Mardini sözünü tuttu, ilk kazmayı vurdu!

Özel Haber Mardini sözünü tuttu, ilk kazmayı vurdu!
05 Aralık 2018 Çarşamba Saat 10:30 0

Memleketi Mardin'de Gül yağı fabrikası kurmak için kolları sıvayan Berdan Mardini, Artuklu Yaylabaşı (Şatıh) köyünde kuracağı fabrika için ilk kazma vuruldu.

Mardin'de istihdam alanı oluşturmak için yıllardır Mardin'e fabrikalar kurmak, istihdam alanı oluşturmayı planlayan Ünlü Sanatçı Berdan Mardini, Yaylabaşı mahallesinde kuracağı Gül Yağı - Suyu Fabrikası için ilk kazmayı vurdu.

Mardin'de organik gül yetiştiren ünlü sanatçı Mardini, Mardinli bir sanatçı olarak memleketine istihdam alanı oluşturma hayalini gerçeğe dönüştürmekten ötürü duyduğu heyecanı sosyal medya hesabından paylaştı.

"Ne demiştik, fabrikayı köye kuracağız ve bismillah başladık. Bundan sonra aşama aşama yürüyüp Mayıs ayında fabrikayı açacağız..." diye yazdı.

MARDİN'DE GÜL FESTİVALİ

Ünlü Sanatçı Mardini, daha önce verdiği bir ropörtajında kuracağı fabrika ve Mardin'e dair yapmayı planladığı çalışmalarla ilgili şu görüşlerini paylaşmıştı:

"Benim niyetim; kendi bölgemde istihdam yaratmak. Bu yıl fabrikada 50 kişi çalıştıracağız. 50'yi 10'la çarp; 500 kişi geçinecek.

Tarla hazırlandı, güller dikildi. Hedefimiz bin dönümde üretim yapmak. Sonra gül sabunu, duş jeli, reçeli, suyu ve esanslarını çıkartacağız. Asıl hedefimiz; Mardin'de gül festivali düzenlemek."

"Gülleri organik yetiştiriyoruz ve sulamıyoruz çünkü organik gülün yağı daha çok rağbet görüyor. Turistleri Mardin'e çekeceğiz. Mardin'i, Real Madrid gibi bir marka yapacağız. Turistlerin tarlada gül toplayacağı bir tesis kuruyoruz. Onları tarlalara sokacağız; gül toplayıp Mardin lezzetlerini tadacaklar. Kendi kokularını üretecekler."

"İnsanlar, gül yağının nasıl çıkarıldığını, kokunun nasıl üretildiğini merak etmez mi? Bu iş Fransa'da yapılıyor; gittim, gördüm. Bir dünya markası yaratmak istiyoruz. Bakan Bey'e "Ülkemizin bir parfüm markası yok. Neden olmasın ki?" dedim. Çünkü parfümün hammaddesi bizde."
YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Üniversite çalışanları ve akademisyenler Rektörlüğü Yalanladı

Önceki gün sitemizde yer alan ve Mardin Artuklu Ün [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Artuklu Belediye Başkan Adayı [...]

1 gün önce...

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

İşte AK Parti'de Midyat Belediye Başkan Adayı

1 gün önce...

Soylu'dan İddialı Çıkış: İstifa Etmeyen Namerttir

TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının ve bağlı kurulu [...]

4 saat önce...

Yatırımcılar, Hazinenin Yarın Yapacağı Altın ve Döviz Tahvili İhracına Odaklandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 17-21 Aralık tarihleri [...]

22 saat önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar