Mardin'i EMITT'e dünyaya tanıtıyorlar

Mardin'i EMITT'e dünyaya tanıtıyorlar
28 Ocak 2018 Pazar Saat 14:31 0

Mardin'in kültürel, tarihi ve turistik değerlerini dünyaya tanıtmak adına çalışmalarını her alanda sürdüren MARTOD, bu yıl 22'ncisi düzenlenen dünyanın 5'inci büyük turizm fuarı olan EMITT 2018'de Mardin'i tanıtıyor.

Mardin'in kültür, tarih, mimari ve turizmini dünyaya tanıtmak anlamında çalışmalarını sürdüren Mardin Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (MARTOD)'un katıldığı bu yıl 22'ncisi düzenlenen ve dünyanın 5'inci büyük turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) 2018'e damgasını vurdu. 25-28 Ocak tarihleri arasında İstanbul TUYAP-Büyükçekmece fuar alanında 80 ülkeden toplamda 4 bin 500 kurum, kuruluş ve beldenin katıldığı fuar büyük bir ilgi gördü.
Fuarın en dikkat çekici stantlarından birisi de Mardin standı oldu. Antik Kent Dara'yı anımsatan stantta ziyaretçilere Mardin A'dan Z'ye bütün yönleri ile tanıtılıyor.

"Mardin turizm anlamında büyük bir potansiyele sahip"
Fuarda Mardin standında gelen ziyaretçilere Mardin'i tanıtan MARTOD Başkanı Özgür Azat Güngör, “Mardin turizm anlamında çok büyük potansiyele sahip bir ilimiz. EMİTT Fuarı'mız da dünyada beşinci büyük fuar. Biz Mardin’in turizm adına bütün güzelliklerini ziyaretçilerimize sunmak istedik. Gelen misafirlerimize öncelikle Mardin’imizi tanıtıyoruz. Mardin’de aynı zamanda inanç turizmine yönelik mederese, manastır ve antik kentlerimiz var. Kültür ve inanç turizmi potansiyeline sahibiz. Mardin yılın 12 ayında da gezebileceğiniz bir iklime sahip. Turistik gezi için geldiğinizde en az 3-4 günlük planlar yapmalısınız ki Mardin'in güzelliklerini yaşayabilesiniz. Biz EMITT 2018 fuarında turistlere Mardin'e gelmek için birçok neden sunuyoruz. Tanıtım anlamında da fuara geniş bir katılım gösterdik. Güzel bir fuar oluyor bizde Mardin'in turizm potansiyelini dünyaya tanıtmak istiyoruz. Adına yakışır bir fuara tanıklık ediyoruz. Açılış birlikte yaptığımız Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Hüseyin Yayman'ı da standımızı da ağırlamaktan mutluluk duyduk. Mardin EMITT 2018'e damgasını vurdu. Herkesi Mardin'e bekliyoruz, bu güzellikleri yerinde görmeye davet ediyoruz."dedi.YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

TURİZM HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

İŞTE Kızıltepe AK Parti Belediye Meclis Üye Listesi

Mardin’de oy deposu olarak bilinen Kızıltepe ilçes [...]

1 gün önce...

İşte Artuklu Belediye Meclis Üyeliği Listesi

AK Parti Mardin İl Başkanlığı, 31 Mart’ta gerçekle [...]

1 gün önce...

Hayatını kaybeden çocuk organlarıyla umut oldu

Mardin'de tedavi gördüğü özel hastanede yaşamını y [...]

1 gün önce...

Emniyet Genel Müdürü Uzunkaya'dan Mardin'e ziyaret

Celal Uzunkaya: "Mardin dahil buralardaki pek ço [...]

1 gün önce...

Midyat ve Savur'da Siyer sınavı heyecanı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen [...]

1 gün önce...

MARDİNLİFE TV CANLI YAYIN