin Belediyespor’un başında şampiyonluğun en büyük adayları arasında bulunuyor.

SABAHATTİN DERİN: İsmini Mardin’de futbollara alakalı olan herkes bilir. Derin de futbol hayatına Mardin Gençler’de başladı. Ardından Cizrespor, Kızıltepespor, Kızıltepe Gençlerbirliğispor’da oynadı. Derin futbolu burada bıraktı. Kızıltepespor’de genel kaptanlık yaptı ardından kendi takında antrenör olarak çalıştı. Derin, Kızıltepe’nin birçok takımını çalıştırdı. Şimdide Kızıltepe 1946 Spor’da yöneticilik yapıyor.

TUNCAY ELİK: Nusayabin Demirspor’da futbol hayatına başladı. Elik, Diyarbakır Belediyespor, Erzurum Belediyespor, Gümüşhane, Siirt, Bafra Belediyespor, Bozhüyükspor, Kilisspor, Kars’ta top koşturdu. Ardından Elik Mardinspor, Derikspor ve Mardin Büyükşehir Belediyespor’da top koşturdu.

RAMAZAN KAÇAN: Ramazan Kaçan’da Mardinspor başladı. Ardından Yeşilli, Mardinspor, Kızıltepe Yiğitspor, Batman 72 Spor, Nusaybin Demirspor’da yıllarca kaptanlık yaptı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Özeleştiri! "Beka ve Kürdistan lafı kaybettirdi"

31 Mart seçimlerini ve İstanbul'da alınan sonucu y [...]

1 gün önce...

Dicle EPSAŞ'dan; MARSU'daki kesinti Açıklaması

Dicle EPSAŞ (Dicle Elektrik Perakende Satış A.Ş.), [...]

1 gün önce...

MARSU'yun Suya Zam Teklifi Red edildi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Mardin Su ve Kanaliza [...]

1 gün önce...

Mardin üç gündür susuz! İddialar Havada Uçuşuyor! Olan Vatandaşa Oluyor!

Mardin'de, Dicle Elektrik Dağıtım Şirketi A.Ş (DED [...]

1 gün önce...

Artuklu’dan SU Sorununa Çözüm Açıklaması

Artuklu Belediyesi, DEDAŞ’ın MARSU’nun elektriği k [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN