Mardinli Muhtarlar Üçüncü Kez Kocaeli’nde

Mardinli Muhtarlar Üçüncü Kez Kocaeli’nde
17 Kasım 2017 Cuma Saat 15:54 0

Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman Mardin’de hizmet veren muhtarları Kardeşlik ve Gönül Köprüleri Projesi kapsamında üçüncü kez Kocaeli’ne gönderdiklerini söylerken, “Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla muhtarlarımıza kültür gezisi yaptırmanın yanında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi projelerini de yerinde inceleme imkanı tanıdık” dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arasında kardeşlik bağları giderek artıyor. Daha önce Mardin’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışmaların yanı sıra Mardin Büyükşehir Belediyesi araç parkına da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından önemli katkı sağlanmıştı. Çalışmalar bununla kalmadı. Kardeşlik ve Gönül Köprüleri Projesi kapsamında Mardinli muhtarlar üçüncü kez Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin konuğu oldu. Muhtarlar burada projeleri inceleme fırsatı yakalarken kültür gezileri ile Kocaeli’yi daha iyi tanıma imkanına sahip oldu.

Bizlikte güzel işler yapıyoruz
“İki belediye kardeşlik bağları ile güzel bir işbirliği sağlıyor” ifadesini kullanan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Görevde olduğumuz süre zarfında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile önemli bir işbirliği yaptık. Mardinimizin güzelleşmesi adına Kocaeli bizlerin daima yanında oldu. İlimizin güzelleşmesi adına yatırımlar yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, araç envanterimizin en iyi yerlere gelmesi için de çaba verdi. Biz kardeşlik bağımızı şehrimizde hizmet veren muhtarlarımızı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne yollayarak sürdürüyoruz” dedi.

Şehit kaymakamımızı da unutmadılar
Yaman, “Bu noktada muhtarlarımızı üçüncü kez Kocaeli’ne gönderdik. Muhtarlarımız orada kültür ve moral gezilerinin yanında şehrin projelerini de yerinde incelediler. Ayrıca Mardin Derik’te büyük emekleri olan ve haince şehit edilen Kaymakamımız Muhammed Fatih Safitürk’ün mezarını da ziyaret ederek dualar ettiler. Bu tür programlara devam edeceğiz” diye konuştu.


KAYNAK: Büyükşehir Belediye Basın


YORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

GÜNCEL HABERLERİ :::


YORUMLANANLAR :::

Miroğlu, Kürtler Erdoğan´ın arkasında da durmalı

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardi [...]

1 gün önce...

Nusaybin'de 'Yeşil Pedal' bisiklet gurubu kuruldu

Nusaybin'de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve İmam H [...]

1 gün önce...

2. Uluslararası Mardin Uçurtma Festivali Başladı

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Mard [...]

1 gün önce...

Hakimoğlu'dan '23 Nisan' açıklaması

AK Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hül [...]

1 gün önce...

"Gazi Meclisin İlk Kadın İdare Amiri olmaktan onur duyuyorum"

AK Parti Mardin Milletvekili ve TBMM İdare Amiri [...]

1 gün önce...