Mardinli çocuklar buz pisti ile tanıştı

Mardinli çocuklar buz pisti ile tanıştı
20 Ocak 2018 Cumartesi Saat 01:36 0

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi okulların yarıyıl tatiline girmesi ile öğrencileri mutlu edecek bir projeyi daha hayata geçirdi. Daha önce yaz aylarının öğrenciler ve çocuklar açısından güzel geçmesi için “Mahalleme Havuz Geldi” projesi ve birçok spor kursunu gerçekleştiren Büyükşehir Belediye, kış aylarında da çocukların kaliteli zaman geçirmelerine imkan tanıyacak çalışmalara imza atıyor.

Bu bağlamda Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde şehirde ilk defa buz pisti kuruldu. Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kurulan buz pisti bir ay boyunca çocukları ağırlayacak.
Buz pisti düzenlenen törenle açıldı. Törene Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra, AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Buz Pateni Federasyonu As Başkanı Fehmi Tekelioğlu, protokol üyeleri vatandaşlar ve sporcular katıldı. Buz Pateni Milli Takımı’nın bir gösteri yaptığı açılışta öğrenciler de ilk defa buz pisti ile tanıştı.

Yazın havuz kışın ise buz pisti
Çocuklara daha önce buz pisti sözü verdiğini hatırlatan Vali/Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Mustafa Yaman, “Geçen seneki yaz tatilinden önce gençlerimize mahallelerine havuz gelecek demiştik. 14 portatif havuz ile yavrularımızı mutlu ettik. ‘Çocuk gülerse şehir güler’ dedik ve bununla ilgili projeler geliştirdik. Yüzme havuzlarının ardından yüzme takımlarını çıkardık. Yazın havuz kışın ise buz pisti olsun istedik ve hemen harekete geçtik. Bu çalışmayı zamanla diğer ilçelerimize de yapmak istiyoruz. Buz Pateni Federasyonu da bizleri destekledi. Federasyonumuz milli takım sporcularıyla yanımızda bulunmaları bizleri mutlu etti” dedi.

Bütçemizi dağa taşa değil, hemşerilerimiz için harcıyoruz
Büyükşehir Belediye bütçesinin her kuruşunun Mardin’e hizmet olarak geri döndüğü vurgulayan Yaman, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Büyükşehir Belediye bütçemizi arttırdık. Bütçemizi dağa taşa değil, hemşerilerimiz için harcıyoruz. Şehrimizde ne ihtiyaç var ise o ihtiyaçları gideriyoruz. Aslında olağan belediyeciliği biz yapıyoruz. Olağan üstü belediyecilik bundan önce hizmet yapılmayan belediyeciliktir. Bundan sonra yine hemşerilerimiz için çalışmalarımız devam edecek. Bu vesileyle bizden desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, hükümetimize ve devletimize teşekkür ediyorum”
AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu ise, Mardin’de bir ilk yaşadıklarını söyledi.
Miroğlu, “İlk olan şeyler her zaman tetikleyici olur ve heves arttırır. Mardinli çocuklarımızın yeni bir sporla tanışması hepimiz için çok önemlidir. Bu şehirde çok kıymetli çalışmalar yapılıyor. Gençlerimizin bu şekilde çalışmalar ile önemli başarılara imza atacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Buz Pateni Federasyonu As Başkanı Fehmi Tekelioğlu, yapılan çalışmanın buz pistine olan ilgiyi artıracağını söylerken, pistin kurulmasında emeği olan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’a teşekkür etti.

KAYNAK: Büyükşehir Belediye BasınYORUMLAR :::

Yorum Yaz GİRİŞ YAP

SPOR HABERLERİ :::

YORUMLANANLAR :::

Bülent Turan: 3 dönem belediye başkanlığı yapanlar aday olmasın!

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan'dan yere [...]

1 gün önce...

Tren kalabalığa daldı, çok sayıda ölü var

Hindistan’ın Pencap eyaletinde bir tren kalabal [...]

1 gün önce...

Almanya'ya gidecek 50 bin Türk işçi için kayıtlar başladı

Türkiye'den Almanya'ya gidecek 50 bin hasta bakı [...]

1 gün önce...

"Esnaf ekonomik sıkıntı içerisinde"

HÜDA PAR Kızıltepe İlçe Başkanı Abdullah Ka [...]

1 gün önce...

Kaymakam Yüzer Muhtarları Kabul ederek Gününü Kutladı

Kızıltepe Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Meh [...]

1 gün önce...

YAZARLAR :::

Bütün Yazarlar
Fırat Ensari
Fırat Ensari

Mckinsey Hapı…

2
M. Sait Ekinci
M. Sait Ekinci

Dünaysır Serencamı

3
Şerefxan Ciziri
Şerefxan Ciziri

Dua û Rastîya Kurdan…

4
Gürsel Ekmen Miroğlu
Gürsel Ekmen Miroğlu

IKBY’de Seçime Doğru

5
Veysi Elmasoğlu
Veysi Elmasoğlu

CHP İş’i

6