Mardin'den Antalya'ya Uçak Seferi Talebi

Mardin'den Antalya'ya Uçak Seferi Talebi
10 Kasım 2017 Cuma Saat 14:02 0

Mardin’de iş ve turizm odaklı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Mardin'den Antalya'ya direk uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.

Turizm ve Otelciler Derneği (MARTOD) Özgür Göngör ve MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap, Mardin'den Antalya'ya direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
Akdeniz ve Antalya'dan Mardin'i ve bölgemizi görmek isteyenler ancak İstanbul aktarmalı Mardin'e gelebildiklerini hatırlatan MARTOD Başkanı Göngör, “Mardin Havalimanı, uluslararası uçuşların da yapılabileceği modern ve yıllık iki milyon yolcu sayısına ulaşmış bir havalimanıdır, ilimizin ve bölgemizin potansiyeli göz önünde bulundurularak Ankara, İstanbul ve İzmir'den sonra Antalya'ya sefer yapılması talebi her geçen gün artıyor. Hat seferlerinin çeşitlendirilmesi gerekmektedir. Otellerimize derneğimize bağlı acentelerimiz ve halkımızdan Antalya'ya direk seferler düzenlenmesi için yoğun talep gelmektedir. Önümüzdeki yaz sezonunda yurt dışından ülkemize ve Antalya'ya gelecek olan turistlerin bölgemize gelerek inanç ve kültür turları yapmak, bölgemizi gezmek istemeleriyle birlikte ulaşımdan kaynaklanan problemler nedeniyle bölgemize gelememektedirler. Gelmek istediklerinde ise karayolu ulaşımının uzun olması ve zaman yetersizliği sebebiyle bu isteklerini gerçekleştirememektedirler. Özellikle Antalya'ya Gelen Turist sayısının fazla olması ve bölgemize taleplerin artması Antalya - Mardin direk seferlerin olması ile birlikte bölgemize İnanç ve Kültür turlarının artmasında etkili olacaktır" dedi.

“Mardin önemli bir merkez olacaktır”
İlimize yapılan seferlerin İstanbul aktarmalı yapılmasının Mardin'i görmek isteyen vatandaşların hem zaman hem de para kaybına uğramasına neden olduğunu anlatan MÜSİAD Mardin Şube Başkanı Nurettin Kasap, “Akdeniz bölgesinde ve özellikle de Antalya'da genellikle aile olarak yolculuk yapan hemşerilerimiz zaman ve para kaybına da uğramaktadır. Mardin’in komşu illere hitap eden konumuyla, ilimizden Antalya’ya yapılacak uçak seferleri yoğun talep göreceğinden bu seferlere başlanmalıdır. Mardin Havalimanın yapılan yolcu rakamları gösteriyor ki ilimize havaalanında Antalya sefer sayılarının artırılmasıyla daha fazla yolcunun taşınması söz konusu olacaktır. Bu durum ilimiz başta olmak üzere bölge ekonomisinin canlanmasına da katkı sağlayacaktır. Antalya’ya doğrudan uçuşların gerçekleştirilmesi bölgeye önemli bir hareketlilik sağlayacaktır. Direk uçak seferlerinin başlaması durumunda Mardin turizmine de büyük katkı sağlayacak. Yapılacak uçak seferleri ile bölgedeki turizm potansiyeli daha da artacak. Bölgemizde turizm gelirlerinin ve katma değerinin artmasına sebep olacaktır. Aynı şekilde Mardin'den Antalya'ya giderek tatil yapacak olan vatandaşlarımızın ulaşımlarını sağlamak açısından bölgemize uçak seferlerinin düzenlenmesi gerektiğine inanmaktayız. Mardin-Antalya karşılıklı uçuşların bölgemize gelen hava yolu şirketlerince yaz programına bir an önce almaları, bölgemiz açısından faydalı olacaktır."ifadelerini kullandı.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

TURİZM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

HDP Adayları Seçim Bildirgesini Açıkladı

HDP Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ahme [...]

1 gün önce...

Beyninden portakal büyüklüğünde tümör çıkarıldı

Mardin'de şiddetli baş ağrısı ile göz kararması şi [...]

1 gün önce...

Mardin merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 11 gözaltı

Mardin merkezli 11 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/P [...]

1 gün önce...

Çalhan: Yaşlılarımızın engin deneyimlerinden istifade etmeliyiz

Yaşlılar Haftası nedeniyle bir basın açıklaması ya [...]

1 gün önce...

Ekmek israfına dikkat çekmek için kermes açtılar

Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez imam hatip ortaokulu [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN